Najdi forum

Mena- ženske povejte!!!

Prihajam v leta, ko lahko pričakujem le še meno in pokojnino( za slednje se še ne ve…). Pa bi vam damam postavila vprašanje.
Svojo težo kar dobro vzdržujem, predvsem z gibanjem in približno zdravo hrano. Sem sladkosnedna in tudi sicer bolj kot ne debelušne sorte, zato bi se zredila takoj , ko se ne bi imela pod kontrolo. Sem kadilka, kadim zmerno okoli 10 cigaret na dan. Temu bi se zelo rada odpovedala , pa se bojim nehat, ravno sedaj pred pragom menopavze, saj me je strah, da se bom zredila. Zdi se kot en začaran krog, da bi eno odvisnost zamenjala z drugo.
Povejte, ste se v meni zredile? Ste kdaj kadile in koliko kg ste pridobile, ko ste prenehale? So šle kile potem nazaj dol?
Potrebujem malo vzpodbude , punce??!!!
Hvala.

nikoli nisem kadila in nikoli nisem bila predebela, tako da sem cigarete tudi v meni zlahka pogrešala, pa tudi ko sem brala o shujševalnih dietah je pomagalo. Če vedno sem suhica. Dosti presuha. Ker nisem ljubiteljica sladkarij je tudi to začaran krog, na drugi strani tvojega. Dajva se skup na tehtnico in deliva z dve, pa bova najboljši!
Malo sem na boljšem od tebe, ker mi videz nikoli ni bil pomemben in ko sem videla, kakšna presušena prekla postajam sem po samo dveletni krizi, jokanju in depresiji spet videla, da vse skup ni važno oz. je boljše, da ni važno. ker takoaltako ni pomoči. Sprijazni se sama s sabo. Si debela? pa kaj! Jaz bi morda raje imela tvoj videz in ti mojega, ampak ni to bedasto?

Hja, tudi jaz počasi prehajam v taista leta.

Kaditi sem prenehala lani. Pridobila sem cca. 15 kg. Od pomladi do sedaj sem uspešno sklatila 7 kg. Ostalo je projekt, ki ga odlagam iz tedna v teden.
Poleti je bilo lažje hujšati, ker sem od ponedeljka do petka jedla solato na 1001 način. Sedaj je pa po solato treba že v trgovino in ne več na domači vrt (pa še sosedje so jo nehali ponujati – če pridam malo gorenjske škrtosti :))))

Kaditi le nehaj …. če bo le šlo! Držim pesti, da ti bo uspelo! Če je meni uspelo prenehati naenkrat, kot bi odrezal, po 25 letih rauhanja, potem bo še komu!

V predalu imam še vedno skoraj polno šteko cigaret in v vsaki torbici s seboj nosim škatlico cigaret. Tako imam občutek, da lahko prižgem vsak trenutek, vendar tega ne storim. Ker mi kajenje ni prepovedano, mi tudi vabljivo ni :)))

Držim pesti, da ti bo uspelo!

Nataša ~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~ V naši glavi se slabo prelevi v dobro, nesreča v srečo, revščina v bogastvo. (Edmund Spenser)
nova
Uredništvo priporoča

Edino in najboljše zdravilo je, da se čimmmanj obremenjuješ z meno. če imaš kaj časa to posveti raznim konjičkom, hobijem, ostalim aktivnosti, da ne boš imela časa za to, da bi mislila ja sedaj pa sem v meni in kok je to hudo. Jaz jo prebolevam že nakaj let (po mnenju zdravnika mnogo prezgodaj -pir 42 letih) in se počutim enkratno. ja zaposlila sem se z dodatninmi aktivnostmi toliko, da če bi imel dan 48 ur bi to bilo ravno prav, žal pa jih ima samo 24. Aha še nekaj, skušaj ugotoviti svoj bioritem spanja – jaz potrebujem dnevno max 6 ur spanja in je vse Ok.

No, draga Jula, lahko ti povem par reči. Že po naravi sem nagnjena k okroglosti in če tudi malo jem, se zredim. Pri tem moram priznatik, da sem tudi dekondicionirana, ker enostavno ni časa za nabiranje kondicije v tednu, razen morda zelo zgodaj zjutraj (itak vstajam ob pol petih, domov prihajam ob devetnajstih, utrujena, da samo še “dol padem”!) in pa seveda ob sobotah in nedeljah. VEndar moram priznati, da čas, ki ga imam na razpolago, in tega je od ponedeljka do petka blazno malo, porabim pač za urejanje stvari po hiši in okrog hiše, za tisto najbolj nujno gospodinjstvo in za hipec počitka. In tako se seveda kilogrami pač naberejo,ker ni pravega načina za njih porabo!

Kadim že več kot petnajst let ne. Tudi prej, ko sem kadila, sem kadila zelo malo, eno škatlico cigaret sem imela za cel tedne, ker sem cigareto pač prižgala zgolj ob kavici, nisem pa nikoli imela navade kaditi na žuriranju, na zabavah ob pitju, ker mi je to povzročilo preveč težav naslednji dan. Če sem samo kaj popila, je bilo vse v redu in prav, kakor hitro sem kaj pokadila, je bil mucek naslednji dan neznosen!:-))

In tako se s kilogrami borim bolj, kot s človekom, ki se mu drugače tudi partner reče! Vendar me danes boj s kilogrami niti ne skrbi več toliko in mi niti ne povzroča več toliko težav, kot vse ostale spremljajoče menopavzne težave, ki jih je nujno nekako krotiti tudi z medicinskimi pripomočki.

Jula, nič skrbeti. Kilogrami bodo in jih ne bo, utrujenost prihaja in odhaja, kakor kdaj. Večkrat se počutim zelo utrujeno, brezvoljno, nemotivirano, včasih celo depresivno, pa spet mine in spet pride. To je postalo spremljajoče v mojem življenju, kot seveda oblivi, ki mi povzročajo čisto zaresne težave, saj se zbudim ponoči tako mokrat, kot bi prišla iz banje! Pa moram v resnici zaradi tega obliva šele pod tuš in se praktično cela preobleči, ker je zadeva res hudo nadležna. In potem se pojavijo tista cudna vrocinska obdobja, ko ne vec, kam bi z nogami, najprej izpod odeje, pa nato nazaj pod odejo in spet ven izpod odeje … skratka, en kup nepotrebnega, skorajda zelo nadležnega dela.

In tu so še različna razpoloženjska obdobja, za katera je težko odgovarjati, saj se pojavijo kot plima ! To so obdboja jokavosti, obdobja depresivnosti, obdobja brezvoljnosti, obdobja, ko z ničemer več človek ni zadovoljen, obdobja, ko se nam ne ljubi popolnoma nič … težka obdobja za človeka, ki vse to preživlja in za tiste, ki z njim živijo.

Menim, da mi skozi to nič kaj prijetno obdobje najbolj pomaga hči najstnica in mali vnuček. Bog ve, kako bi bilo, če bi ob vseh težavah imela še čas poslušati se !?:-)))

==================================================== Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.) ====================================================

Aha, točno, to sem celo v svoji repliki pozabila omeniti: spanje, ki niti ni več spanje. Nočno zbujanje, potem pa je težko zaspati nazaj in dostikrat se mi zgodi, da ponoči, ob treh ponoči pač delam stvari, ki jih čez dan nisem uspela. Sredi noči sem ponavadi bolj budna, kot podnevi!!! Tudi jaz ne potrebujem več kot 5 do 6 ur spanj, maksimalno!

marija (1)

==================================================== Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.) ====================================================

Kile, kile, kile……..Potrebovala sem več kot deset let, da sem zbrala voljo in pogum in jih sklatila dol( cca 17 kg).Sedaj sem s težo zadovoljna, držim jo že dve leti. Nimam idealne teže , pač pa zdravo težo, tako mi je rekla zdravnica. Poskušam izrabiti vsak prost trenutek za hojo v “moj hrib”, kar pomeni debelo uro hoje v klanec in dol. Ampak mi čas ne dopušča , da bi šla gor več kot 2-3x na teden. trenutno to zadošča. So mi pa povedali, da ženska , ko pride v meno potrebuje cca 300-400 kalorij manj zaradi bolj počasne presnove. Le ta pa se upočasni tudi pri prenehanju kajenja…. Zato vem, da bom morala biti hudo disciplinirana, ko pride “teta mena” !
Ker pa se sama preveč dobro poznam se bojim, da ne bom zmogla.
Glede spanja pa se čudim, kako vendar funkcionirate ob tako malo spanja. Sama potrebujem osem ur, da si napolnim baterije !

No, Jula, danes funkcioniram še čisto v redu in popolnoma zadovoljivo, spala pa sem štiri ure in pol. Ob pol petih sem že likala, potem sem si eno ogrlico popravila, nato sem pomila včerajšnje ostanke posode, ob 6.20 sem odšla od doma in od sedmih sem v službi. Tukaj bom približno do 17.30 ali 18.00 ure, nato spet domov, naredilo se ne bo veliko, kakšna malenkost in če me bo zmanjkalo ob 21. uri od utrujenosti, bom ob polnoči spet budna, razmišljala bom o tem, s čim se bom za uro ali dve zaposlila, potem me bo spet zmanjkalo tja do pol petih, takrat pa spet …

Priznati moram, da popolnoma v redu funkioniram in da si “nakopljem” še kup dodatnih obveznosti tako, da sem težko kaj prosta, za malo več počitka mi ostaja nedelja popoldan, ko si rada ogledam kak film ali čisto prosto po Prešernu – zabušavam!

Poleti … in sedaj tudi še malo, mi svoje obveznosti naložta še zelenjavni in cvetlični vrt, a povem ti, zadovoljna sem s takim tempom, zdaj pa mi ga malo popestri še mali fantek naše familije! Enostavno … ni mi dolgčas in verjemi, nimam časa mislit na vse, kar zadeva mene, čeprav vem, da bi kdaj pa kdaj to bilo kar dobro, vendar le v primerih pozitivnega nabiranja energije.

marija (1)

==================================================== Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.) ====================================================

Tudi jaz se obadam s podobnim problemom (glede prihajajoče mene in s kologrami) že, če pogledam hrano mislim, da imam kako deko več. Želela bi ti pa odgovoriti glede cigaret. Jaz sem bila tudi kadilka, kot ti. Pokadila sem isto količino cigaret na dan, prenehala že nekajkrat in se tudi zredila največ po 6 kg. Sedaj nazadnje, ko sem prenehala kaditi sem to naredila junija, ko se lahko malo več gibljem, kolesarim, hodim, nisem dobila niti enega kilograma več, ker mislim, če bi nehala kaditi pozimi bi kaj hitro pridobila kilograme seveda, ker se premalo gibljemo takrat.

Mena bo,če boš kadila ali ne.Največja neumnost je,da se oklepaš cigarete,ker se bojiš,da bi kg poskočili.Če bi ti v prvi vrsti bilo pomembno,kako ohranjati zdravje,bi se ta prvo odpovedala cigareti in zadahu.
Nikoli nisem podlegla tej grdi razvadi. Nisem zagovornica cigarete.Vsak pa se odloča po svoji vesti.

Name se tudi “lepijo” kilogrami, pa z njimi v glavnem nisem imela nobenih težav – do sedaj. Ko pa berem vaše poste, mi je malo lažje.
Me pa zanima, če je katera od vas prebrala knjigo “Žensko telo – ženska modrost “, sicer ameriške avtorice, ki pa zelo nazorno opisuje težave pred meno, razlage in rešitve za njih. Jaz sem bila čisto navdušena nad vsebino, in našla pojasnilo za marsikatero zagato. Če je niste prebrale, vam jo toplo priporočam (ker sem jo odkrila pred dopustom, sem jo priporočila vsem prijateljicam, pa od njih nisem dobila kakšnega povratne informacije – očitno še niso obremenjene s tem). Če ste jo prebrale – kaj si ve mislite o tej knjigi?

LP C.

pa kaj kilogrami¨!!!!!!!!!!!!!!
kakšnega v rezervi imam tudi jaz.-))
Z njimi se ne obremenjujem.
Kar jih imam (kg), so utrjeni, saj veliko kolesarim, hodim peš, čewprav je tudi res, da zaradi narave dela več kot rpeveč tudi sedim.
Prepričana pa sem, da ženska (in tudi vsak drug) veliko laže orje skozi življenje in preko ovir in pregrad, če je ves čas s čim zaposlena.
Z zaposlivijo ne mislim pranja, kuhanja in podobnih “nujnih traparij” !
Treba je zapolniti dan, treba je najti kaj za dušo, za telo!
kakor hitro same pri sebi ugotovimo, da nam ostaja čas za čvekanje s prijateljicami, vemo, da je nekaj narobe.
Kajti vsakodnevno tovrstno “miganje jezika” je ČISTA IZGUBA ČASA”…………..

PA ŠE NEKAJ:

v 50. letih (+ – ) postanejo moški še bolj leni in še bolj se držijo domačega zapečka.
Naj nas to ne moti.
Če smo poskusile že vse- zlepa in zgrda- pa nam ni uspelo, da bi ga zvlekle kam ven, pač…mu prepustimo veselje.
Ko otroci odrastejo, pač že napoči čas, da kaj postorimo tudi zase.
Pa ne pozabite na crkljanje: na obisk kozmetičarke, masaže, ipd.
Saj ne rečem, da sae tega poslužujte vsak teden. Sem in tja, toliko, da se teh malenkosti RES razveselimo in nam dvignejo ne smao samozavest , temveč tudi občutek, da KONČNO “MEČEMO” denar stran tudi zase!

pa srečno

MALI OGLAS: šenkam škaf zelja, kilo jabolk in gajbo dobre volje:-)

Zivijo, Jula!
Ceprav malo pozno, pa vseeno;
Osebno menim, da je tisto pridobivanje teze v obdobju menopavze zagotovo tudi povezano s spremenjenim hormonskim ravnotezjem. Ampak s tem je tudi tako, da imamo doloceni tipi zensk nekje v genskem zapisu dolocene predispozicije…Nadalje je spet odvisno, ce bomo pridelale vec dodatnih kilc tudi od gibanja, pa od bolj ali manj motenega spanca, pa od vsakodnevnih stresov in od reakcij nanje ( kompenzacija s hrano ali celo s slascicami) itd., itd….
No, zase Ti lahko recem, da sem ob prenehanju kajenja “pridelala” v nekaj mesecih kar zajeten kupcek kilogramov. Mogoce jih ne bi, ce bi v casu abstinence povsem spremenila nacin zivljenja… Ce bi povecala gibanje za 100%-ov, pa jedla manj, kakor je narekoval apetit!
Seveda je jasno, da gredo takole na brzino pridobljeni kilogrami z muko navzdol! Ce sploh zdrknejo do tiste teze, ki si jo imel pred prenehanjem kajenja!
No, ce pokadis tam do okoli 10 cigaret dnevno, pa najbrz tudi ni kriticno.
Huje bi bilo, ce bi nazigala enega za drugim, kakor kaksen Turek!
Ampak vsaka mora nekako opraviti v svoji glavi inventuro, da ugotovi, kaj pridobi in kaj izgubi s kaksno razvado…
No, jaz sem ugotovila, da bom dolocene razvade obdrzala, ko sem dala na tehtnico pluse in minuse….Ampak tako sem ravnala sama in moram priznati, da zelo, zelo zavidam vsem zenskam, ki so prenehale s kajenjem, ostale vitke, so zdrave, zadovoljne, uspesne in vse naj, naj….
Skoda, da se nisem spoznala nobene taksne. Ce je med bralkami kaksna taksna, naj se javi! 🙂
Prav lep pozdrav od mene!

Ponca, živjo ! Čakala sem , da se oglasiš tudi ti, saj tvoja razmišljanja berem in jih cenim !Trenutno bolj razmišljam, da bi prenehala zaradi drugih, ki me maltretirajo naj se znebim te navade ( mena, konec hormonske zaščite pred kapjo, infarktom, bla, bla, bla). Sama s seboj še nisem razčistila… No, mene dajejo cigarete, občasno mi “pade cuker” in napadem sladkarije…
O, jaz pa poznam kar nekaj “popolnih” žensk. Špartanska prehrana, nič cigaret, nič sladkarij, pa obvezen fitnes 2x tedensko in tek itd, itd…….Zdi se , da imajo vse pod kontrolo.Pa imajo res?Zdi se, kot , da nikoli nimajo “svojih obdobij depresivnih dni”, tako kot jaz, ko bi se najraje s knjigo v roki zavlekla v kakšen od sveta pozabljen kraj in uživala v samoti.
Pa mi na splošno ni nič hudega. Ampak se zelo dobro poznam in vem, da se nimam popolnoma pod kontrolo…..

Pozdravljene sotrpinke!
Tudi sama se spopadam s problemi, ki so nastopali v meni. Zdravnica mi je predpisala hormonsko zdravilo, ki sem ga jemala dobro leto in pol. Odločila sem se, da si pomagam z naravnimi zdravili. Najprej sem jemala nekaj mesecev Menosoy, zdaj pa jemljem Remifemin. Na tem zdravilu sem šele pol meseca, tako da učinkov še ni zaznati. Najbolj me muči nespečnost, tako da je muka potem prestati oziroma presedeti celo dopoldne v službi.
Pa to ni osnovni problem, ki me muči. Bolijo me vse kosti, pa ne vem, če je to meni nekaj običajnega. Moram povedati, da sem srednje telesno aktivna, rada predvsem hodim. Zjutraj, ko se zbudim (četudi ,,poskusim,, v postelji telovadit) komaj, komaj vstanem. Če imate tudi ve takšne težave, bom pomirjena, bo že bolje. Zaupajte mi svoje izkušnje in hvala

LP Kaja

Sama imam vprašanje , ali se po jemanju hormonskih tabletk uravnovesi spanec , ali pa bom morala vsa ta leta vstajat ob 03 :))

Tudi depresivno razpoloženje mi ostaja kljub tem čudežnim hormonskim nadomestkom , kako pa je z vami ?

kako sicer ste naklonjene nadomestnemu hormonskemu zdravljenju ?

Še vprašanje , kako doma gledajo na vas z vsemi problemi ? 🙂

Ko sem sama jemala hormonske tablete Activele, sem se počutila odlično. Izboljšal se je spanec, ni bilo navalov vročine, potenja, tudi depresivnost je bila manjša. Tablete sem nehala jemati po tehtnem premisleku. Kljub rednemu nadzoru oziroma slikanju dojk, me je strah stranskih učinkov teh zdravil. Zato sem presedlala na naravne preparate, dokler ostanke teh nadomestnih hormonov telo ni izločilo popolnoma, je še šlo. Zdaj je počutje porazno, predvsem ponoči ne spim in mislim,če hormoni ne delajo več,da vpliva tudi na kosti.Ne vem. Pa mislim, da bomo zdržale, čimveč na sveži zrak in dosti gibanja ter uživajmo čimveč zelenjave. Se motim?
Pa kot so rekle moje predhodnice, imejmo se rade, razvajajmo se, privoščimo si kaj,kar nas bi razveselilo. Kajenje, kadila sem desetletja, zdaj bo 2 leti kar sem nehala. Občasno me še zanese in si privoščim še kakšnega, zaradi ostalih članov v družini (vsi smo nehali s kajenjem) pa je motivacija toliko večja. Sicer pa sem sama stalno iskala tisoč vzrokov zakaj ne prenehati, to poznam…
Me pa zanima, kaj v prehrani oziroma kakšna vrsta blaži te težave v meni.
Pozdravček Kaja

Na domače se … sorry, na vse požvižgam! Če niso v stanju sprejemati mojih sprememb, ki jim jih hudo podrobno razložim, pa nič! Zakaj bi jaz morala sprejti vsak njihov hir in kaprico, da, prav nič drugega kot kaprico, ko pa sem v stiski jaz, pa ne bo nikogar, ki bi ne s posluhom, ampak vsaj z določeno mero prizanesljivosti spoštoval moje težave??? Jih gleda monday! Tako.

Ja, tudi jaz vstajam sredi noči in likam in prah brišem in kaj za kosilo za naslednji dan pripravljam, kaj malega zašijem, malo televizijo pogledam (na Zagrebu so sredi noči kar dobri filmi!) in … tako mi sicer konec tedna kar zmanjka energije, a urico ali dve potem v soboto podaljšam zjutraj spanje, ko lahko, pa sem spet “una ta stara”. Hormonksih nadomestkov še nimam, ampak zagotovo bom ob naslednjem pregledu zdravnika pobarala o tej zadevi.

Kar pa se depresije tiče, si pa kar pomagam s kakšno tabletko. Splošni zdravnik mi je predpisal ene zelo dobre, take, ki se jih nekako ne da ravno navaditi, pa doziranje je le vsak drugi dan. In nekako gre, ne gre mi več stalno za vsako figo na jok, nisem več tako obupana za vsako zadevo in občutljiva kot mimoza in nekako ne gledam na probleme s prevelikimi očmi.

Kar korajžno, tudi to bo enkrat mimo, pravijo. Menda pa nekaj časa vsaka reč le traja.

marija (1)

==================================================== Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.) ====================================================

kaja.3 hvala za tvoje izkušnje.
Mene trenutno zanima , če preneham z NHZ , kaj bo sledilo ? Kakšna ” škoda ” se bo naredila telesu ( suhost nožnice , osteoporoza ) ali te tablete vplivajo tudi na to . Vem za stranske učinke , se jih tudi malce bojim , res ne vem kaj naj .

hrana ? Predvsem popolna kontrola pri vsaki jedi in se ustaviti dokler je čas. Veliko sadja ( le dopoldan ) pri kosilu zelenjava , malo ali skoraj nič krompirja , kakšen šnicel in skleda solate. Zvečer po osmi uri nič !!!!
Zakaj ? Da si ne pridobimo nepotrebne kg , menda gredo potem težje dol. Se pravi pazit prej , mislit na to.
Sama kadim , zdaj pač ni čas da neham . Najprej moram opravit z meno.

Itak se pa bolje počutiš ali ne , če nisi preveč nabasana s hrano , drugače imaš takoj pokvarjen dan.

lp

Zivijo, Jula!
Najprej hvala za lepe misli, saj tudi sama cenim Tvoja stalisca in pravzaprav tudi stalisca vseh udelezencev na tem forumu.
No, o tistem Tvojem dvomu v to, ce imajo nekatere zenske v menopavzi res prav vse pod svojo “kontrolo”, pa se tudi sama sprasujem…Zato ne poznam nobene, ki bi takole vsakodnevno imela res vse pod kontrolo in bi ne bila ob tem venomer pod nekaksno tenzijo, pa naj si bo opazna ali pa prikrita… In vse tisto, kar je prikrito, sele pove o realnem stanju psihe zenske, ki zivi v “sprogramiranem svetu”…
Zdi se mi, da smo prav tako zenske v menopavzi, kakor tudi vse ostale od najstniskega obdobja dalje, pod vsakodnevnim pritiskom sheme o nekaksni “idealni zenski”, kakrsno si zeli videti javnost!
Sodobna zenska v menopavzi bi morala biti vsak dan urejena kakor se sika od glave do peta, pa bi morala imeti idealno tezo, pa bi morala biti razgledana in kar pokati od energije, pa ne bi smela kaditi, pa….
Malokdo pa v sodobnih, vsakodnevnih revijah za najsirse mnozice govori tudi o tem, kako naj zenska v menopavzi kljub kaksnim kilogramom vec in kljub vpadanju vsakodnevne energije in se cesa, ostane zadovoljna s sama seboj in optimisticna! Kako se spraviti sama s seboj, da je ne najeda crv slabe vesti, ce ni kaksen dan v tednu doma vse pospravljeno, pa polikano, pa….Medtem ko nam telo narekuje pocitek, pa dusa obisk kaksnega dobrega filma ali dramske predstave ali branja kaksne dobre knjige!
Mislim, da je nasa generacija zensk produkt ostankov patriarhalne druzbe, v kateri je veljalo, da mora zenska uspesno odigrati vse tri vloge: 1. dobre gospodinje 2. dobre matere in 3. dobre ljubice in to istocasno, pa kakor ve in zna! Za kaksno ceno je pa ze drugo vprasanje! Seveda manjka se 4. tocka in to je: dobra delavka….
O kaksnem blagostnaju zenske duse pa nobene besede!
Je potem cudno, da imamo v tem zivljenjskem obdobju krize, ker ze tezko zmoremo opraviti vse te naloge istocasno brez povecanih naporov?

Seveda si uspesna tudi tedaj, ce zmores vse napore v stanju brez depresije! Kajti depresija pomeni, da si klonil pod tezo zivljenja! In do tega stanja ne prides, ce si “megazenska”! 😉

Vidis, najbolj mi je vsec pa Tvoj predzadnji in zadnji stavek. Kapo dol!
Le zakaj bi morale imeti cisto vse “pod kontrolo”?
Zensk ne bi smeli kar naprej “navijati” kakor ure, temvec jim pustiti, da tudi same tecejo…. Zivljenje je potrebno uzivati tudi taksno, kakor vsakodnevno tece in ne oprezati za tem, kako mu bomo spremenili svoj tok..
Tako mislim sama in do taksnega stalisca sem prisla po dooooolgi in zaviti poti. Vmes sem pogosto padla na nos! 🙂
Imej lep dan in LP!

New Report

Close