Najdi forum

3Md- super recept

Pozdravljene,
sem danes skombinirala super recept za polivko, mogoče bo kateri od vas všeč:
1 večja čebula
1 večji korenček
1 rdeča paprika
1 manjšo piksno paradižnika
Zelenjavo sem narezala na kocke in popekla na žlički olja, dodala sem še malo zmletega česna, origana in peteršilja. Ko je čebula posteklenela sem dodala piksno paradižnika in še enako količino vode. Malo se začinila z začinko in tako pustila da se je kuhalo. Ko je bil korenček kuhan, sem z multipraktikom vse spasirala, da je postala gosta omaka. Več kot pol omake sem dala v majhne vrečke in v skrinjo (testenine z njo bodo super). Preostali omaki sem dodala še malo vode, ko je zavrelo sem dodala malo riža (da se je skuhal v tej omaki) in tako je bilo kosilo kuhano!
Meni je bilo super!

TinA

Bom poskusla tvoj recept.

Ponavadi imam večje težave pri beljakovinskem dnevu, takrat nikoli ne vem kaj naj jem??? Mesa nimam preveč rada, da pa bi cel dan jedla jogurte pa mi tudi ni.
Kaj si ve pripravite na beljakovinski dan???

Hvala

Jaz sem ljubiteljica salam, zato si na ta dan obvezno kupim šunko, pečen ali kuhan pršut… Zraven pa mlado čebulo, hren, skledo regrata s popečeno panceto…

Najraje kar brez kruha. Mmmmmmmmmm ravno danes je beljakovinski dan in sem uživala v kosilu. Komaj čakam večerjo;)))

Na beljakovinski dan si jaz velikokrat privoščim ribe. Lahko so v ribji juhi, ali pa pečene. Zraven pojem še košček kruha in obvezno skledo solate.
Za večerjo si velikokrat naredim tudi tunino solato (konzerva tune, zelena solata, čebula, limona)

lp

Lahko si narediš tudi različne zelenjavne omlete. Popeci veliko pora ali čebule, dodaj zelenjavo po želji in stepena jajca.
Zraven pa skleda solate.
DOBER TEK!!!!!

Tudi jaz nisem ljubiteljica mesa. Zato na ta dan velikokrat jem pečene kalamare ali segedinar ali jajčne omlete z zelenjavo, no včasih pa si spečem piščančje krače ali perutnice. Zraven pa skledo solate. Kruha skoraj nikoli ne jem zraven, ker sem opazila, da me to redi.
LP

Jaz sem danes na beljakovinski dan pripravila – tuno rio mare sem pogrela skupaj s paradižnikovo omako in česnom ter vse to polila čez kupano cvetačo. Zraven sem na teflonu popekla jajčevce (narezane, posoljene in po 15 minutah splaknjene z vodo in ožete) in naredila mega skledo solate, kjer je bilo vse živo, vključno s preostalimi pirhi.

Tole, Helena mi pa ni čisto jasno. Mislim glede časa, ne glede hrane. Saj do dvanajstih naj bi jedle samo sadje.
Sicer pa je tvoje kosilo mega. Bom tudi sama kdaj poskusila.
Ali ti nič ne škoduje, če mešaš v enem obroku različne beljakovine??(tuna in jajca)

sori, sori, ne danes – to je bilo včeraj…………:)))
Hm, sej ne vem, mešanje beljakovin najbrž res ni na mestu, kaj pa vem. V prejšnjih krogih sem jedla ali jajca ali zrezek, včeraj pa je vse kar notri padlo…

No, saj sem tudi jaz že nekajkrat dala na solato jajce in jedla zraven zrezek. Mislim, da to res ni neka huda pregreha. Nikoli pa ne jem kruha (tu ne štejem pice na OH dan). In zelo redkokdaj večerjam.

Ne večerjaš? Hm, a tudi majčkeno ne?
Meni so noči pretežke, če se malo pred osmo spet ne najem, čeprav imam kosilo (na žalost) precej pozno (ob petih) – ne gre drugače.

Ja, redkokdaj večerjam, razen na OH dan, ko si privoščim tisto dovoljeno tortico (čokolade pa ne maram preveč, pa jo kar spustim), pa še takrat imam slabo vest, kot da sem naredila prekršek.

Jaz sem na splošno tako “naštimana”, da mi po šesti uri ne paše kaj pretirano jesti. Že prej, ko nisem hujšala, zvečer skoraj nikoli nisem jedla. Po dnevniku, mi pa tudi na kraj pameti ne pade, da bi kaj jedla. Ampak dopoldne……
Takrat pa mi je kar težko zdržat ob samem sadju.

Oj, Babica dejva mi dve zamenjat. Meni ni problem do 16:00:00 NIČ jest, zvečer in ponoči mi je samo za JEST. Saj veš, da sem duh, ki šele ponoči oživi in celo noč JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEMMMMMMMM!!

Lep sončen pozdrav vsem sotrpinkam,
Anica

Babica, kako ti gre? Pogrešam te…

Saj sem ves čas tukaj! res pa me ni med vikendom. Zdaj se “pasem” po regratu na naši “farmi”, med prazniki kar z dežnikom. Ga pa prat ni bilo treba :-)))))

Gre mi kar po pričakovanjih, le ta teden 1 kg plusa, pa sploh ne vem zakaj, ker čisto zares nič ne grešim. Tudi med prazniki nisem.
Ampak se ne pustim shecat….
Jaz furam naprej. En mesec je že za mano. Če shujšam še vsaj toliko, kot sem do sedaj, bom za silo zadovoljna, cilja pa seveda ne bom dosegla.
Bo treba pa nadaljevati naprej. zdaj sem že kar navajena, pa ni več težko.

New Report

Close