Forum.Over.Net

Starejši so modrejši

Odgovarjajo: Lidija Bašič Jančar, terapevtka zakonske in družinske terapije

posoja denarja in dokazilo

Default avatar

rif

Nekomu bi posodili denar pa nas zanima ali so dovolj že podpisi, ali je treba kako overiti, ali pa mogoče obstaja kakšen obrazec, ............, oz. kako je treba to izvest?
Hvala za natančne odgovore
Default avatar

mik

Če je problem samo v podpisu se lahko hitro dogovorimo. Mi bo denar ravno prav prišel.
Default avatar

slikica

Najbolje da se obrneš na notarja, naj ti on sestavi dokazilo o posojanju denarja.
Ker če tega denatrja nikol več ne vidiš, je potem hudič dokazovat, da si ga kdaj tud posodil.
Default avatar

norTON

5.000 SIT do recimo 20.000 sit posodiš nekomu (znancu npr.) in ga ne gnjaviš z vračilom, saj obstajata dve možnosti:

Da jih nikoli ne dobiš vrnjenih in se ga vsaj poceni rešiš-kar včasih ni slabo, saj se te izogiba-meni to večkrat paše, saj se je tip doživljensko relativno poceni prodal.

in

Ali, da te vsaki mesec gnjavi z vračilom in ponovnim "pufom" pomožnosti kar v bližnjem bifeju in mojimi stroški.

Neznani osebi se kljub raznim papirjem denarja ne posoja.Mislim, da si mora taki posojilodajalec izkusiti svojo naivnost(izgubo) s "papirji v roki"in iskanjem svojih pravic.
Default avatar

PetraM

jaz tudi ne posojam.
Default avatar

marija (1)

Ne prijateljem, ne znancem, ne sosedom ... denarja ne posojam. Dam jim to, kar potrebujejo, denarja ne dam iz preprostega, meni poznanega principa, da se pri izposoji denarja pač vse prijateljstvo, znanstvo in vse ostalo zaključi ... Niti ne razumem, da me kdo, pri današnjih možnostih pridobitve posojil za denar sploh prosi. Že tu se moje razumevanje prijateljevanja in znanstva nekako zaključi. Pri meni torej ne pride v poštev noben podpis, ker denarja pač ne posodim ...

In nenazadnje, če vem, da je človek v resnični stiski, mu skušam pomagati na drugačen način, na način, ko se tudi sam ne bo imel za kaj slabo počutiti in imeti stalno nad seboj nekakšen damokljev meč. Če vrača banki ali kakšni drugi izposojevalnici, bo ta naredila vse potrebno, midva pa še vedno lahko ostaneva v odnosih, v kakršnih sva bila poprej.
====================================================
Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.)
Default avatar

norTON

Kaj pa, da mu daš (kao posodiš) in se ti za nagrado več ne približa.
Meni se zdi takšno povpraševanje kar ugodno.
Default avatar

norTON

prav, že veš
Default avatar

marija (1)

Ha, ha, ... bi bilo potrebno razmisliti, če bi imela kakšnega takega človeka ob sebi. Vendar, hvala bogu, mi zaenkrat v tej smeri ni potrebno razmišljati. Če pa bi že bila na tem, da bi "posodila" denar za protiuslugo, da človeka več ne vidim, bi mu dala denar brez kakršnegakoli dokumenta o posojilu, potrdila ali česarkoli, samo besedo ali dve bi denarju dodala: "Pojdi z bogom, da te ne on in ne jaz ne vidiva več!"
Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.)
Default avatar

Taja

NorTON ,tvoja strategija posojanja denarja mi je zlo všeč .
Default avatar

norTON

Saj takšnega človeka ne rabiš imeti ob sebi. To je lahko, kakšen bolj oddaljen sosed, površni znanec, bivši sodelavec....
Jaz imam nekaj takšnih izkušenj in mi kar odgovarjajo.
Default avatar

norTON

v praksi funkcionira, bolje pa je sigurno- 5000, kakor -20000..
zadevo pa moraš tako in tako prej oceniti
Default avatar

posojila3861

Naložbe in financiranje

Pozdravljeni, iščemo poslovni predlog z upraviteljem sklada, ker imamo investitorja, ki je pripravljen obravnavati dober poslovni načrt po temeljiti študiji povzetka podjetja. Prosimo, pošljite svoj poslovni načrt danes. E-naslov: [email protected]
Whatsapp: +32 460 21 63 83
Viber: +32 460 21 63 83
G.
Default avatar

hil

nemška banka nudi nujna posojila od 10.000 do 5.000.000 evrov vsem podjetjem v stečaju, naša obrestna mera je 3%, če nam zainteresirani pošljejo e-pošto: [email protected]
Default avatar

gao

Potrebujete
financiranje za dvig vašega podjetja, za vaše
posel, nakup avtomobila, nakup motornih koles,
za ustanovitev lastnega podjetja, za vaše potrebe
osebni več dvoma. Osebne dobropise dajemo
od 9000 do 10 000 000 evrov s stopnjo
nominalna obrestna mera 2% ne glede na znesek.
Prosimo, navedite v vlogah za posojilo
točen znesek, ki ga želite in datum vračila.
Za osebna posojila nam pišite.
Hitri odgovor: [email protected]
Default avatar

krtezfg

Potrebujete
financiranje za dvig vašega podjetja, za vaše
posel, nakup avtomobila, nakup motornih koles,
za ustanovitev lastnega podjetja, za vaše potrebe
osebni več dvoma. Osebne dobropise dajemo
od 9000 do 10 000 000 evrov s stopnjo
nominalna obrestna mera 2% ne glede na znesek.
Prosimo, navedite v vlogah za posojilo
točen znesek, ki ga želite in datum vračila.
Za osebna posojila nam pišite.
Hitri odgovor: [email protected]
Default avatar

snežinka1

Ali si je kdo sposodil denar preko Anete Angelove?
Ko podpišeš pogodbo, ti napiše da je denar v banki pripravljen, takoj ko plačaš 185 eur, se bo denar sprostil.
Ali kdo pozna?
Default avatar

snežinka1

Ali si je kdo sposodil denar preko Anete Angelove?
Ko podpišeš pogodbo, ti napiše da je denar v banki pripravljen, takoj ko plačaš 185 eur, se bo denar sprostil.
Ali kdo pozna?

Moderatorji

Lidija Bašič Jančar , terapevtka zakonske in družinske terapije
Lidija Bašič Jančar