Najdi forum

Sunshine, občudujem te, ker vedno napišeš, da veliko piješ. Tudi sama se zavedam, da je to zelo pomembno, ampak se enostavno ne morem pripravit k temu… Kako ti uspe? Koliko na dan popiješ, kaj piješ?

No nism sunshine pa vseeno sem imela podoben problem. Sama sem se tako disciplinirina da skos nosim s sabo pollitersko plastenko vode in vsake tolk cajta nardim par požirkov. In kr gre voda….stalno jo polnim 🙂

Jst osebno imam vedno s seboj 1/2 l plastično steklenico vode in jo pijem po požirkih. Imam jo res povsod, doma, na faksu, ko delam,….

lp

nova
Uredništvo priporoča

Kot sta ti moji predhodnici že napisali imam tudi jaz VEDNO, VSEPOVSOD 1/2l plastenko s seboj.

Moraš se disciplinirati, razmisliti in vedeti, da če boš spila kozarec vode preden greš jesti, da:
1. nisi še toliko lačna (zato spij kozarec vode preden je kosilo cca.10-15 min) in
2. manj hrane bo šlo v želodček in s tem manj kalorij

Poleg vode (na dan jo spijem minimalno 3,5l) pijem še kakšen čaj (včasih si ga tudi posladkam, seveda takrat, ko občudim, da je sladkor padel v krvi :))), ravno danes sem si ga privoščila, vendar nesladkanega), kakšen sadni sok si privoščim ponavadi med ali namesto malice (najraje imam goste sokove različnih okusov-breskev, banana).

LP, Sunshine

Saj jaz včasih delam tako…ma potem to opustim…bom probala…že danes!

Potrudi se in se navadi, da je plastenka vedno s teboj in seveda voda v njej.

LP, Sunshine

Že grem po vodo…

Ma veš, saj mogoče bi pila,samo bi me nekdo mogel vedo opominjat…

tudi jaz sem bila zelo slabi “pivec”, zdaj pa uporabljamo finto z politersko plastenko. Navadna voda mi preveč ne diši, soki pa so tako polni sladkorja.
Zjutraj si skuham 1 l sadnega čaja, ne sladkam, hladnega nalijem v politersko plastenko, in evo: spijem že dopoldne v službi cel liter. Ponavadi spijem še dodatnega pol litra čaja ali pa kar vode. Popoldne doma pa vse ponovim, tako da popijem najmanj 2 l tekočine. Včasih dodam navadni vodi malo limone al pa kupim ustekleničeno vodo z okusom jabolka, limone… (za spremembo).
Očitno je v moji glavi, da navadna voda ni dobra, sploh mi ne gre če jo pijem iz kozarca. Saj čaj je dejansko “pobarvana voda” pa ga kar lepo pijem.

Tan, mogoče bi mogla poskusiti s čaji, tako kot Sima, če ti voda ne diši preveč.

Sicer pa moraš sama razmišljati na vodo in vsakič narediti kakšen požirek, četudi nisi ravno ne vem koliko žejna. Ne vem koliko si stara, ampak če hodiš v srednjo šolo ali fax imaš lahko plastenko z vodo na mizi in jo imaš vedno na očeh. Če hodiš v službo in delaš za mizo jo imaš tudi lahko na očeh, zato poskusi spiti čim več.

Jaz sem danes že spila jogurt + 1,5l navadne vode + čaj (nesladkan), pa dan je še dolg. :)))

LP, Sunshine

Kar šibaj in to zelo hitro. Naj bo plastenka tvoj nepogrešljiv pripomoček v torbici. Jaz sem se na to hitro navadila in grem vsepovsod s plastenko. :))

Lp, Sunshine

Jaz sem bila tudi “pridna” danes…no, še zdaleč ne tako zelo kot ti, Sunshine. Za moje razmere pa…spila sem 1 l tekočine…to je zame OGROMNO!

No tan, to je že kar ok začetek. Glej, da boš počasi prilezla do moje meje (ki je nimam):))). Več tekočine, manj hrane.

LP, Tanja

Ko bi le lahko…:(

Jaz se tudi zadnje case skusam navaditi na vecje pitje vode, ampak imam problem, ker moram potem skoz hodit na WC! Tudi ponoci moram vsaj enkrat vstat! A se ostalim to tudi dogaja?

Ponoči sem morala hodit na WC le na začetku, ko sem začela s pitjem velike količine vode.
Zdj pa ne več in nimam pojma kako to.
LP

Tudi pri meni je bilo tako kot pri Maji. Na začetku sem ponoči vstajala sedaj pa nič več. Telo se počasi navadi in zato zjutraj, ko se zbudim takoj šibam na wc.

LP, Sunshine

Zdele sm popila 0.5l vode,sam kaj k me zarad vode želodc boli…bom poskusla raj z čajem:)

Jaz si ga bom šla zdele skuhat, ker mam vodo čez glavo za danes (lunin post).

LP, Sunshine

Ojla punce

Se morm kr mau pohvalt…sm bla full pridna in sm že 3l vode spila…mau sm dala limone not,tko da je biu bolši okus….PaPa pa velik vode pijte:P

New Report

Close