Najdi forum

Zardevanje

Pozdravljeni dr. Leskošek!

Zanima me ali vi opravljate torakalni poseg, s katerim se prepreči zardevanje. Prosim vas za okvirno ceno.

Živijo

Ne delam.
Obrnite se na torkaln kirurge najbolje na dr. Jermana na Ko za toraklano kirurgijo v Ljubljani.

Lep pozdrav

Aleš

Kaj, a to obstaja kakšen tak poseg??? Sama tudi neprestano zardevam (pač mi je pogosto nerodno), ampak nisem nikoli pomislila na kaj tako drastičnega …
A to gre za prekinitev kakega živca (ni mi logično kako bi sicer ukinili zardevanje)? Pa to nima nobenih drugih posledic, torej, ali preneha samo zardevanje ali še kaj drugega?

Hvala za odgovore,
Miša.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni

Posegu se reče simatektomija in pri nejm prekinemo del somatsekga živčevja Simpatikus za določeno področje.

Lep pozdrav

Aleš

Spoštovani,

Hvala za odgovor. Mi je pa res smešna ta ideja o prekinitvi živca … In poleg zardevanja preneha tudi še kaj drugega ali samo zardevanje? In simpatikus je somatsko živčevje?! 😉 Verjetno pa se poseg ne izvaja pri zardevanju, katerega vzrok je psihičen?

(če ne veste, se pa opravičujem in se bom obrnila na koga drugega …)

LP

Mravljica, a si mogoče izvedela kaj več o tem posegu, pa o ceni???
Mene tudi to zanima. Ful farbam, za vsako figo. Pravijo, da z leti mine, ampak človek je lahko kr mal zakompleksan zaradi tega. Sem že probala marsikaj, pa ni nič drugače. Ni nič prijetno, jaz te ful razumem, da se zanimaš za ta poseg.
Lep pozdrav!

Živijo

Smešno ali ne včasih jo izvajajp 🙂
seveda gre za vegetativbni delm živčevja simpatikus s prekjinitivjo so trajno okvarjene tudi ostale funkcije simpatikusa v oživčeni del… Na primer potenje itd

Lep pozdrav

Aleš

Živjo!

Sem 27 letni fant, ki ga pogosto muči rdeč obraz(zardevanje). Pojavlja se mi zelo pogosto, čisto brez razloga. Nimam problemov s samozavestjo in sm zelo družaben, tko da kakšne socialne fobije nimam.
Me pa zanima, če obstaja kakšnen preparat ali krema, ki bi to težavo prekrilo ali celo odstranilo za vedno, ker tole me že pošteno mori in jezi. Nisem več sproščen.
Slišal sem, da obstaja tudi neka operacija, kjer ti vstavijo neko sponko in da je stvar zelo učinkovita. To baje opravljajo v kliničnem centru na oddelku za torkalno kirurgijo.

Hvala lepa za kakršen koli nasvet!

Pozdravljeni

Svetujem pregled pri dermatologu in šele kaneje in če bo potrebno mogoče pri torakalnem kirurgu.

Lep pozdrav

Aleš

Pozdravljeni!
Sama se tudi zanimam za tole operacijo, vendar me zanima ali ima lahko poseg kakšne posledice. Zanima me tudi, če mogoče veste koliko časa traja poseg in ali moraš po njem ostati v bolnišnici. Kaj to opravijo pod lokalno anestezijo? Je samoplačniško?
Najlepša hvala za vaš odgovor in LP!
p.s.: Ker nisem iz Ljubljane, me zanima kako lahko pridem v stik z dr Jermanom, da ne bi hodila brezveze tako daleč.

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, če je simpatektomija učinkovita tudi pri rdečici vratu in dekolteja?
Jaz imam namreč zeloooo neprijetno težavo, ki se mi vedno dogaja, kadar sem pod stresom oz. , ko me kaj vznemiri. Namreč, če se vznemirim zaradi česa (če me kaj razjezi, če mi je nerodno in taka situacija traja dalj časa ipd.), odreagiram tako, da se mi pojavi, ne samo rdečica-farbanje na obrazu, ampak se mi pojavijo tudi ” fleki ” različnih oblik po obrazu, vratu in dekolteju. Ker imam zelo bledo polt je to MOČNO opazno in zelo neprijetno. Vem, da je to na podlagi psihe, ker se mi to dogaja le ob določenih situacijah, pa vendar tega ne morem preprečiti. Sicer pa zelo zardevam.
Ti “fleki” čez nekaj časa (20 minut ali več, redkokdaj manj) izginejo in se stanje normalizira, vendar zame je to zelo moteče.

Zanima me, če ta poseg vpliva tudi na to vrsto težav in, če mi lahko svetujete na koga naj se obrnem in kako naj to rešim???
Zanima me tudi, kakšna je cena takega posega, vsaj približno?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Pozdravljeni!

Če še koga zanima. Cena za ta poseg znaša med 200000 in 300000sit.
Kar precej a ne.
Če pa greš na poseg z napotnico je pa čakalna doba okrog enega leta.
Tko mal za informacijo.

lp

Pozdravljeni

Obrnite se na torakalno kiurrgijo KC v Ljubljani kjer vam bojo razložili več o tem.

Lep pozdrav

Aleš

Pozdravljeni

S to problematiko se sam ne ukvarjam. Oglasite se na torakalni kirurgiji.

Lep pozdrav

Aleš

Klemenko, a si izvedel še kaj več o operaciji???
Saj veš, trajanje posega, stranski učinki, anestezija, posledice…? Jaz sem namreč kar daleč iz LJ doma, pa bi mi prišla kar prav kaka informacija.
Saj to niti ni tako visoka cena, saj gre za celo življenje. Me pa skrbijo posledice, zapleti ipd.!!!!

LP

oj, če mi pustiš mejl ti lahko še kej več povem

Živjo!
Klemenko, ne bi rada pisala e-naslova tu gor. A mi lahko kar tako kaj več napišeš?
LP

oj!

lahko ti povem ni problema. prejšni tedn sm bil na pregledu oz. pogovoru pri doktorju, ki opravlja ta poseg. moram rečt, da sm bil razočaran, ker ta poseg ni najbol učinkovit, saj obstaja le 60% moznost, da zardevanje izgine. če maš srečo pa poleg tega, da zardevanje ostane dobiš še posledice tega posega, to pa je nadomestno znojenje. nič kaj vzpodbudno a ne. čakalna doba je minimalno leto razen če si samoplačnik bi se dalo mal prej uredit. ni pa še mel nobenega samoplačnika.
tko da js sm zgubu upanje glede tega. mislm, da bi se dalo to zadevo omilit če bi se lotil stvari s psihične strani. ne vem.

upam, da sm ti kej pomagal.

lp

Živjo!
Ja, res ni nič kaj vzpodbudno tole, kar si napisal. Je kar malo drago, da bi denar kar takole vrgla stran. A si šel tja z napotnico ali si plačal pregled? A misliš, da je to tudi odvisno od posameznika ali je pri vseh samo 60% možnosti?
Jaz sem dobila od prijateljice nasvet (se spozna na te zadeve), da bi veliko naredila s sproščujočimi tehnikami (avtogeni trening, joga ipd.), pa sem nekaj od tega že probala, pa moram rečt, da se delno pozna, da se znam mogoče malo bolj umirit in ni več tako kot prej, ko sem za vsako figo zafarbala, je pa še vseeno prisotno in ne izgine in mislim, da tudi ne bo.
Baje se je treba sprijaznit s tem, da smo kakršni smo, pol pa samo od sebe izgine in še opaziš ne več, ko zafarbaš. Jaz se bom verjetno probala lotiti zadeve na tak način, da se bom nehala obremenjevati- če mi bo uspelo.
Veliko sreče!!!!
LP

New Report

Close