Najdi forum

Danes je 19-ti dan moje dijete, in mi zmankuje volje, že včeraj sem se rahlo prekršila, telovadila nisem že dva dni, ker ponavadi to počnem vsak dan, kaj narediti v takih dneh ko ti zmanjka volje in motivacije. kako zdržite?

hehe, zanimivo, da ravno pišem diplomsko, katere sestavni del je motivacija. 🙂 Najprej moraš ugotoviti kje je problem: ali se ti je spremenil cilj (namesto lepe postavice, se ti v sanjah prikazujejo pohani piščančki, ki čivkajo: ”Pooojejjj mee, Aleks!”)? Ali si le utrujena in naveličana enolične hrane? Ali si podvržena kakemu stresu iz okolja in ti žre energijo? Ali si prepričana, da ti ne bo uspelo (razlog 1: ne zmoreš, razlog 2: vsi so se zarotili proti tebi in ti delajo skomine po dobrotah)? Ko boš odgovorila na to vprašanje, bomo določili kakšen je tvoj motivacijski vzorec in na kakšen način te je treba motivirat. 🙂 velja? 🙂

V takih trenutkih je izredno pomembno, da vključiš svojo zavest, vso energijo usmeriš v MORAM in enostavno narediš tisto kar misliš, da ne moreš, občutki potem so pa božanski. Poskusi, če imaš možnost, poskusi kar takoj.Naredi nekaj, pojdi in telovadi kot ponavadi, težak je samo prvi korak, potem je kriza mimo in kot sem rekla se splača, občutki ko premagaš svojo šibkost so res prijetni in tako tudi postajaš močnejši.
Če hočeš ti bo sigurno uspelo.
Pomisli 19.dan pa tudi ni kar tako.

nova
Uredništvo priporoča

Hm cilj se mi ni spremenil, še vedno sem trdo odločena da bom shujšala, še posebaj sedaj ko vidim da kg uspešno izginjajo, nisem utrujena in naveličana enolične prehrane, nasprotno zdi se mi krasna, je res pa da mi veliko energije pobere služba saj delam do treh in potem hitim v drugo službo ob petih začnem in sem do desetih tam, vendar sem kljub temu vsak dan do sedaj telovadila in bila polna energije in motirvacije da mi uspe, zdaj pa že drugi-tretji dan na dnu.

Se popolnoma strinjam z Metjo. ker očitno ne gre za izgubo motivacije, ampak le volje. Men se velikokrat ne da na trening, ampak sem samo sebe prepričala, da sem bolj vesela po končanem treningu, kot pa pred. In zato grem ne zaradi telovadbe, ampak zato, ker sem postala odvisna od smeha in dobrega počutja po treningu, četudi traja samo 2 uri, potem pa me zasujejo takšni in drugačni problemi. trening je torej nekakšen beg pred vsakdanjimi težavami, kjer si napolniš baterije.

hvala vama, točno to bom nardila,ko končam ob treh grem tečt,pa bo, danes imam OH kdaj bo bolje da jem prej al pol po teku.

Najbolje 2 uri pred treningom in nekaj malega po treningu – jabolko + oreščke z rozinami – oreščki vsebujejo sicer beljakovine in maščobe, ampak same dobre, ki pomagajo vitaminom, da se absorbirajo. Beljakovine pa potrebuješ za regeneracijo mišic. Taka mala količina ne bi smela vplivati na ravnovseje 3md, ampak odločitev je seveda tvoja. 🙂

Tudi mene nekaj zdeluje zadnja dva dni… Včasih sem temu rekla, da mi je padel “sladkor”. Poješ košček čokolade in se spet počutiš ok. Ampak sedaj ne jem čokolade….
Ne vem mogoče je kriv zračni pritisk… Ampak tudi jaz sem nekako brez prave volje in energije…
Na Montiu sem 12 dni iz 55 kg sem prišla na 52..

Superca, jaz začela 01.04. pazit prehrano, drugače uradno prvi dan z 90 dnevno dijeto pa 05.04. in prišla iz 82-83 kg na 74kg, danes se bom tehtala pa bom vidla kako pa kaj, se tehtam vsak torek, ta kilaža je od prejšnjega, sam pomoje bo danes tud tam nekje k nism bla tko pridna ko bi mogla bit.

V 18-ih dneh si shujšala za skoraj 10kg??!! To pa je nekaj! 🙂 Sej ne potrebuješ nobene motivacije. 🙂

Bravo punce to pa je nekaj … Medi ponosen na va s ker vas pozna , vse četitke , alex ti pa poročaj kako je blo s tekom 🙂

Lep dan vam želi vaš

bay Medi _________________________________________________________ Naj vam znotraj vedno sije sonce, ne glede kakšno vreme je zunaj... Prijatelj je človek, ki ve vse o tebi, in te še vedno ima rad.” Elbert Hubbard

Sem nekoč prebral en dober vic glede motivacije: se dva možakarja pogovarjata in prvi vpraša drugega: “Ti, kako se reče tisti stvari, ki naj bi povzročila, da se človek obnaša popolnoma v nasprotju s svojo naravo?. In drugi odgovori: “Motivacija??”

Ena dobra dieta lahko traja – 3 mesece, pol leta, eno leto…. Trik pa je v tem, da ješ mešano prehrano, vsak dan OH, B in M, pa ja vitamine in minerale… samo ješ malo manj – tako da na dan izgubiš do 1 dkg teže – torej v celem tednu 0.7kg. Ah, ja, pa TELESNE VAJE moraš delat…

Če pa furaš kakšno ultra-shujševalno dieto (ala kisla juhca, kao dieta klinični center, 3DM (no, če so jedilniki pravilno postavljeni je lahko 3DM čisto ok način prehrane…)

No, recimo danes sem začel prvi dan moje shujševalno-oblikovalne diete – torej malo manj jej in več se gibaj… bom poročal kako bo šlo….

by

Kako jaz zdržim?

Ponavadi težko, ali pa sploh ne vzdržim. Tisto s hrano še nekako gre, a vse ostalo ni vredno pajkovih reberc.
Res pomaga, če narediš kot je rekla Ira. Premostiš prag.

A včasih res ne gre. Drug dan imam poleg slabe vesti še vse polno bolečin in za sveto si obljubim, da se to ne bo več ponovilo. Pa se. A moram tudi povedati, da se to dogaja vse redkeje. To pa je tudi nekaj.

Meni pač npr. najbolj pomaga glasba. Ful na glas! To me velikokrat požene. Še dobro, da nisem v bloku, ker bi si to lahko bolj težko privoščila. Včasih pač spremenim plan in si izmislim kaj drugega, kar me dvigne.
Včasih pa….no ja saj sama veš…..

V VSAKEM PRETEŽKEM ALI PREDEBELEM ČLOVEKU ŠE VEDNO TIČI VITKO BITJE. LE ZBUDITI GA JE TREBA. Pozdravček Marika

Jaz pa danes začenjam 3MD.Sicer že en mesec jem kot piščanček, večkrat na dan po malem, pa nič ne pomaga, le kakšen kg sem izgubila. Kapljica v morje.
Zdaj sem se odločila, da se je treba vzeti v roke in temeljito pristopiti k dieti, ki resnično pomaga. Uporabila jo bom že tretjič. Vendar pa imam problem, ker pridobljene teže ne morem obdržati. Ko se po dieti začnem normalno prehranjevati(brez pretiravanja)se mi začnejo kg kar kopičiti. Tako sem to zimo pridelala 6 dodatnih kg. No upam da mi bo tokrat uspelo, kar najbolje in da bom težo tudi obdržala.
Želim vam veliko uspehov.
LP

No tako poročam, sem prišla potem včeraj domov in upoštevala nasvet, ter za 45 min šla na orbi trek, ker je pričelo deževat, po orbiju pa še dobre pol urce vaj za mišice.Danes pa spet ta dež tko da bom ponovila vajo po službi. Mi kr mal fali ker sem navajena zjutraj it tečt, zdaj ko pa dežuje pa ne morem.
lep dan želim vsem skupaj

A ni 10 kg v 18 dneh malce preveč?
Ni čudno, da ti zmanjkuje energije. Mene bi bilo kar malce strah za zdravje.
Kaj pa krvna slika pravi? A uživaš dodatne vitamine?

Hojla Ira ….

Povej mi kakšen naslov imaš diplomske in pri kerem predmetu – kateri fax 😀

Jaz imam tut motivacijo za diplomsko, podjetniški fax… predmet kadrovski management.
Naslov je pa “Dejavniki, ki vplivajo na zadovoljstvo in nezadovoljstvo v podjetju!” Predvsem se mislim usmerit na herlzberga, motivatorje in higienike 😀 Potem pa še praktični del …. 🙂

No pa ni samo ime tisto, ki nama ja skupno 😀

Lp sonček

Naključij ni, vse se zgodi z razlogom! :)

Alex …. 🙂

Ni ga boljšega občutka, če zjutraj vstaneš in greš tečt 🙂 še posebno, če je dež. Anorak gor in gremo – božansko je…
Meni pa je to žal uspelo samo enkrat, drugače je tu na morju vedno v spremstvu dežja še huda burja. Tisto je pa res kriza. Tam pa obupam priznam 😀

Evo danes sem šla popoldan tečt namesto fitnessa, pač naneslo je tko. In moram razočarana povedat, da tako zanič teka še nisem imela.
Ni mi jasno kako so lahko ljudje tako nevzgojeni. Ravno zadnjič sem razlagala Mariki, kako je pri meni in srečevanju se z mimoidočimi … danes pa ….

NE MARAM LJUDI; KI VDIRAJO V MOJ INTIMNI PROSTOR!!!!

Intimni prostor pa je nekje 30-40 cm okoli telesa.

No uglavnem, grem tečt in se mam super … in pol srečam ene 3,4 fante – nimam pojma koliko jih je bilo. In en se mi postavi kao “da mu tečem v objem” in razširi roke. Ok si mislim pač se mu zdi fajn, a se bo že umaknil. Ampak SE NI! … Jaz pa se nisem mogla ker sem mela na drugi strani ograjo. In tip me dejansko prime za roke al rame sej ne vem … Jest sem ga sam stran odrinla in ene trikrat ponovila: “dej spel se no” ….
In se končno odvobodila ….
In ni mi jasno kako si ljudje sploh upajo vdirat v tvoj intimni prostor. Že to me jezi, ko se te nekdo ves čas dotika med pogovarjanjem … ma daj govor brez rok …. da me pa med tekom začne tip objemat???? Aja da ne pozabim, prvič vidla tega fanta – upam, da tut zadnjič.
In da te zmoti ….
Pa po vrh vsega sem neki podobnega doživela še prejšnji teden na kolesu, Ravno tko se mi je en postavil … in mi seveda sfukal ritem ker sem morala zabremzat in če maš veliko hitrost je to sam sranje. No sam OK un je vsaj dojel, da ni bilo prav kar je naredil oz. se je mal pozno umaknil.

No skratka celo pot teka nazaj domov sem razmišljala kaj bi mu nardila, če ga srečam nazaj grede in na srečo so že zavili v kako izmed vaških gostiln.

Sem se pa nekaj odločla …. Vedno se umikam ljudem, ki te ne opazijo ali so v svojem svetu in cikcakajo po cesti …. a če se mi še kdo tako nastavi …. Jest sem bom sam zaletela —- še zalet bom vzela, da ga prevrnem …
Prav res sam po gasu … pa če sem na kolesu al pa če tečem….

Lp sonček

Naključij ni, vse se zgodi z razlogom! :)

ja natančno 9 kg, zakaj, spremenila sem prehrano, pa vsako jutro razen ta ponedeljek na tešče pretečem 35 min, če ne grem tečt sem pa doma 45 min na obri treku, popijem od 2-3 l vode, zato so te kg šli tako hitro dol, naj povem da stanje trenutno miruje in da ne gre več tako hitro dol.
držte se.

Kok kul!!! Js sm na FDV-trženje. Moj naslov je Interno komuniciranje in motivacija zaposlenih. Zdej sem že skor obdelala motivacijo in sicer v glavnem po knjigi D.Forda: Motivating humans. Teorijo o motivatorjih in higienikih (teorija dveh faktorejv) sem samo omenila, ker kljub temu, da jo še vedno jemljejo za sveto in je v vseh učbenikih za kadrovnike, je precej zastarela. Js sm tud najprej razmišljala, če naj naredim kar tko kot drugi (je že vleiko diplomskih na to temo), pa sem se odločila, da bo moj glavni argument individualizacija motivacije: skupinska motivacija (kjer pride v poštev tudi ta teorija in jo izvajajo kadrovniki) in individualna motivacija kjer pride v poštev osnovno poznavanje motivacijskih procesov – od bioloških dejavnikov, do psihičnih in socilanih, ki jo izvajajo managerji oz. nadrejeni). Drugače ne gre, ker internega komuniciranja nimajo čez kadrovniki, ampak managerji. 🙂 Drugače pa, če želiš, lahko greš na fdv stran, odpreš link knjižnica ODJG in poiščeš link Dela FDV. Vtipkaš v iskalnik motivacija in ti vrže ven spisek diplomskih o tej temi, do katerih imaš dostop prek I-neta (so v elektronski obliki). Potrebuješ Adobe reader, mal novejšo verzijo in sicer ne moreš kopipejstat, ker je zaščiteno, ampak lahko si drugače POMAGAš 😉 z vsem znanjem, ki je zbrano tam. 🙂 Boš precej hitrej napisala diplomsko. Edino kar moraš pazit je, da vire, ki jih kopiraš, preveriš na cobissu, če so dejansko dostopni v slovenskih knjižnicah… da ne bo kakih zapletov. 🙂

New Report

Close