Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja prehod iz 3 v 2 nivo v 8r./9letke

prehod iz 3 v 2 nivo v 8r./9letke

Pozdravljeni!

Sin je v 8. r 9 letke. Pri matematiki je v 3 nivoju. Ocene ima 4,4,4,3. Doma se nam zdi, da je matematika eden od predmetov, ki mu gre (skoraj brez učenja ima navedene ocene). Snov razume in mi jo velikokrat z navdušenjem razlaga (veš mama kako je to in to zanimivo in presenetljivo!!!). Meni je bilo prav nenavadno, da formule pri geometriji razume, ve točno kaj računa in zakaj tako računa – (jaz sem mu po svoji izkušnji rekla, da se jo pač naučiš na pamet in konec).
Je tipičen 14-letnik. Vse skupaj mu je brezveze. Ne razume zakaj se mora učiti. Torej kaže do šole nezainteresiranost.
Ko se pogovarjamo z njim za naprej je v igri gradbena šola (MA, tehnika, likovna, angleščina mu ležijo).

V petek pred počitnicami (kako podlo) smo dobili iz šole obvestilo o spremembi ravni zahtevnosti pri MA iz 3. v 2 nivo. Spodaj piše:”S podpisom potrdite, da ste seznanjeni z odločitvijo UČENCA o predlogu spemembe ravni zahtevnosti”.
To jim je učiteljica razdelila in rekla naj starši in oni podpišejo. Da bodo sedaj namesto dveh razredov 3. nivoja in enega 2. nivoja imeli dva razreda 2. in en razred 3. nivoja.
Meni je to vse čudno. Da se jim točno izide, da bodo en razred iz 3. spremenili v 2. nivo.

Pa še to. Pred mesecem ali dvema sem spraševala razredničarko naslednje. Če lahko v 2. nivoju prav tako dobi štirico in nikjer ne piše, da je dobljena v 2. nivoju, zakaj ga potem ne dajo v drugi nivo (zdel se jim je nezainteresiran in so želeli, da ga nekako motiviramo)? Rekla mi je, da če ga dajo v nižji nivo, bo delal še manj?!

Kaj mislite vi??

Hvala za mnenja!!!

Ines

Pozdravljena!

Sem učiteljica matematike in prehodi med temi nivoji so za mene večkrat nesprejemljivi. Večkrat se zgodi, da bi učenec rad prestopil v drug nivo zaradi učitelja, večkrat zaradi kolegov, …… zaradi znanja le malo kdaj. Ampak v končni fazi se morajo strinjati starši!!! Če se ne strinjaš s tem, da gre tvoj otrok v nivo 2, ne podpišeš. In konec. Brez tvojega dovoljenja in podpisa ne morej v šoli nič.

Na naši šoli je npr. v drugem nivoju punca, ki ima same petke in bi bila tudi med najboljšimi v tretjem nivoju. Pa noče it v tretji nivo. Je pa v drugem nivoju nekaj takih, ki so po znanju za prvi nivo pa tudi starši ne podpišejo, da bi šli v prvi nivo. In učitelj ne more nič. Starši se lahko odločijo kot želijo.

Jaz bi na tvojem mestu šla v šolo in učiteljico vprašala argumente za in proti – zakaj naj gre sin v nižji nivo. če bi bili utemeljeni, če bi našle skupen jezik,… itn. bi o tem tudi razmislila. Tudi ti povej svoja opažanja o sinovem znanju,… in vprašaj kako sodeluje otrok me poukom. Same ocene pa niso merilo za doseženo znanje. Mogoče sin bolj razume in mu ostanejo določeni snovi dlje časa v glavi,.. pa vseeno piše 4 – lahko ima tudi tremo med testom, lahko je povšen,…….. Nekateri petkaši se pa snov naučijo le za test, za dva dni pa več nič ne znajo. res moraš razmislit kaj je za sina najboljše. Pa v šoli bo potrebno it in se tam pozanimat o zadevah!

Se pa jaz z nivojami zelo strinjam,… o tem pa kdaj drugič, ker trenutno nimam več časa.

Pa še to,…

mi na naši šoli pišemo za vse nivoje enotne teste. Tako,da lahko tisti iz prvega nivoja piše 5 in tisti iz tretjega 1. In večkrat se zgodi, da piše kak uučenec iz prvega nivoja 3 ali 4,…. ta dobri učenci iz tretjega pa 1 ali 2.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala za mnenje!

Pravzaprav me moti to, da bodo iz dveh razredov 3 nivoja naredili 1 in iz enega razreda 2 nivoja 2. Se mi zdi neverjetno, da bi točno št. otrok sedaj bilo za 2 nivo?!

Ker sin ni preveč navdušen nad šolo in tudi njegove sposobnosti ne kažejo nadpovprečnega znanja in inteligence seveda nihče doma ne razmišlja o gimnaziji ampak tehnični šoli, me zanima kam bi ga ti dala v 3 ali 2 nivo? Če torej nima ambicij postat matematik ampak nekaj tehničnega ali oblikovnega.

Teste pa pri nas pišejo različne?! Je to po pravilnikih?

Hvala

Ines

ojojojoj…imam sina po imenu štefan pri matmatiki je v 3. nivoju…ocene ima 1,1,1,1,1,2.velikokrat mi razlaga kaj se ucijo pri matematiki in jazt mu use verjamem ker itak tudi jazt nic ne vem.najbols mu lezijo nasledni predmeti:odmor ter malica….:D
za srednjo solo mislimo na srednjo slaščičarsko ampak ne more ker ga boli noga. prosimo pomagajte pl stojan

ooo neee oooo neee moj sin fitim je dobil pri sipsa vzgoji….albanska razlicica sportne vzgoje…dobil je 2….ojojoj pretepla sem ga in sm se poscala najn pa se vedno ni popravil ocene lezijo mu predmeti albananscina in makedonscina….pri pouku ne sledi ker se pogavarja z prijatelji enisom in enesom in denisom in ramusom….ojojoj svetujte prosim otroci

jebej mu mater

Meni se zdi bolj neverjetno in nemogoče to, da so do sedaj imeli kar dva tretja nivoja. Kot vemo “pamet” običajno ni tako neenakomerno razdeljena. Seveda obstajajo izjemne generacije.
Št. učencev v posameznih homogenih skupinah ni fiskno in ni samo eno možno in iz dveh tretjih in ene druge skupine se z lahkoto ustvarijo tri drugačne skupine v vseh možnih kombinacij.
Mogoče bodo od zdaj naprej v tretji skupini le tisti učenci, ki imajo petice, drugi nivo pa bodo ravno tako razdelili na tiste, ki jim gre lažje in tiste, ki jim gre težje.
V vsakem primeru boš utemeljitev glede izbire nivoja svojega otroka izvedela v šoli.

New Report

Close