Najdi forum

ZDRAVO PREHRANJEVANJE BREZ MESA

Avtor: sončica

Pozdrav,

resnično v današnjem ponorelem svetu si ne najdem čas, da bi poiskala izkušeno, modro osebo, ki živi zravo življenje, da mi pomaga odlepiti se od tega nezdravja in zastruplanja, ki se imenuje NEZDRAVO PREHRANJEVANJE.
Trdno sem prepričana, da si vsi, čisto vsi želimo zravo živeti in da ne znamo, ne najdemo časa ali pa se ne moremo odločiti, da bi vsaj pogledali druge opcije, ki obstajajo in so najverjetneje veliko boljša alternativa stanju, ki ga trenutno imamo.
Za začetek bi veljalo že poprositi za navidez čisto običajno zadevo kot je prehranjevalski menu izkušenega ZDRAVOPREHRANJEVALCA in to za cel teden za odraslo osebo, katerega glavne karakteristike so naprimer:
-intelektualec, uslužbenec v podjetju,
-napor pri delu: delo v pisarni in kontrola v proizvodnji.
-ukvarjanje s športom: občasno 1x tedensko, več je sprehodov v naravi,

Prosim naj mi nekdo, ki je izkušen naredi dnevni menu za cel teden za zdravo hrano brez mesa.

Moj moto:
LJUDJE SE ZRAVO NE PREHRANJUJEMO, KER NE UPORABLJAMO PREIZKUŠENEGA JEDILNIKA, KI GA LAHKO PODA LE DOLGOLETNO IZKUŠENI ZDRAVOPREHRANJEVALEC!

Hvala.

Sončica,

kje vendar živiš? Zdaj je pa že dolgo znano, da brezmesno prehranjevanje ni zdravo.

Človek je vsejedec, zato je zdravo prehranjevanje sestavljeno iz vsega po malem. Zakaj je potrebno rdeče meso, zakaj meso prežvekovalcev, zakaj maščobe različnih vrst, poišči malo podatke, saj imaš internet! Pa koliko smo slišali o škodljivosti čokolade, zdaj pa skoraj vsak teden zvemo, za kaj še je koristna.

Nikar ne podcenjuj prehrane naših prednikov, ki nikoli ni bila brezmesna, čeprav je bilo mesa malo.

Prav tako kot ni pametno vegetarijanstvo, pa je seveda nesmiselno uživati pretežno meso. To je lahko še bolj napačno. Ampak pri tebi se tega očitno ni bati.

/phorum/list.php?f=4
http://WWW.Svet-Je-Lep.COM – Vegetarijanstvo

Sledi sebi in ne poslušaj ostalih.
Tvoje telo pove največ.

Srečno!

MimaŠ.

čisto prav če svetuješ in popolnoma nerobe če pametuješ.

LP

Ta forum ni pravi. Starejsi so se stare sole in mislijo, da je brezmesna prehrana nekaj groznega, nedopoustnega. Pa ni tako!! Sama sem veganka, ne jem mesa niti mlecnih izdelkov ze 15 let, stara pa sem 27 let. Nikoli niti enega problema, niti prehladov, energije sem polna in zdrava. Poleg tega imam lepo kozo, sijoco in zdravo lepe lase, postava pa je ravno pravsnja ( 162 , 48-50 kil), najbolj zanimivo pa je da tudi ne smrdim, cetudi se potim, nikoli nimam vonja, razen prijetnega.. Da je uzivanje mesa zdravo in koristno mi ne bo nihce rekel oz. jaz osebno komot zivim brez mesa ze toliko let in mi prav nic ne manjka, opazam celo same pozitivne stvari na sebi, ki jih drugi nimajo. Mogoce se slisi kot neka samohvala, vendar hocem samo povedati da ljudje odprite oci in preklopite na spremembe ki so vam dobrodosle ali pa vsaj dopuscajte moznost drugim in nehajte se obnasati do nas, ki se ne prehranjujemo z svinjarijo, kot da smo padli z neba. Tako da MimaS, vprasanje bi bilo zate bolj primerno : kje vendar ti zivis??? Uzivanje mesa nikakor ni zdravo in koristno za nase telo….to je znano ze nekaj casa in vedno vec ljudi je ki se odreka mesnim izdelkom in posledicno vedno vec je tudi zdravih.

Petrasa, nobene potrebe ni, da bi nestrpnost iz ostalih forumov prijadrala še sem. Morda bi se raje ti preselila drugam, mimoŠ pa bomo še naprej z veseljem brali tule.
P.S. Se podpišem pod mimin post.

lp
Modra

Petrasa in Karinaka!

Prav nič ne pametujem. In prav nikomur ne solim pameti. Zagotavljam vama, da nisem najmanj inteligentni član naše družbe in da prebiram VSA dognanja in poročila VSEH uradnih raziskav na to temo, ne le tistih, ki zagovarjajo brezmesna živila. Tudi nekaj biologije, kemije, fizike, matematike, statistike je bilo na mojih študijskih urnikih, zato znam dovolj natančno brati poročila in analize raziskav. Meni pametovanja pač nimaš pravice očitati. Če pa že očitaš, pa poveš o sebi več kot o meni.

Poleg mene je ležala in bila dva dni za mano operirana ženska, ki je opustila meso pri 20-ih, pri 47-ih pa je imela prav tako raka kot ostale v tej sobi. Jaz jem meso, pa tudi nikoli ne smrdim in vse tisto, kar si še naštevala, je tudi držalo pri tridesetih. Toda če si danes zdrava in dobro, ne veš, kako bo čez 10, 30 ali 50 let. Vsekakor ti želim, da ostaneš v enaki kondiciji, kot si danes. Toda jaz bom kljub temu jedla meso. Ker so inštituti, ki se profesionalno ukvarjajo z rakom in raziskavami prehrane, ugotovli nekaj dejstev, ki se prav nič ne ujemajo z vegetarijansko teorijo ali kako drugo teorijo diete.

Kdor hoče učiti stare koke, mora obvladati še kaj drugega kot teorijo veganstva.

Če mislita, da so vajine pravice in modrovanje pomembnejše od mojih, potem sta na napačnem forumu.

Dodala bi samo tole:meso včasih in meso danes.Če drugega ne lepo prosim,ne delajte primerjave.Sploh pa govorjenje o naših praprednikih in njihovem načinu prehranjevanja.Kaj menite,kakšna oz.v čem je razlika med živalmi oz.njihovim mesom iz leta 0 n.š.in današnjimi?
Končno ni potrebno,da se vrnemo tako daleč.Morda samo 100,morda 80, lahko tudi 50 let nazaj.Komod tudi manj.Vendar..vseeno mi je kaj menite tule… meso današnjih živali je zastrupljeno.Hkrati z mesom konsumiramo vse
strupe,vse antibiotike,vsa zdravila…vse kar je bilo,določeni živali,katera
se je spremenila v sočen zrezek,namenjeno za časa njenega,verjetno,kratkega življenja.

Poglej, meni je cisto vseeno a ti jes meso ali ne, ampak ce ima nekdo zeljo po opustitvi mesa, mu pac reci da naj proba in ne tako odklonilno, kot da je zdaj vprasala ne vem kaj!!! Tudi na mojem urniku na veterinarski fakulteti je bilo marsikaj, zato vem kako pa kaj z mesom, tudi sama znam brati raziskave. ceprav . Kar se raka tice, vsak ga lahko dobi, seveda, nikjer ne pise da ce bos vegetarijanec da bos umrl zdrav, je pa manjsa moznost da ga dobis, se zmeraj ga pa seveda lahko ja. Moji starsi so stari 65 let, pa sta tudi ze vrsto vrsto vrsto let vegetarijanca, in sta popolnoma cila in zdrava, upam da bo tako se ostalo, nikoli se pa ne ve.Kar se zdravja tice, sta neprimerljivo bolj zdrava od drugih vrstnikov, od zob do holesterola, osteoporoze ….. takih bolezni pac onedva ne poznata. Se pa obadva pocutita odlicno in za svoja leta kar pokata od energije in sijaja.

Nikogar ne silim da naj opusti meso, v konci fazi vsak dela s svojim telesom kar hoce, vendar pa vsakemu svetujem. In ce si ze tako prepricana da je to slabo in da meso pac mora biti na jedilniku vsakega “zdravega” cloveka, zakaj se potem toliko obremenjujes z raznimi raziskavami…? Ce si v nekaj preprican, ti ne treba potrditve iskati drugje—-ali pac?

mimaŠ napisal:

Petrasa in Karinaka!

> Če mislita, da so vajine pravice in modrovanje pomembnejše od
> mojih, potem sta na napačnem forumu.

Tegale pa ne razumem spoštovana mimaŠ.

Ti smem razložiti, Petrasa, čeprav menim, da je več kot simpl za razumet! NI težko: na tem forumu si namreč dopuščamo vse mogočo različnost, brez kančka jezljivosti in si seveda tudi dopuščamo ne le različnost, temveč se niti ne prepričujemo o teh različnostih, torej, če sem zakomplicirala: dovolimo si biti to, kar smo, dovolimo si misliti to, kar si mislimo, dovolimo si različna mnenja in stališča, brez dodatnega prepričevanja o dobri plati našega razmišljanja, skratka, dovolimo si različno razmišljanje in argumentiranja naših razmišljanj, ne sprašujemo pa se, kdo je bolj in kdo manj pameten, kdo ima bolj in kdo manj prav…. enostavno … in preprosto … če se kdo na podlagi argumentiranih replik premisli in spremeni svoje mnenje, je to znano le njemu samemu ali pa vsem, če on sam to ostalim pove. Drugače pa: različni smo si bili, različni smo in različni bomo in najbrž ne bo nikoli samo mesojedcev, kot ne bo nikoli samo vegijev in ne samo hetero seksualcev in ne samo biseksualcev … ne bo samo nežnih ljudi, kultiviranih, poleg teh bodo še zelo primitivni in zelo surovi in grobi in poleg bogatih bodo vedno tudi revni in poleg garačev boto tudi lenobneži in …. vedno bomo različni v vseh pogledih in v teh svojih različnsotih si bomo vedno zelo blizu in zanimivi drug drugemu !!:-))) In drug od drugega se bomo učili in si dovolili povedati drug drugemu to, kar si želi povedati, ne da bi ga prepričevali o tem, da imamo samo mi in le mi prav, če za to nimamo dovolj argumentov oz. če naši argumenti ne uspejo prepričati drugih v naš “edini prav” !

marija (1)

==================================================== Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.) ====================================================

Marija,

kaj si dovolite in česa si ne me niti ne zanima.
Nisem nikogar podučevala niti tega ne bom počela,saj me na forumu,kot si,vsaj upam,opazila, ni dosti’ videti’.
Opažam pa,ob vsakičnem sicer ne pogostem obisku oz.branju foruma ,da imajo besedo samo nekateri. Da gre bolj za čredni nagon.

Vprašanje se je nanašalo na gospo mimoŠ in ne tebe.Menda nisi
njen zagovornik ali kaj podobnega saj bi bila zelo slab.

Ko sem prebrala spodnjo repliko je tudi mene nekam dregnilo kot je,kot vidim,sedaj dregnilo tebe.

Prima če pametuješ na forumih vendar ne pametuj preveč,saj vsi skupaj ne vemo za enega,pametnega.

replika :
,
http://med.over.net/phorum/profile.php?f=87&id=9332
vtor: mimaŠ
Datum: 29-03-06 19:58

Sončica,

kje vendar živiš? Zdaj je pa že dolgo znano, da brezmesno prehranjevanje ni zdravo.

Človek je vsejedec, zato je zdravo prehranjevanje sestavljeno iz vsega po malem. Zakaj je potrebno rdeče meso, zakaj meso prežvekovalcev, zakaj maščobe različnih vrst, poišči malo podatke, saj imaš internet! Pa koliko smo slišali o škodljivosti čokolade, zdaj pa skoraj vsak teden zvemo, za kaj še je koristna.

Nikar ne podcenjuj prehrane naših prednikov, ki nikoli ni bila brezmesna, čeprav je bilo mesa malo.

Prav tako kot ni pametno vegetarijanstvo, pa je seveda nesmiselno uživati pretežno meso. To je lahko še bolj napačno. Ampak pri tebi se tega očitno ni bati.

*****

Kar nekaj zbodljivk se najde na prijazno napisano temo Sončnice.

Sorry, draga Petrasa, ne grem se nobenega zagovornika in nobenega pametovanja ne želim nikomur vsiljevati, še najmanj tebi, ki očitno si zelo podkovana v vseh mislih, ki jih zapišeš. Gre zgolj za to, da si dovolimo biti to, kar smo: ali smo mesojedci ali vegetarijanci !!! Če je kdo šel mimo tega načela, si med njimi zagotovo tudi ti ! Zagovornik pa nikoli ni dober tisti, ki zagovarja drugo stran, ne stran tistega, ki se trudi druge o nečem prepričevati !

Pa lep dan želim !

marija (1)

==================================================== Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.) ====================================================

Marička! So te le zbezali na plano! Lepo te je brati po dolgem času… Ponco tudi pogrešam…. pa prijatelja…..

Si videla, kako so naoštreni in agresivni nemesojedci!??? Krščenduš, pa že raje popapcam dober kos mesa, kot pa da bi bila tako nestrpna, zoprna in tečna.

Upam, da si mimaŠ ne žene preveč k srcu. Ampak tukaj se bomo držali naslova foruma – kar se modrosti tiče namreč, kajne?

lp
Modra

Moooooooooooddddddraaaaaaaaaa, srce moje … eh, se pardonjeram, srce naše zlato…. Ja, lepo je spet biti med “strpnimi” in “modrimi”. Imaš čisto in zares prav. Tudi jaz upam, da si mimaŠ ne žene takih bolj pritlehnih k srcu, pravzaprav v to verjamem, ker je enostavno … modra ! In pogrešam Ponco, seveda, le kje hodi, kaj je z njo, kako ji je… pa prijatelja bi spet rada brala. Morda bi on naši Petrasi lahko postregel z vsemi možnimi argumenti ??? NIč ne de, ime foruma res lahko pove to, kar je povedati možno tistim, ki razumejo. Modra, zlata si, ne samo modra, tudi zlata ! Ajd, mej se!

marija (1)

==================================================== Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.) ====================================================

Petrasa,
očitno naslov foruma “Starejši so modrejši” ni najbolj primeren, ker nekateri starejši samo MISLIJO, da so pametnejši od vseh drugih. Sončica je prosila le za nasvete za zdravo prehranjevanje brez mesa, ne pa za soljenje pameti.

Sončica, moja prehrana je pretežno brezmesna (jem le ribe, drugega mesa pa ne). Kakšnega posebnega jedilnika zaradi tega nimam, jem vse druge stvari, kar mi pač paše.

Hudička, sama se prehranjujem pretežno z zelenjavo, kolikor je le možno. Nisem pa vegetarijanka, gre le za to, da imam zelenjavo izredno rada in jo brez zadržkov zamenjam za meso. Vendar pa, če je na mizi košček mesa, ga vzamem in pojem. In ker nisem strokovnjak s tega področja in ker ne bi znala prav svetovati, ker bi samo povedala to, kar pravim sedaj tebi, ne da bi mislila, da pametujem, nisem odgovrjala, ker nisem imela pravega nasveta. To pa še ne pomeni, da je svetovala Petrasa, ki je zagovarjala zgolj eno vrsto prehranjenvanja !? Meniš ti drugače? Konec koncev, kot je povedala sama Sončica, je poglavitni problem pravilenga in zdravega prehranjevanja pomanjkanje časa, da bi se njeni pripravi posvetili tako, kot je pač treba. Saj tudi prehranjevanje z zelenjavo ne pomeni stoodstotno zdravega prehranjevanja, če človek nima časa pripravljati si svežo zelenjavo, mar ne? Kakor hitro vzamemo stvari iz zamrzovalne skrinje, globoko zamrznjeno, potem moramo pač vedeti, da je velika večina tistega, kar je res bilo zdravo, šlo skozi sifon lijaka ? Le sveža surova zelenjava, dušena in pravilno pripravljena, ohrani tisto v sebi, zaradi česar ji pravimo, da je zdrava!

Pri tem bi se dalo torej modrovati še in še, a le skupno modrovati …. kdo si potem tu MISLI, da je pametnejši, kot vsi drugi ? Nisem zasledila v teh postih drugega, kot pri nekaterih izmenjavo mnenj, pri drugih pa bolj kot ne prepričevanje v to, da je le ena stvar prava in dobra ! Jaz osebno sem prepričana v to, da je za vsakega človeka posebej pravo in dobro tisto, kar je zanj pravo in dobro in pri čemer se on sam dobro in prav počuti ! Pa nisem toliko starejša, da bi se imela za “starejšo in modrejšo”, vendar pa skušam vedno razmišljati in upoštevati vse, kar mi je ponujeno v razmislek, a le pod pogojem, da pri tem podaja vseh teh informacij in pojasnil ni podana zviška in dokaj nonšalantno ter na precej aroganten in “hudo pameten” način. To je pač to! Dovoli misliti in misli sam zase! Sprejmi človeka in njegovo razmišljanje na strpen način in dovoli mu biti to, kar želiš biti ti sam! Po vsej verjetnosti nihče od nas ne želi, da se ga poučuje kot prvošolčka, ki je prvič stopil v razred, ne mimaŠ, ki ima za seboj hudo težke življenjske preizkušnje, niti ne mlada Petrasa ! Zakaj torej toliko hotenih odstopanj v možnosti sprejemanja različnosti, zakaj bi torej morali “navijati” za ene in ne “soglašati ali delno soglašati” z drugo stranjo. Konec koncev ima vsaka replika po svoje v svoji vsebini svoj prav! Edino, kar ni prav, je podcenjevanje razmišljanja sogovornika ! Tu pa sem potem dodala svoj lonček in nič ne “MISLIM, da sem pametnejša od vseh drugih”, ampak mislim samo, da sem dovolj strpna, da prebiram eno in drugo in iz obojega potegnem tisto, kar bo morda tudi meni koristilo.

marija (1)

==================================================== Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.) ====================================================

Marija,
MimoŠ zelo cenim. Ampak odgovor “kje pa živiš, da ne veš, da brezmesno prehranjevanje ni zdravo” ni noben nasvet nekomu, ki sprašuje le, kako sestaviti jedilnik brez mesa. Mene nihče ne bo prepričal, da naj jem rdeče meso. Oglasi naših predelovalcev, da “rdeče meso telo potrebuje” so zelo zavajajoči in v tem smislu so zavajajoče tudi Mimine besede. Pustiti nekomu, da je, kar je, velja tudi za tiste, ki mesa ne uživamo. Jaz NIKOGAR ne prepričujem, da naj neha jesti meso, ne glede na to, kaj osebno mislim o tem. Nikomur ne bom rekla, kje pa živi, da ne ve, v kakšnih razmerah živijo klavne živali. Isto pa pričakujem tudi od drugih. Ne glede na to, kakšne življenjske izkušnje imajo.

Hudička hvala za repliko.V bistvu sem želela napisati podobno, vendar
sem zavila okoli ovinkov in se razpisala :))

Zmotil me,nenavaden, je odgovor na prijazno vprašanje.

Jaz osebno nikoli nebi izključil mesa iz svojega jedilnika. Verjamem da bi mi čez čas začelo primanjkovati esencialnih aminokislih (predvsem creatin) in nekaterih mineralov (železo…), ki so med drugim potrebni za zdravje… Namesto da se s tem obremenjuješ raje vključi v jedilnik kvalitetne nenasičene maščobe, katerih ti pa zagotovo primanjkuje (laneno olje, ribje olje, predvsem omega3 in 6) in močno zmanjšaj vnos nasičenih maščobnih kislin. Res pa je da se izogibaj pohanega oz. cvrtja v olju…. raje pojej kakšen piščančji ali puranji naravni zrezek.

Kar se pa raziskav tiče…. so precej pomembne saj na podlagi njih vrednotiš svoje prehranjevalne navade…. drugače pa več informacij najdeš na straneh s športno prehrano….

New Report

Close