Najdi forum

Družinsko sodišče

A morda kdo ve oziroma ima izkušnje, v kolikšnem času prideš na vrsto za rešitev skrbništva za mladoletnega otroka po razvezi, za katero je sedaj pristojno družinsko sodišče. Lani junija smo imeli razgovor na CSD, ki je podal predlog sodišču, sedaj je pa že maj, torej že eno leto – pa še vedno nič, še vedno čakamo na obravnavo. Smo iz Ljubljane.

Karmen, jaz sem decembra vložila tožbo za ločitev pa prav tako še nič. Svetujem ti, da napišeš vlogo za prednostni postopek. To je zgolj formalnost, s katero boš prišla na prednostno listo.

Pozdrav,
Irena

sem mati dveh otrok hci je stara 8.5let in sin bo decembra ta mesec napolnil 4leta. oba imata razlicna oceta. z hcerinim ocetu nismo vec skupaj ze šest let in je za hcer placeval do lani po zakunu doloceno minimalno prezivnino na stike je prihajal dvakrat do trikrat letno za cez dan nikoli ni zelel da bi pri njemu prespala ali bila cel vikend pri njemu to je bilo prvi dve leti potem pa je poniknil kot da ne obstaja vec. svojo hcer je dobesedno odpisal iz svojega zivljenja. zdaj je ze tri lete kar ni ne poklical niti jo obiskal zato sem lani jilija vložila tožbo za zvišanje prezivnine prva odlocba je prisla letos februarja z dolocenim znesku 119eurov ker sem predlani dobivala otroske doklade za oba otroka v znesku 210eurov ki pa so bili potem z januarju doloceni samo 121eurov zato sem dala ponovno pritozbo in na podlagi te odlocbe za otroski dodatek je sodisce v imenu ljudstva dolocilo 160eurov prezivnine. takrat naj bi oce moje hcere zivel pri starsih ceprav to ni drzalo ker je zivel s partnerco s katero imata otroka v celju v podnajemniskem stanovanju. celo prezivnino za drugega otroka ki ga ima z njo je imel prikazano da jo placuje po 135eurov mesecno meni je pa na sodiscu za hcer ponudil 80eurov. ponudil je tudi da naj njegovo hci posvoji moj sedanji moz samo da mu nebi bilo treba placevati prezivnine. njegova partnerica je vse skozi brezposelna. zdaj sta se maja porocila in je avgusta vlozil tozbo za znizanje prezivnine na podlagi da mora zdaj prezivljati zeno in njunega sina. kar se meni zdi popolnoma brezsmiselno ker je zena polnoletna prijavljena za zavodu za zaposlovanje in se je dolzna sama prezivljat. skratka prezivnina 160eurov je bila dolocena povsem po hcerinih potrebah ki so letos se celo visje. zanima me ali bom res morala do hcerinega 18leta starosti hodit po sodiscu da bom dosegla kar hceri po zakonu pripada kajti ce mu bodo znizali se bom morala pritozit in vem da potem temu nikoli ne bo konca. zanima me ali res lahko doseze to znizanje ali sodisce res dovoli da se oce tako neodgovorno in sebicno vede do svojega otroka ki ga niti videti noce? jaz bi nekomu taksnemu kot je on ki noce nobene odgovornosti do lastnega otroka celo leto hudo zasolila prezivnino ker je vedel da ima hcer za prezivljat predno si je ustvaril drugo druzino. prosim povejte mi na cigavi strani je tukaj sodisce? kaj lahko pricakujem ker me psihicno ubija ko pomislim da ob primeru znizanja hceri ne bom mogla zagotoviti normalnega zivljenja. hvala Ramsak Mojca

nova
Uredništvo priporoča

Mislim, da lahko kar staviš na tožbo, ker če ne drugega, je tvoja hči enakopravna sinu od njenega očeta, pa njegovi ženi, ki jo mora preživljat…

tako, da mislim, da sodišče nima kaj nižat preživnine za tvojo punčko.

druga pesem pa je, če bo bivši prikrival dohodke… tu pa bo težka…

Veliko sreče ti želim!

New Report

Close