Najdi forum

Kako se vi motivirate, da vztrajate pri svoji dieti oz zdravem načinu življenja? Kakšen je vaš cilj, kaj mislite, da boste dosegle s popolnejšo in bolj suho postavo? Si greste sedaj na živce? Ali želite le obelči stare kavbojke? Kako milite, da bo ko boste suhe?

No v primeru, ko razmišljam o tem, mi vsa motivacija pade, saj pomislim kaj bo pa drugače ko bom bolj suha (skoraj nič), zvečer pa se sovražim, ker sem tolk jedla čez dan. In ni napredka.

Kako vam uspeva stalno odrekanje se hrani?

LP

Zastavila se si cilj, da želim zgubiti nekaj kg in upam, da mi bo uspelo. Tokrat nisem začela s čudežnim ponedeljkom, šač pa je bila sobota in zaenkrat mi kar uspeva. :))) Nimam več take potrebe po hrani, takrat ko začutim lakoto spijem najprej kakšen kozarec vode in čez nekaj časa grem jest. Pridejo pa dnevi, ko bi pojedla vse kar moj radar (beri: oči) zazna in včasih se tudi pregrešim. Vendar to ni nič narobe, kg gredo še vedno dol in nasmeh ostaja na obrazu. S tem ne samo da hujšam, ampak bi se rada bolj zdravo prehranjevala.

Ko bom suha bo vse kot je bilo do sedaj, le še več samozavesti in več oblačil (sedaj počasi pomerjam tiste kose oblačil, ki menim, da bi mi lahko bili prav).

Pij veliko tekočine in začni se ukvarjati s kakšno rekreacijo (če se še ne).

Ne sovraži sama sebe, saj to ima le negativne posledice, imej se rada. Če ne najdeš motivacije pri sebi jo najdi v nas vseh, ki se bodrimo, smejimo in navijamo za vse nas. poskusi tudi ti, uspeh je zagotovljen.

Lp, Sunshine

Upam, da mi sedajle moj fant ne kuka čez rame: jaz hujšam zato, ker bom mojemu dragemu izpolnila dolgoletno željo za rojstni dan – zaplesala mu bom striptiz. Ker pa nočem, da se mi pri tem špehek na riti preveč trese jo moram malo natrenirat in zožat :))))). Čeprav je on z mano popolnoma zadovoljen, sem jaz bolj zahtevna do sebe.

Moja motivacija pa je opazno boljše počutje, vsak dan več kondicije, 160 vzponov na hrib za hišo letos, da dobim priznanje, pogled na veselega psa, ker gre z mano vsak dan na 2 h dolg zelo aktiven sprehod na prej omenjeni hrib, lepša koža … Samo postavi si cilj kaj želiš doseči in bo šlo. najlepše pri tem pa je če se veliko ukvarjaš s športom tudi lakota čudežno izgine še lepše je da tudi želja po mastni težki hrani odjadra v višave. Enostavno ugotoviš, da se da dan preživeti z veliko manj hrane in brez nenehnih prigrizkov. In če sem lačna enostavno pojem jabolko ali 2 pa lakota izgine – veliko bolje se je “pregrešiti” z jabolki kot v nenadni lakoti pogoltniti 300 gramsko čokolado.
Pa lep večer

nova
Uredništvo priporoča

Sunshine si pa en pravi SONČEK!

Ob prebiranju tvojega posta si mi res dala en nov zagon (upam, da ne bo kratkotrajen- no se bom sama potrudla, da ne bo tako ane?)

Razmišlanje o suhosti mi vzame tolk preveč energije tko, da sem o zdravem načinu življenja že rahlo skeptična. Zdi se mi kot en ideal, ki ga ne morem uresničiti. Si pa najbolj želim, da bi zdravo živela. Ampak vseeno ne storim nič zato. Ironija?

Pametna ideja- “najdi motivacijo v vseh nas”- za začetek bom res to storila, če je že ne najdem v sebi….

Si pa res osebek in pol- glede na poste, ki si jih pošiljala!
Glede na to, da sem pred kratkim pojedla celo čokolado (300g)-jp in bila čist v p…. si črnoglede misli kr nekako omilila

Od sedaj naprej, pa čeprav je že večer sem na dieti, in to življenski, upam da mi bo uspelo

Ostalim želim isto!!!!!!!

LP

Res je, s skupnimi močmi je lažje. Mislim, da se veliko lepše in bolje počutiš, če si zadovoljen sam s sabo. Jaz nisem glih debela, in jezi me, ko mi kdo reče, zakaj jem za malico jogurt, ko pa bi mogla pojest kaj bolj konkretnega… Ampak… Vsak naj si misli svoje. Zato…le pogum… Pa napiši kaj vsak dan, kako ti uspeva…

Jaz imam težave s pitjem…včasih pijem kot da bi voda imela bodice…ampak spomnim se na Sunshine… Res je super!

Lep pozdrav… Tanja

Saj ti bomo pomagale, da tvoj zagon ne bo kratkotrajen. Ti samo svoja čustva zlij na naš forum in težave se bodo kaj hitro odpravile.

Mislim, da si ti preveč obremenjena z suhostjo, preveč predalčkaš ljudi na debele in suhe. Važno je, da se ti počutiš dobro v svojem telesu, pa ne glede na to ali imaš kaj “viška” ali ne. Če se ne počutiš dobro in ker veš, da to lahko spremeniš poskusi z nami. Predstavljene imam različne diete (če ti seveda katera odgovarja), pa poskusi s katero od njih. Sama sicer nimam posebne diete, vendar sem zmanjšala količino obrokov, povečala vnos tekočine in več rekreacije vpeljala v svoje življenje.:)))) A sedaj vidiš kako je to enostavno? Na začetku se ti zdi, da je to nepremagljiva ovira, vendar ko enkrat razčistiš pri sebi, da jo želiš premagati, ni na tej poti nobenih ovir.

Saj veš, nasmeh na obraz (katerega ti bo sonček pogrel) in uživaj!

Maja, še nekaj me zanima. Iz kje si? jaz sem iz LJ.

Lp, Sunshine

Že občutek, da narediš nekaj zase, nekaj kar je dobo tako telesu kot duši, nekaj šteje. Vsaka zmaga v življenju, pa naj bo še tako majhna, pa ni nujno, da je hujšanje, lahko je tudi kaj čisto drugega, šteje.
Nikar pa punce pričakovat, da ko bom suha…bom…!!!
Pred leti sem skujšala okoli 30kg. (Danes jih imam 12 nazaj) In ko sem bila “suha”, se sebi še vedno nisem zdela takšna, kot sem si slikala v svojih debelih časih pred očmi. Prsi povešene – tudi od hujšanja, celulit je še vedno bil na bedrih, čeprav ga je bilo manj, ostali vsakdanji problemi so bili še vedno prisotni. Izgubljeni kilogrami niso garancija za srečo. In moram pritrditi Shunshine, da se moramo imeti rade že prej, kajti drugače se ne bomo spoštovale nikoli. Je pa težko. In Shunshine me je pred časom malo okarala…ok! Ima prav. Je pa človeška psiha preveč kompleksna, da bi ji lahko tako zlahka diktirali.
In še to. Ko se ti kasneje zgodi kaj nepredvidenega, je možnost ponovitve debelosti kaj kmalu tu. (pri meni po 8ih letih) Treba je biti v nenehnem stiku s sabo…ja, ja, jaz to govorim, ki sem v zadnjih dveh letih pridelala 12kg nazaj, a ne? Nekako pa mi roji po glavi ŽAL tudi misel, da tiste, ki shujšamo, smo kot ozdravljeni alkoholiki. Vedno je potrebna samokontrola. Vsaj jaz nikoli v teh 8ih letih ko sem vzdrževala idealno težo, nisem brezskrbno jedla. Vsak dan, ko sem bila na kakšnem kosilu pri mami ali tašči, sem potem naslednja dva dni “popravljala”. Vseh osem let! Brezskrbnega prehranjevanja po občutku, žal ni bilo in na dva dni kontrola na tehtnici obvezna! Potem sem nekoč za kake 14 dni popustila…
Ampak, drage moje…danes sta 2kg manj…kar boljše volje sem in čutim, da dobivam tisti bojeviti občutek nazaj! Držite mi pesti!

Kaj pa zdravje??
mogoče bi bilo dobro, da se prepričaš, da je prekomerno teža za življenje bolj nevarna, vsaj kar se bolezni tiče. In to v vseh pogledih, raje ne bi naštevala…

mene moti, ko skačem za našima otrokoma in se zelo hitro utrudim, poleg tega pa me zelo boli hrbtenica. In tu je največji razlog, zakaj mora teh 10 kil dol!!!

Pa izredno nečisto kožo imam, po enem tednu “diete” imam kožo takoj lepšo, brez mozoljev (čokolada je za moj obraz strup). Dieta sem napisala v narekovajih, ker se sama ne držim nobenega jedilnika, pač pa prav tako manj jem in to več zelenjave, sadja, več spijem vode…

Pa tudi mojemu možu sem pred poroko z 10 kilami manj bolj ugajala-tudi to je meni motiv, pa čeprav imava midva drug do drugega čisto drugačne norme-izgled je tu še najbolj nepomemben. Pri meni se pozna tudi več kil v postelji, nekatere položaje sem kar črtala… 🙂

še veliko je razlogov, največji pa je ta, da delam to zase, da se bom boljše počutila v svoji koži… zelo preprosto. Ti kar pridno čitaj forum, kadar imaš krizo-ko vidiš, da toliko ljudi to zmore, ni hudič, da ne boš zmogla tudi ti!!!

se beremo, LP

no no poletje se strinjam z tabo. ti maja pa ne obupaj ampak beri ta forum ko ti bo zmanjkalo motivacije. boš vidla da kar malo pomaga…

Maja pridruži se nam in boš videla, da nam bo zares super, ko bomo zadovoljne same s seboj.

TamaraMr, pa brez zamere, izrazila sem svoje mnenje (različni so pogledi na svet, različna so stališča, različni smo si mi ljudje).:)))

LP, Sunshine

Moja motivacija za hujšanje je , da si želim vsaj še enega otroka, pa si ne pustim zanosit na težo ki jo imam.
Sem imela v prejšnji nosečnosti preveč problemov, da bi si jih zdaj spet dovolila imet!

he he mamm, sem to napisala butasto kot kak teoretik…..
ampak to čisto resno mislim, vse kar sem napisala.
(in ko me bo popadla lakota in želja, da spraznim hladilnik, bom šla brat tudi ta moj post :)))

Bravo stotka, da bi ti čimprej uspelo, držim pesti !!!!

Čau punce!
Prepričale ste me, ni kej! Thanks
No pa se vam pridružujem. Odločila sem se, da bom sprobala 3MD dieto- da se začnem najprej malo kontrolirati, potem pa bom verjetno že našla nek ritem in zdrav nčin prehranjevanja.
No do sedaj je šlo vse kot po maslu (hehe… sm ful dolg zdržala, ane)
Pa tu povem vam, da ko me po prijela čudna misel, vam pišem (upam da ne bom bedarij misla, ampak nikol se ne ve..)
Sunsihine ja sej maš prov, dost se ubadam z ideali, ampak kaj čem, edino tega področja svojga življenja ne morm pošlihtat, za vse ostale zadeve pa mam ful motivacije in mi skor vse uspeva, tko da se trudm….
Aja sem pa iz Domžal, tko da mi je ful beden glede vašega maratona po rožni. Bi ful z vami hodila teč, sam da bi pa v Lj hodila zarad teg, pa semi zdi mal preveč, saj bi mi ful vzel cajta.
Kako pa vi kej napredujete? Kako se rekreirate, kaj jeste?
Bodte pridni in veseli!

LP

Jaz ti lahk0 povem, da sem zdaj svetovna, samozavestna in z veseljem se pogledam v “špegu”! Prej pa, jojmene, a moram o tem pisat? Grozno, nisem imela poguma se pogledat, o sebi sem imela popolnoma drugačno predstavo in vedno, vedno!!!, ko sem se pogledala v ogledalce, ogledalce na steni povej…, nisem hotla verjet, da sem to Jaz. In nekega dne… sem dojela in verjela, ja to sem res jaz, sem si rekla in tisti hip sem se odločila. To nočem biti jaz. Ne, žal nisem hotela samo obleči hlač izpred petih let…

Jza pa vam moram povedat, da vedno, ko grem mimo avtomata za vodo se spomnim Sunshine…In veliko več popijem, verjemite mi…to pa je zdravo za marsikaj…prebava, koža…in pa ni toliko lakote. Hvala! Res, s skupnimi močmi bomo uspešnejši, bolj zadovoljni in zdravi!

To je pa leppo slišat. Se pravi sem pravi vodni sonček. :))) Le tako naprej.

Lp, Sunshine

Hvala za lepe želje

A mi lahka nekdo pove kako nja shujšam vsaj 8 kg…če ima kdo kakšno spletno stran za to?ne morem shujšati…naj mi nekdo pomagaaa!!!!!hvala.

New Report

Close