Najdi forum

Novo prehranjevanje 5

Za tiste iz stare “nove diete” in vse tiste, ki se še lovite in ne veste kam in kako:

1. september 2004 nov štart!

– 3-5 OBROKOV DNEVNO (URAVNOTEŽENA IN ČIM BOLJ ZDRAVA PREHRANA)
– NIČ VMESNIH PRIGRIZKOV
– GIBANJE, AKTIVNOSTI ITD. (PO ŽELJI IN ZMOŽNOSTIH, A NAJMANJ TRIKRAT TEDENSKO)
– VELIKOOO TEKOČINE

– POROČANJE

Dobro jutro vsem skupaj. Tako. pa so nam ostali še štirje dnevi septembra in že bomo stopili v oktober, stopinje se bodo nižale in dnevi krajšali. Jesen je tako lepa v svojih barvah, a hkrati napoveduje tudi zimo, ki je ne obožujem ravno.

Raje ne bi pisala za včeraj. Bolezen malo bolje in en pa en rojstni dan, kjer sem se ravno zaradi bolezni bolj distancirala in seveda posegala po dobrotah. Odpovedala sem se vsem sladkarijem, zato pa sem jedla sendviče in kanapeje in podobne zadeve.
Danes se počutim že mnogo bolje, le čutim napetost v trebuhu, saj sem definitivno pojedla toliko, da imam težave. Tudi taki dnevi morajo biti. Sem se ob tem spomnila, kolikokrat v preteklosti sem imela takšne in podobne težave in včasih zaradi prenažiranja tudi nisem mogla spati.
Rekreirala se nisem kaj dosti, nisem upala zaradi vročine. Sem pa skozi ves dan po malem delala vaje, da sem preganjala bolečine.

Pozdravček Marika

V VSAKEM PRETEŽKEM ALI PREDEBELEM ČLOVEKU ŠE VEDNO TIČI VITKO BITJE. LE ZBUDITI GA JE TREBA. Pozdravček Marika

Marika, pozdravljena! Me veseli, da ti gre na bolje! Pa tudi sonček nas že pozdravlja…
Tudi jaz sem v soboto pretiravala. Bilo je takšno mrzlo, mokro vreme, mi pa vsi doma ob topli krušni peči. In ko so se moji spravili k večerji, sem se jim seveda pridružila in ker je bilo vzdušje tapravo, smo ob klepetu pojedli več, kot bi bilo potrebno. In po dolgem času me je ponoči bolel trebuh (te nočne bolečine so se pojavile pred nekaj leti, ko sem v službi sprejela odgovornejšo nalogo in je priletelo mnogo “polen” – potem se je umirilo, ampak nočne bolečine so ostale še nekaj časa – tokrat povezane predvsem s preveč hrane zvečer).
Ampak v nedeljo sem bila bolj “pridna” in prišla sem nazaj na boljše počutje. Tehtala se bom pa 1. 10., ko smo dogovorjene, da izdamo nove podatke.
Mačke, imejte se lepo, kmalu bomo – tudi na Marikini statistični lestvici – shujšale!

Čao!

Pri meni nič kaj novega, grešila čisto malo, nisem pa nič telovadila 🙁 Eh, bo že!

Uživajte, Kari

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljene!

Naj vam povem, da sem kar malo žalostna. V soboto sem si šla merit krvni sladkor, holesterol in trigliceride v krvi. Pa je moj holesterol spet malo povišan (6.08 enot), tako da sem bila kar malo razočarana sama nad seboj. Saj pri hrani že skoraj nimam kaj več naredit, jem dejansko samo tisto, kar smem (no. mogoče tu in tam kolobarček domače salame pa tu in tam ocvrta hrana – mogoče 1x na dva meseca, za tahude “lušte”), tako da … ne vem, no. Več bom morala naredit edino na področju gibanja in telovadbe. Žal, nisem, niti slučajno, jutranji tip, tako da ne vem, če bom zmogla zjutraj tu kaj naredit, pa še slabo se počutim po telovadbi na tešče. Nimam nobene energije, zato tudi efekt ni takšen kot bi naj bil.
Drugače pa sem bil pridna pri hrani, pri gibanju malo manj, ker so bili tako “dolgocajtni” dnevi, da nekak kar ni blo volje za več kot dvakrat po pol urce rolanja pa nekaj vaj z butshaperjem.
V četrtek javim težo, vmes pa bomo seveda še kaj pokomentirale.
Lep dan vsem mačkam in ostalim zverinicam.

Oh Modra, ne razumi me napak, ampak prav razveselila sem se tvojih besed. Me je takoj malo manj tiščalo v trebuhu, ko sem vedela, da še nekdo skupaj z menoj čuti takšne tegobe.

Kari saj bo, bodi trma, tista največja in najbolj grozno prijazna – do same sebe.

Neny jaz grem na pregled ponovno nekje v oktobru ali novembru. Tudi sama sem bila malce razočarana, ko mi v prvem krogu skupni holesterol ni padel. Pa me je kar nekaj zdravnikov potolažilo, da to ni nič kaj zelo drastičnega in da je holesterol naša družinska anamneza, ki ji ne moreš ubežati. Popravila sem vse vrednosti (izboljšala) skupno pa je še kar v meni.

Srečno vsem trem
Marika

V VSAKEM PRETEŽKEM ALI PREDEBELEM ČLOVEKU ŠE VEDNO TIČI VITKO BITJE. LE ZBUDITI GA JE TREBA. Pozdravček Marika

Evo, tokrat se tudi jaz pridružijem debati 😀
V sredo bo 1 mesec, kar se držim novega prehranjevanja, ki temelji na nizkem GI. REzultati so, tako na tehtnici, kot cunjah, kot počutju. Sem pa v soboto po skoraj mesecu naredila prekršek: požrla sem cel krožnik širokih rezancev z morskimi sadeži. So pasal tako, da ne morem povedat. Takrat ko sem jih jedla seveda. Potem … napihovanje, pol želodc imam že 3 dan, slabo mi je bilo. Tako, da plačujem za svoj greh, kar mi bo dalo motivacijo še za naprej!

Pa lep pozdrav vsem!

Marusa

Bravo Maruša, le še naprej tako. seveda brez tistega slabega počutja.

Sem se spomnila tvojih besed nekje v začetku meseca in sem razumela,da si na dieti ukc. Se motim?

Pozdravček Marika

V VSAKEM PRETEŽKEM ALI PREDEBELEM ČLOVEKU ŠE VEDNO TIČI VITKO BITJE. LE ZBUDITI GA JE TREBA. Pozdravček Marika

Marika, štartala sem res z UKc dieto, vendar le prvi teden, ko me vedno obhajajo najbolj zlobne misli po prekrških. Sedaj že nekaj časa jem po Montignacu, atkinsu, karkoli že = upoštevam GI.
Zanima pa me, koliko časa si ti potrebovala, da si prišla iz 71 kg na 53? S prekrški ali brez?

Hvala!

Od 1.3.04 sem štartala z razporeditvijo dnevnih obrokov, vse vagala, merila, preračunavala in bila s tem obremenjena. Vmes sem brala Montignaka in ostalo o GI-ju in se vse bolj temu prilagajala. Od 14.4. pa do srede julija pa sem se držala precej strogo (predvsem na začetku zaradi zdravstvenih razlogov in kasneje, ker mi je tako odgovarjalo).
Prekrški so bili, vendar ne veliko.
Še vedno se v glavnem držim tega načina, vendar mogoče z večimi izjemami (kot npr. pivo, bel riž ali testenine, včasih kaj krompirja v solati).

V VSAKEM PRETEŽKEM ALI PREDEBELEM ČLOVEKU ŠE VEDNO TIČI VITKO BITJE. LE ZBUDITI GA JE TREBA. Pozdravček Marika

Hudiča Marika, to je pa lep rezultat za pol leta! No, moj uspeh je že, da sem zdržala en cel mesec, čeprav ne bi dala kakega poudarka na zdržala, ker mi čisto nič ne manjka. V soboto je pa šlo za silo razmer in 10% grešnih misli. Ampak sedaj sem že nazaj na tirnicah.
Hvala za vzpodbudo!

LpMaruša

Koliko kalorij dnevno si uživala pri prvem in pri drugem delu hujšanja?

Tacika si to mislila mene ali maruso?

V VSAKEM PRETEŽKEM ALI PREDEBELEM ČLOVEKU ŠE VEDNO TIČI VITKO BITJE. LE ZBUDITI GA JE TREBA. Pozdravček Marika

Ups! Tebe Marika, tebe.

Za zdaj bi morala prav na novo izračunati.

Torej ko sem se začela s tem spoznavati, sem iskala IT in ugotovila, da približno dnevno zaužijem nekje med 1700-2000 kcal, povprečje 1800.
Hrano sem pravzaprav prerazporedila in vnos posledično tudi malce zmanjšala na nekje povprečje 1500-1600kcal(levji delež tega je odpadel zaradi nejedenja ostankov za otroci in pa na menjavo mlečnih maščob).
Do GI, potem pa sploh nisem več merila kalorij, vendar sem se danes malce poigrala s številkami za nazaj in izračun je bil 1600-1850 kcal. Mislim, da se v drugi fazi to ni kaj dosti spemenilo, saj sem primer polovico mesa zamenjala s krompirjem, včasih polnozrnate rezance za običajne bele in podobno. Nekaj pa se je tudi večkrat dvignilo čez poletje zaradi pitja piva.
Moraš vedeti, da sem doma, gospodinja, špotno ne preveč aktivna (razen lastnega rekreiranja, ki je 60%sestavljeno iz veliko hoje in še).
Sem pa za primerjavo (približno izračunala) današnji in včerajšnji jedilnik:
Včeraj 2500kcal, danes 1900 kcal.

Ps: je bila ravno prijateljica na kavi, ki je na dieti in sva zračunali še zanjo.
Včeraj 1300kcal, danes 1100kcal.

Pozdravček Marika

V VSAKEM PRETEŽKEM ALI PREDEBELEM ČLOVEKU ŠE VEDNO TIČI VITKO BITJE. LE ZBUDITI GA JE TREBA. Pozdravček Marika

No zdejle mam pa čas in se bom malo razpisala. Prosim ne bit hude name. Ne oglašam se več tako pogosto, ker se sama sebi zdim grozna, ker samo jambram (jokam in stokam, čeprav življenje ni tako kruto).

Odločila sem se, da bom pozdravla svoje živčke, a s pomočjo tablet, ker sama ne zmorem več-ne mi govort, da ni zdravo, vendar jst si res želim, da se stvari obrnejo na bolje.

Torej grem h zdravniku, ker me je tud želodec bolel in nekako zaprosim, če mi pomaga-želodec po verjetnosti trpi zaradi živcev. Vse lepo in prav, saj sem dobila za oboje tablete in sem dobra alkohola za dober mesec-saj ni nič hudega.

Vendar je med tipanjem po trebuhu ugotoila,da me boli pri jajčnikih. Za vsak slučaj bom dala vodo, če je slučajno kaj narobe s sečevodom.
In ker pač še med počitnicam delam in lahko grem h ginekologinji samo danes, se odločim, da pač grem, da se prepričam, da ni tam kaj narobe-nekoč si le želim imeti otroke. Jemljem namreč KT in od takrat me bolj pogosto boli.
In me ginekologinja najprej skoraj nadere, da to ni mogoče, nato pa opravil tist pregled tako na hitro, da mi sm se prov grozno počutla in ambulatno zapustila s solznimi očmi.

Da si bi bolje počutila, mi je dala ene druge-a mogoče katera pozna Femodem? upam, da se ne bom zredila-pri logestu se drugače nism, razen celulit.

Se opravičujem, ker sem se tako razpisala, vendar mogla sem to spravit vniz sebe, ker se res bedno počutim po vsem tem. Bom v sredo poročala, če so kaj novega ugotovili.

Drgač se pa nekako trudim, da malo manj jem in kg ne grejo gor.

LP

Avril na te zadevice se prav nič ne spoznam in vsekakor v sredo poročaj, kako se je zadeva razvila.

Pa lepo reci Živčki zbor in zavihti dirigentsko palico in naj zapojejo po tvoje, v tvoji najljubši melodij.

Pozdravček Marika

V VSAKEM PRETEŽKEM ALI PREDEBELEM ČLOVEKU ŠE VEDNO TIČI VITKO BITJE. LE ZBUDITI GA JE TREBA. Pozdravček Marika

Pozdravljene v nov dan novih preizkušenj, novih izzivov in vedno novih spoznanj. Jaz sem dobre volje, polna energije in nekakšnega elana.

Pa poročilce za včeraj:
Z-polnozrnat kruh, marmelada brez dodanega sladkorja, tekoči jogurt
M- hrenovka, gorčica, paradinžnik
K- gobova juha, testenine s papriko, porom in grahom; parmezan, zelena solata in paradižnik in kumara
V- jajčna omleta s čebulo in česnom, drobnjakom, zeljnata solata

Včeraj se mi je po dolgem, dolgem času naredilo, da sem bila čisto sama doma. Mogoče bo katera težko razumela, kako zelo dobro mi je to delo. Kot bi si napolnila že na pol prazne baterije. Vladala sta mir in tišina, glazba se je vrtela samo tista meni ljuba, počutila sem se lahkotno in vse mi je bilo tako preprosto.
In tako je bila moja včerajšnja rekreacija pospravljanje vsega mogočega (od ribanja tal in mazanja z loščilom, do skakanja po stopnicah gor in dol). V GLAVNEM – bilo je imenitno!
Pozabila sem še na daljši sprehod (sama-yes) in pa malce večernega rolanja.

Lep pozdravček Marika

V VSAKEM PRETEŽKEM ALI PREDEBELEM ČLOVEKU ŠE VEDNO TIČI VITKO BITJE. LE ZBUDITI GA JE TREBA. Pozdravček Marika

Avril, si prepričana, da se ti v življenju dogajajo tako hude reči, da moraš že v teh rosnih letih, (mislim, da si še zelo mlada, razen če se ne motim) posegati po pomirjevalih? Veš kako zelo odvisni lahko postanemo od teh hecov?
Ali res ni nikogar, ki bi ti s svojo družbo oz. pogovarjanjem bolje, predvsem pa bolj zdravo, pomagal? Premisli še enkrat, če je to res edina oz. zadnja rešitev…

Tudi tablete proti zanositvi lahko zelo vplivajo na psihično počutje (da ne govorimo o negativnih vplivih na organizem!), to vem iz lastnih izkušenj. Probaj se tudi tega odpovedat, saj so še druge ustrezne zaščite, kajne?

Lep dan!

Da vem, da so tudi druge zaščite-vendar imam s kondomi slabo izkušnjo. Če po pravici povem, bi se po en stran njraj vrnila na to, vendar se bojim, da bi spet počil. Pa tud zarad fanta nečem, k vem, da mu je bl všeč tako.

Glede živčkov je pa tako. V glavi imam že tako zmedo, da sama ne vem več kako in kaj. To mam malce v genih. Saj ko se s kom pogovarjam, sem vredu, drugače mi pa kar naprej nekaj skače po glavi in imam skojz občutek, da bo nekaj narobe. Zgubla sem zaupanje do marsikaterih stvari. Mogoče bom z njihovo uporabo prišla nazaj na stara pota.

Nočem, da si mi nekega dne strže!

Pa hvala, ker si si vzela čas zame in mi odpisala.

LP

Poglej, nihče ni vreden, da si zaradi njega uničuješ telo in imaš slabo počutje! Se ti ne zdi tako? Bo tisti potem trpel posledice ali ti? Če bi te dovolj spoštoval in imel rad, bi ti sam predlagal, da se raje zaščitita s kondomom (kondom je 99% zaščita, kar pa nobena tabletka ni!) namesto tabletk, ki so saj veš…strup!
Prepričana sem, da se tudi zaradi tabletk počutiš tako kot se počutiš. Jaz sem jih pred mnogimi leti jemala nekaj časa. Postala sem preveč čustvena, zelo depresivna, sploh nisem vedela kaj mi je. Potem sem jih nehala jesti in ginekolog mi je sam povedal, da sem zaradi njih bila takšna, saj je potem bilo vse spet vredu.
Sem ga vprašala, kaj uživa oz. kakšno zaščito ima vaša žena? In je bil tiho, samo dol je pogleda. In jaz sem še vedno vztrajala pri odgovoru, kaj bi vi predlagali vaši ženi, da uživa za zaščito pred zanosiitvijo in je nekaj momljal…Povedal je, da sta zaščitena le s kondomom, kajti pravi,da ljubi svojo ženo. Seveda tako je to, noben zdravnik ne bo predlagal svoji ženi nekaj škodljivega, če pa obstajajo druge metode.Tako bi morala vsaka ženska vprašat svojega osebnega ginekologa, kajti potem šele vidiš, kaj je za nas res škodljivo in kaj ne.

Upam,da si razumela kaj sem ti hotela povedat.

Lep dan!

P.S. Zdravniki v večini pač predpisujejo tisto, kar od njih zahtevajo tisti, ki so nad njimi, torej čim cenejša zdravila, zaščite, čim manj vsega itd. Pritiski na njih so ogromni, zato jim ne gre zamerit.

New Report

Close