Najdi forum

S sodelavko modrujeva o tem, kako je pravilno zlikana moška srajca. Ona trdi, da mora biti na rokavu vidna črta, jaz pa menim, da na rokavu črte ne sme biti.

Kako je zdaj s tem??

Brez. Definitivno brez. Ampak moj jih lika sam, ker jih jaz ne znam (he, he).

Meni se ježijo kocine, če vidim rob od likanja na srajci ali pa na kakšni drugi bluzi…

nova
Uredništvo priporoča

Moška srjca mora imeti črto na rokavu (od sredine rame do gube na zapestniku)! Tako so nas in še učijo v šoli!

Ha, ha, ha, v kateri šoli pa še učijo likat srajce?

Dečve poglejte si malo kako izgleda nova srajca…

a si že slišala za tekstilno srednjo šolo ali pa za fakulteto? ( klasična moška bela srajca ima črto!)

Lp

Zbolim, ko moram likati. Zbolim in znorim, ko moram likati srajce. Hvala bogu – jih je pri naši hiši zelo malo.So bolj polo majice in T-majice. Zlikam po svoji pameti in tako, da se vidi, da je zlikano. Zbolim, hudo zbolim in resno ponorim pa, ko mi nekdo diktira, kako kaj zlikati !!! Ljubi bog, zdi se mi najpomembnejše, da je stvar zlikana in to lepo zlikana, ali ima ali nima črte (rokav srajce!) me pa tako nič ne briga, da je le kaj. Vidim moškega … v zlikani ali nezlikani srajci. V tem je razlika, ki jo opazim. Ne vidim pa, skoraj nikoli, zdaj verjetno bom oči pasla tudi na rokavih !!!, ali so rokavi s črto ali brez !!! In še naprej bom likala zgolj po svoji pameti. Se mi pa likanje od vsega gospodinjskega dela tako zelo upira, da se mi nemalokrat naredi kar velik kup perila za likat in potem ….ja, norim, kaj pa drugega, norim !!! In ob vsem tem me niti najmanj ne zanimajo “pravila”, ki jih piše nekdo, ki cel dan samo lika !!! Ali pa morda Ana Nuša Kneževič ??

marija (1)

Včasih sem likala srajice na črto, vendar sem se nekoč zelo matrala, da sem ujela popolnoma isto črto, kot je bila narejena prejšnjič, saj črte kljub pranju na določenih srajicah ostajajo vidne še od prejšnjega likanja. Srajica je bila svilena, slavnostna in mi je rokav ves čas polzev izpod likalnika. Od takrat dalje likam srajice brez črte, saj je za moj okus zelo grdo, če sta na rokavu dve ali pa včasih tudi več zalikanih črt.

Tole ti je pa resno sedlo k srcu kaj? Takole približno se jaz počutim vsak dan, ko moram kuhati. Prostovoljno bi nehala jesti, če mi ne bi bilo treba kuhati, ampak kaj, ko imam doma še 3 lakotnike, ki so prehrambeno odvisni od mene.

Ampak veš kaj, ko bom naslednjič likala (samo ne, ko bom likala srajice), bom uživala še malo namesto tebe.

Bog ti daj vso srečo pri likanju, zase in zame, draga DZ! Meni je to opravilo tako mučno, tako zelo mučno, da tudi povedati ne znam. In če sem bila kdaj lahko “ostra in trdna in vztrajna” v neki odločitvi, sem bila takrat, ko sva se s hčerko odločili, da svoje perilo lika sama !!! Kakšno olajšanje, ko sem enkrat le bila lahko trdna.

In še nekaj: jaz sem v kuhinji kot riba v vodi. Uživam 1000 / h in če bi midve lahko tole pokompenzirali, bi bili “idealen par”, ha, ha, ha! Jaz pa tako rada kuham, da bi vsako delo zamenjala za kuho! In to se pri naših tudi “opazi”. Imam pa srečo, da mi nihče nič ne kritizira in vnemarja tako, da smo potem vsi zadovoljni !

marija (1)

A se nimata kaj bolj pametnega za pogovarjat???!! Dajta srajce likat svojim dedcem, pa pejta v lajf……………….

Oh ti Travca ti! Lajf, veš, je za vsakega od nas nekaj različnega. Morda je zate lajf žurka, na kateri se malo popije, zapleše, poveseli, stisne s kom v kakšne skriti kotiček, ali pa danes še to ne več, saj se malodne vse “intimnosti” dogajajo kar vsem na očeh, za mizo ob kavici in soku, kaj malega pokadi, zame je branje, kuhanje, sem in tja kakšen izlet v gore, ogled gledališke predstave, delo v vrtu in po hiši, skrb za take nadebudne in hitro rastoče “travce”, za DZ je morda lajf nekaj drugega, za Ponco takisto, za prijatelja je lajf resnično in tisti pavi “lajf” …. tako, travca, povej, kaj je lajf zate ??? Likanje srajc najbrž ne? :-)))))

marija (1)

Marija(1), očitno si me klasificirala v eno najstnico.Škoda ! Jaz imam že nekaj čez 40, ampak me debata, kako zlikat srajco res ne zanima. Meni “lajf” prav tako pomeni, da lahko namesto, da bi razmišljala, ali bo srajca imela črto, ali ne, pobegnem na bližnji hrib, se nadiham svežega zraka in dam možgane na pašo…..Marička , lepo se mej!!!Tisto namreč kako bo zlikana srajca je namreč čisto nepomembno…………….

Ljuba Travca, tista Marička … hm, no ja…. ??? Ja, bržkone sem si po tvojem odgovoru res zamislila za njim najstnico. Ampak, saj je čisto res, kar praviš, prav imaš. Kako bo zlikana srajca, je čisto svar okusa, stvar navade, stvar posameznika, pa pravila gor ali dol. Držati se jih morajo pač tisti, ki so jih postavili, zakaj so jih postavili pač oni že vedo, najbrž jim pa vedno ni ravno lahko (njim, ali njihovim svojcem!?). Je že res in bo držalo, da je stvar okusa, kako kdo kaj zlika. Saj dandanes še T-majič ljudje ne likajo več?! Moj moto je: v čimvečji meri izogniti se likanju.

Oprosti, Travca, ampak tvoj post je bil res tako izrazito “najstniški”, da sem te morda res zvrstila v mlajšo kategorijo, ne v najstništvo, temveč nekje tja do trideset, ker takrat ljudje še vedno vrednotimo “tisti lajf, ki sprosti duha in telo”. Sorry!

marija (1)

Marija(1), tisto z Maričko je bilo dobronamerno ! Besedo “lajf” pa sem prav gotovo uporabila zato, ker imam doma tri otroke , dva že tako rekoč odrasla in nehote pač včasih uporabljam njihov besednjak ??!!
Likanje pa tudi meni ne uide, ampak kompliciram pa res ne, ker se mi zdi to ena velika izguba časa . Skratka jaz bi podelila Nobelovo nagrado tistemu, ki bo izumil cunje ( pa ne sintetične), ki jih ne bo treba likat !

Ej, Travca, ti si moja prijateljica !!! Saj vem, saj nisem hotela žaliti ne tebe, ne mladostnikov, ki imajo svojo predstavo o “lajfu”, besedo lajf pa poznam tudi jaz v vseh možnih razsežnostih, saj imam doma kar “težko” najstnico. Ja, tista Marička me je prevzela zato, ker je malo ljudi, ki mi tako pravijo. In nekako sem to kar pripisala eni osebi. Sorry, Travca, dejva zdej eno pipco za spravo? :-))))))) Pa še enega objemčka! ((( -:-)))))) Aja, likanje je res čista izguba časa in pridružujem se “peticiji za podelitev Nobelove nagrade tistemu, ki bo naredil svet tak, da ga ne bo treba likat!!” .

Lep dan, Travca … jest pa zdej … likat !!!

Nima veze s crto na rokavu – samo z likanjem.

Mlada mamica dveletnega sineta dobi novorojencico. Babica iz drugega mesta gre prvi teden pomagat.
Med drugimi opravili, zeli tudi nekaj zlikati.

Vnuk si z velikim zanimanjem ogleduje likalnik. Zelo uziva ob sikanju pare, drsenju po plenicah, kablu…, dobra igraca za njegove pojme.

Pa vprasa babico. Babi, kaj pa ti delas? Likam.
Kaj pa je to? Likalnik. Kaj ga ne poznas? Saj mami lika z njim.

Ne , mami tega nikoli ne dela.

Ko je babica( pridna, vestna, natancna) to pripopovedovala dediju nekako upajoc, da bo potarnal , ces,moderne zenske….,je lepo povedal:
Zato pa ima doktorat za sabo.

Pa vedi, kaj je prav! Lep pozdrav

Kaj pravite, kaj sem počela danes? Likala……………… Ni bilo nobenega drugega prostovoljca??!Pa kuhala kosilo, mnjam kako je blo dobro.Marija (1), berem, da rada kuhaš. Jaz tudi. Je vsaj malce bolj ustvarjalno od likanja, se ti ne zdi?Pa vsaj kdo me pohvali.Zdajle pa malo pavze za surfanje po netu…pol pa v opero na predstavo Pepelka z mojo mlajšo hčero.Komaj čakam.Jaz imam svakinjo z imenom Marija, pa jo od nekdaj kličem Marička, mi je tako bolj všeč, ona pa tud nima nič proti.
Lepo nedeljo vam želim, naj vam jo ne pokvari vreme(ignorirajte slabo vreme !)

Jaz likam na črto, moja hči pa Bog obvaruj samo ne črte.
Menim, da je čisto vseeno, samo da je zlikana. To je samo stvar navade.

New Report

Close