Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina krčne žile

krčne žile

Vem da se je o tem že nekaj pisalo, a če je le čas, vas prosim če mi odgovorite. Stara sem 23 let in mislim da se mi pojavljajo prvi znaki krčnih žil:-malo se jih vidi, pa noge me neznosno bolijo-še dotakniti se jih ne smem, pogosto imam krče v mečih; pa tudi mami ima krčne žile(notranje in zunanje).
zanima me ali je možno da imam pri teh letih že ta problem?Da moram veliko hoditi in kolesariti in noge v luft držati mi je vse jasno, ker to že precej dolgo počnem…vendar je tu drugi problem! Načrtujem prvega otroka in me je strah da se mi ne bi sedaj žile še bolj razširile.
Svetujte mi lepo prosim!!!!
hvala in lep pozdrav

Spoštovani!

Kako rad bi vam rekel, da ne bo nič posebenga, a nosečnost predstavlja dodatno težo (ki je eden glavnih dejavnikov pri nadaljnjem razvoju krčnih žil) in razlog za poslabšanje krčnih žil, a se po porodu velikokrat popolnoma popravijo. Življenje gre naprej in v priemru, da bi se stanje močno poslabšalo, vam jih bodo lahko kirurško odstranili. Ko bodo bolj izrazite, je smotrno tudi povijanje nog z elastičnim povojem in vsi ukrepi, ki ste jih našteli.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Najlepša hvala za odgovor!

nova
Uredništvo priporoča

Pri 23. sem prvič rodila….in na mečih so mi izstopile prve krčne žile..kar nekaj jih je bilo…ena zdravnica mi je svetovala (že po porodu), naj grem na zdravljenje z inekcijami, druga pa , naj nič ne ukrepam dokler je to samo estetska napaka…seveda nisem ukrepala…čez tri leta sem bila ponovno noseča, in se je stanje žil zelo poslabšalo…žile so me tako bolele, da, če jih nisem imela povezanih s povoji, sploh nisem mogla stopiti na nogo – žile sem ime “vnete”….seveda pa sem se tudi ogromno zredila (18 kg). Eno leto po drugem porodu sem hodila na zdravljenje z inekcijami, ki je (po mojih izkušnjah), verjetno lažje, kot operacija….Zdaj čez leto nosim posebne elastične žabe…te mi najbolj pomagajo (zdravnik predpiše elastičnost, kjer prodajajo ortopedske pripomočke pa ti izmerijo noge)..noge ne bolijo…poleti pa me noge bolj bolijo….Vem pa da bi morala shujšati vsaj 8 kg…na idealno težo, kajti vsak kilogramček dela težo !!
Srečno !!

Še moje izkušnje:

Tudi moj fant je dobil v teh letih krčne žile, a ga niso bolele. Šlo je bolj za estetiko, ko se je dal operirati. Operacija traja eno uro, naslednji dan greš domov, čez en teden gredo šivi ven, tri tedne bolniške in 2 meseca elastičnih povojev.

New Report

Close