Najdi forum

Živjo!

Imam problem in potrebujem vaše mnenje oziroma izkušnje. Na 3MD dieti sem 2 meseca in 14 dni. V tem času sem shujšala 12 kg. Med dieto nisem imela nobenih težav (lakota…)
Včeraj sem se odločila da grem na zdravniški pregled (sladkor, holesterol, hemogram krvi…)
Danes sem poklicala za izvid. Vse je ok, razen krvni sladkor imam povišan do še dovoljene meje. Ni mi povedala številke, ker ni imela v tistem trenutku izvida pri sebi…
Od česa??? Sladkarij ne maram. Na oh dan sem nekajkrat jedla palačinke in 2x skutino pito. Sem pa zvečer pred pregledom jedla grozdje in češnje, kar pa po moje ne more vplivati.
Zdravnica mi je še rekla, da pričakuje, da ko bom še kakšno kilco zgubila, da se bo zadeva znižala. Na kontrolo mi ni treba iti, tako da sploh ne razumem od česa. Mogoče zato, ker sem bila res premočna, od debelosti…
Sedaj bom 3md prekinila, ker jo imam poln kufr, moji dnevi so tekli od 1 – 4.
Ostala bom pri sadju za zajtrk, ločevala bom živila in ne bom se obremenjevala ali dam lahko danes na solato fižol, feto ali krompir… za malico kakšen jogurt pa sadež + šport.

Sedaj pa vpr. mogoče kdo ve zakaj je takšna situacija pri meni?

Hvala in lp, Tanja

Grozje načeloma res zelo dvigne sladkor v krvi, vendar čez noč bi se moralo stanje normalizirat…

Upam, da si bila tešča? V našem laboratoriju piše, da moraš biti tešč 9 ur. Če zvečer nekaj pozneje ješ in greš zgodaj zjutraj na odvzem krvi je pa hitro manj kot 9 ur…

Drugače pa vztrajaj na ponovni preiskavi! Za take mejne vrednosti (ali celo odstopanja) je potrebno preiskave ponavljati.

LP Lisjaček ------------------------------------------------------------------------------------------------------ Ne zmaga tisti, ki nikoli ne pade ampak tisti, ki se po padcih vedno znova pobere.

najprej me zanima ali si bila popolnoma tesc niti kava pred odvzemom krvi
ce si prejsnji dan pojedla veliko sadja po moje to tudi vpliva

lp

nova
Uredništvo priporoča

Bila sem popolnoma tešča. Jedla sem sadje recimo najkasneje ob 20.00.
Popila sem edni kozarec navadne vode.

mislim da si lahko brez skrbi
zdravo zivljenje pa je na splosno koristno za nas vse
grozdje je vzrok se bom se pozanimala

lp

Hvala, res.

Lp, Tanja

Tanja-Jan

na forumu 3MD na http://www.kulinarika.net je imela ena od punc popolnoma isto izkušnjo … ne spomnim se več kaj točno je potem pogruntala… pejt tja vprašat, ti bodo točno povedale katera je bla 🙂

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=3800&offset=0

Krvni sladkor ni povezan le z enim obrokom, pač pa z inzulinom, ki se ali pa se ne izloča v dovoljšni meri. Najprimernejša prehrana za vse, ki imajo povečan sladkor je zato prehranjevanje po GI. S takšnim načinom in izgubo kakega kg se da precej znižati sladkor. O tem imam kar veliko izkušenj – hvala bogu ne lastnih ampak z očetom.

Jaz pa imam lastne izkušnje. Pred 4 leti sem imela 103kg in sladkor na meji morda malo čez, bil je 6,6. Moja zdravnica me je zaradi preventive napotila v ambulanto na diabetični oddelek, kjer so me registrirali kot diabetika.
Razloga za sladkor v krvi sta dva: ali je deden ali pridobljen z načinom življenja. Po tem se razlikujejo tudi barve izkaznice, ki jih dobiš ko te registrirajo. Če v družini ni nihče sladkorni bolnik, je sladkor pridobljen (kot pri meni) razlog pa ni tisto, kar si pojedel prejšnji dan, ampak nezdrava prehrana v preteklosti, kar se največkrat kaže v preveliki teži, sladkor pa zvišujejo tudi psihične obremenitve. Sama ugotovi, kaj od tega je razlog pri tebi, nikakor pa ni zanemarljivo, če je sladkor na meji, kmalu si ga ponovno kontroliraj, da boš videla, ali si bila morda le psihično preobremenjena pa je sladkor porastel.
Meni je v dveh letih padel na 5,2 tako da me je lani zdravnica naročila za kontrolo šele leta 2006, ko izgubiš kg ti pade tudi sladkor, če se je povečal zaradi kg. Morda si tudi ti imela višjega preden si shujšala pa za to sploh ne veš. Tudi jaz sem bila prejšni teden v labaratoriju (ne v diabetični ambulanti) pa imam po izgubljenih 16 kg (decembra sem imela 104kg) krvno sliko krasno. Mislim, da bo pri tebi isto, vendar pa bodi pazljiva, saj veš, da je sladkorna bolezen, bolezen današnjega časa, zato jo nikar ne zanemarimo.
Tako, skušala sem ti malo razložit upam, da je razumljivo

Pozdravček

Pa naj še jaz povem svojo izkušnjo.

Pred dvem mesecema sem bila na zdravniškem pregledu za vozniški izpit kjer so mi (še zdaj ne vem zakaj) izmerili raven sladkorja v krvi in mi namerili…pazi…8.3 (bila sem popolnoma tešča). Seveda so takoj zagnali paniko če imam sladkorno, me poslali k moji zdravnici in mi naročili da naj pridem čez eno leto na kontrolo. Bila sem totalno sesuta, v tistem času sem shujšala že za okoli 15 kg in nisem mogla verjet da se mi je to zgodilo ravno takrat, ko sem se trudila zase, ko sem v bistvu spremenila način življenja. No, potem sem takoj šla k svoji zdravnici kjer so mi še enkrat vzeli kri in mi jo temeljito pregledali. In rezultati? Vse je bilo super, sladkor normalen in še zdaj ne vem kaj je bilo takrat. Možno je da je prišlo do napake z njihove strani ali tudi kaj drugega-hrana. Torej, hočem povedati da je takšno stanje tudi pri tebi lahko samo trenutno, vzrokov za to pa je veliko in mislim da ni razloga za preplah.
Preden sem dobila izvide pa mi je zdravnica rekla da je tudi pri sladkorni bolezni najbistvenejša zdrava prehrana in da se da z njo sladkor znižati. Tako da mislim, da se nimaš česa bat, ti samo nadaljuj tako kot si si zastavla.

LP

LP

Sladkorna bolezen tipa II je tista, ki si jo pridobimo z našimi slabimi prehranjevalnimi navadami in raznimi drastičnimi dietami.
Tudi jaz imam sladkor na meji samo zaradi, prehrane. Shujšam 10 kg jih dobim nazaj in tako naprej.

Sicer pa sladkorne ne dobiš samo od sladkorja. Na povišan sladkor zelo vplivajo tudi OH, jaz sem imela med nosečnostjo sladkorno in takoj ko sem pojedla malo kruha (tudi, če je bil polnozrnat) mi je sladkor narastel.

Za uravnavanje sladkorja v krvi se moraš izogibati: sladkorju, beli moki in maščobam.

lp

Živjo!

Super ste, res vam hvala. Malce sem preštudirala sebe in verjetno so bile moje kile in nekaj stresa vzrok za tale sladkor.

Do sedaj sem shujšala 13 kg. Še ene 7-10. 3MD bi morala končati 16.6., sem jo pa že 14 dni prej. Saj so rezultati, samo to ni to. Življenje mi je potekalo od 1-4. Vsekakor je to moje mnenje…
Sedaj pa nadaljujem s sadjem, pa ločevanje obrokov, voda, kakšen jogurt, rekreacija in po 18. uri nič več hrane. Saj sem verjetno tole že zapisala, samo da se mi vprogramira v bučo.
Moram pa reči, da sem kar malce zgubljena kaj naj dam sedaj v usta. Sploh ne vem kaj naj jem. Testenine obožujem, jedla jih bom samo 1x na teden… skratka malce zmede. Montija si bom malce še prebrala in kot prvo se ne bom več obremenjevala s tem.

Skratka, sladkor si bom dala zopet preveriti čez dva meseca in bomo videli kako in kaj.

Lp, Tanja

New Report

Close