Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Ali še koga motijo slovnične napake?

Ali še koga motijo slovnične napake?

Lep pozdrav vsem, ki boste tole brali.

Ne vem, kako naj tole napišem, da ne bi slučajno koga užalila…pa vendar, zelo me motijo slovnične napake, ki jih delajo nekateri. Včasih moram kakšno temo dvakrat prebrati, da sploh pribljižno vem, za kaj se gre.

Vem, da imamo malo časa, da kdaj komaj lahko odgovorimo na kakšno vprašanje, ampak vseeno bi lahko nekateri pogledali za sabo, kaj so napisali.

Saj vem, tudi sama nisem brez napak…

Lp

približno se pise brez j.

Tok grozno pa spet ni, no! Da bi bilo treba to na vsakih 14 dni ponavljati!

Ti piši pravilno, ostale pa pusti, da pišejo tako kot znajo!

Pa lep dan!

nova
Uredništvo priporoča

Ojla!

Tukaj se vendar pogovarjamo, ne pišemo leposlovja ali strokovnih člankov, zato res ni treba, da pazimo na slovnico.
To je moje mnenje, vsak pa naj piše po svoje.

Lep sončen dan še naprej!

OH, daj no…..

Hej, baje iščejo na Mobitelu lektorja za SMSe! Prijavi se, ljudi tu pa pusti, da pišejo kot hočejo;) Huh, napisano brez slovničnih napak (vsaj mislim, hehe;))))

LP in lep lep vikend

Aja, ne pise se ‘zakaj SE gre’, ampak ‘zakaj gre’…. :-))

Res ne vem, zakaj me tako napadate?!

Za Jano: Priznam, da za j-je res včasih ne vem, kam naj jih vtaknem.
Za Sonjo: Spregledala sem, da je bila taka tema že načeta.

Za rektorja ne bi šla, ker tudi sama ne obvladam toliko slovenščine, vem pa, da se NE BI piše narazen, da se za piko piše z veliko, vsaj PRIBLIŽNO vem, kam naj vtaknem vejico,…

Še enkrat, brez zamere.

Imam sodelavko, ki vedno ko ji damo v pregled in mnenje naše izdelke, dobimo stvar vrnjeno brez mnenja, vendar z rdečo popravljene vejice, besede…

Upam, da ni tvoj monitor popackan z rdečo…

Če smo že ravno na tem: se PIŠE, ne pise.

Meni tudi ni jasno, zakaj nekateri napišejo: se vstanem ( mislim, da nisi tega napisala ti, zato se ne razburjaj ).

pa še tole:… pogledali za seboj….(in ne sabo)

Moram pa priznati, da tudi mene, čeprav nisem reden bralec postov, zmoti jezik v katerem od postov.

Res je, forum je napol pogovorna zadeva, namenjena hitri izmenjavi informacij, pa vseeno – opažam, da nekateri resnično ne znajo uporabljati dvojine, predlogov in ločil.

In ko na nekaj takih cvetk naletim še v veliko bolj strokovnem dnevnem časopisju, si rečem: “Quo vadis, slovenščina?”

Lp, Ali

A veš kakšna je razlika med rektorjem in lektorjem (razen v prvi črki in plači?)

Ne rektorja – LEKTORJA – to je tisti, ki ‘popravlja’ napake v besedilih – rektor je pa nekaj čisto drugega (sama pogruntaj kaj). Nihče te ne napada, vendar razumi, da ljudje tu izlijejo na ekran svoje misli in strahove, tudi mene včasih misli prehitevajo, prsti pa ne dohajajo in potem je res štala na ekranu. Pa kaj, važno, da forum služi prvotnemu namenu – obveščanju in svetovanju;))

LP

Nepravilno postavljene vejice, neuporabo dvojine in drugega sklona ter ostale ne toliko očitne napake me na forumu niti ne motijo. V medijih so pač nedopustne.
Me pa moti, ko nekatere pišejo kako što govoriš. Torej v narečju, izpuščajo zloge itd…

piši kao što govoriš! kva bi kompliciral? :)) a ni najbl fino pisat lepo po domač, pa vse z malo, pa če se le da kej okrajšat..je vse skup velik bl nahitr narjen…:)

Sedaj pa čakam na zgražanje slovničarjev! Pa lepo bodite pozdravljeni! Lara

Jaz na tem forumu ne bi težila s slovnico, ker je bolj važna vsebina, naj bo folk neobremenjen še s tem, ne pa da se mučimo z obliko.

V prostem času pa čisto ponorim na : “temu ni tako”.

Se strinjam z Ali!
Priznam, da tudi mene moti “nepismenost” – pa ne tista, “na brzino” zatipkana beseda, pac pa osnovnosolske pravopisne napake.

Se mi pa zdi, naj tisti, ki obsoja, najprej sebe v red spravi – ce ne obvladas slovnice, se je najprej dobro nauci, preden kritiziras druge.

Pa brez zamere.

Imam čas ( enkrat za spremembo ), zato bom še tebi odgovorila.

Jaz nisem bila nikoli užaljena, če me je nekdo popravljal, nasprotno, napake sem si zapomnila in jih nisem več delala. Tako si bom za celo življenje zapomnila, da se približno piše brez j-ja.

Bilo bi pa zelo dobro, če bi bilo tudi tukaj na forumu omogočeno, da ti računalnik pregleduje napake. Tudi sama bi jih manj naredila.

Mmene pa prej moti, da ljudje ne uporabljajo šumnikov, če jih zadeva podpira.

…ja, pribljižno……

;))))))))))))))))

New Report

Close