Hujšanje

Odgovarjajo: Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

Arašidovo maslo

Default avatar

V.

Mogoce kdo ve, koliko OH ima arašidovo maslo? Vsebuje sladkor?
Default avatar

marika

21 oh, za sladkorje pa ne vem.
V VSAKEM PRETEŽKEM ALI PREDEBELEM ČLOVEKU ŠE VEDNO TIČI VITKO BITJE. LE ZBUDITI GA JE TREBA.
Pozdravček Marika

Default avatar

V.

Marika, kje si dobila ta podatek? Ga imas doma? Na 100 gramov ima 21 g OH, je tako? Ves mogoce tudi, koliko gramov mascob in beljakovin vsebuje? Najlepsa hvala!!!
Default avatar

marika

573,6kcal
voda 1,7
B 26,1
M 47,8
OH 21
balastne snovi 2
V VSAKEM PRETEŽKEM ALI PREDEBELEM ČLOVEKU ŠE VEDNO TIČI VITKO BITJE. LE ZBUDITI GA JE TREBA.
Pozdravček Marika

Default avatar

V.

res najlepsa ti hvala
Default avatar

Miranda

Lahko še meni poveste, če se pri nas dobi v trgovinah? Še nikoli nisem probala, pa bi.
LP, Miranda
Default avatar

kamelija

Dobiš ga v naših bolje založenih (večjih) trgovinah. Meni osebno ni všeč, ali pa ga ne znam uporabljati. Kako se spoloh to je? Na kruhu?
Tega sicer vsaj še nasledja dva meseca ne bo na mojem jedilniku, bi bilo pa vseeno zanimivo vedeti.
Nikoli ti niso dane sanje, ne da bi ti bila dana tudi možnost, da jih uresničiš.
Default avatar

babica

Meni je všeč na polnozrnatem kruhu. Drugače ne vem, kje bi ga uporabljala. Morda pri kakem praženem piščanci - kot na kitajski način...

Vsekakor pa trenutno ne pride v poštev v nobenem primeru. (Morda na OH dan, namesto tortice) Ima preveč "zmešano" sestavo!!!!

LP!
Default avatar

kamelija

Pred leti mi je prijateljica rekla, da piščanca premaže z arašidovim maslom in ga speče. Da je menda blazno okusno. Ko sem to poskusila jaz, se mi je zdelo, da sem čisto pokvarila piščanca...
Okusi so različni.
Nikoli ti niso dane sanje, ne da bi ti bila dana tudi možnost, da jih uresničiš.
Default avatar

inge

jaz sem ga pred leti probala, pa se mi ni zdel nič posebnega.
Default avatar

barby1

Kamelijo in babico prosim za odgovor:
Ima to arašidovo maslo sladek okus in ali je rjavkaste barve? Kaj piše na embalaži?
Hvala
Default avatar

babica

Dobro jutro!
Arašidovo maslo je rjavkaste barve in nima sladkega okusa. Jaz ga še malce posolim. Njami.... Morda pa bi se ga dalo tudi posladkati, za tiste, ki imajo rade sladkarije. Nisem še poskusila.

LP!!
Default avatar

barby1

Aja, pozabila vprašat kje si ga kupila ;)
Default avatar

Sara

Sicer še nikoli nisem jedla arašidovega masla, sem se pa spomnila na tole debato, ko sem včeraj prebirala eno knjigo.
Menda je polno železa in če ga komu manjka, naj le uživa v arašidovem maslu! Še posebej ženske med menstruacijo...
Default avatar

babica

Najboljši sosed, ga gotovo ima.
Kozarec je približno tako velik, kot ti ta novi od Naturete - ta srednji.

Cene pa ne vem.
LP!
Default avatar

Mojca

meni pa se zdi, da vsebuje sladkor

LP, Mojca
Default avatar

babica

Na etiketi pa nisem preverjala. Samo tako, po okusu.

LP!
Default avatar

marika

arašidovo maslo lahko pripravite tudi sami.

Pražene arašide zmeljete in dodaste dve žlički arašidovega olja, ki je drugače med najboljšimi olji za peko (obstojnost).
Pozdravček Marika

Default avatar

Sara

Marika, tale recept je pa zelo zanimiv! Kako pa ga potem uporabiš? Tako kot Babica? Na kruhu? To mora biti dobroooo...
Default avatar

barby1

Tale recept poznam, vendar se pojavi spet eno vprašanje in sicer, kje dobiti arašidovo olje ;))

Moderatorji

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic