Najdi forum

spolnost v nosečnosti

Pozdravljene forumovke!

Imam en problemček, ki sicer ni tako zelo grozen pa vendar se o njem težko pogovarjam s prijateljicam. Sem namreč v 27. tednu nosečnosti v kateri drugače prav uživam in mojemu možu že kar nekaj časa ni več do kakršnekoli spolnosti z menoj. Nekako od četrtega meseca nosečnosti naprej se mu zdi misel na sex z žensko, ki ima v trebuhu živo bitje prav grozna zato ga pač pustim na miru vendar, ko pomislim, da po porodu zame spolnost ne bo na tapeti za kar nekaj časa se mi zdi to kar dolga doba brez… Čeprav je drugače z menoj ljubeč se zaradi tega počutim nekako zapostavljeno saj sva imela prej aktivno spolno življenje, ki ga sedaj že prav pogrešam. Kakšne so vaše izkušnje s temi zadevami?

Srečno!

Midva sva imela spolne odnose do zadnjega dne poroda. V tem času sva najbolj uživala, saj ni bilo treba niti slučajno misliti na kontracepcijo. Je pa res, da nisem bila tako gibčna kot prej, zato sva prilagodila položaje – tako da je bil on bolj aktiven. :-)) Sposodita si kako knjigo v knjižnici, kjer bosta našla tisoč in en nasvet glede položajev v nosečnosti (skoraj v vsaki knjigi o spolnosti je kako poglavje ali vsaj kaka stran namenjena temu obdobju). Svetujem vama npr. kak priročnik Miriam Stoppard, ki ne opisuje zgolj tehničnega vidika, temveč govori tudi o argumentih, ki govorijo v prid spolnosti v času nosečnosti.

Upam, da ti bo uspelo prepričati moža.

Barbi

Saj res, se to: to ni imelo nobenih neg. posledic na porod. Rodila sem brez zapletov, zdravega dojenčka.

Živjo!

Naj ti kar takoj povem , da zagotovo nisi edina s takšnim problemom:))
Tudi pri nama se je spolnost med nosečnostjo precej spremenila! In to že takoj na samem začetku. Sicer sem se počutila popolnoma ok, tudi brez kakšnih slabosti itd. ,vendar mi je spolna sla kar nekako usahnila. Potem se je počasil pričel večati še trebušček in zdaj , ko sem v tridesetem tednu nosečnosti imava, kot se sama rada pošaliva, pri spolnih odnosih že kar tehnični problem:)) pa čeprav moj trebušček niti ni tako velik.
Pred nosečnostjo sva imela zelo pestro spolno življenje, tako da naju je sama sprememba, kar malo prestrašila. Pri nama je problem predvsem pri meni, ker si kar nekako ne želim samih spolnih odnosov. Všeč mi je, ko se muckava in crkljava, za sam odnos pa se sama sebi zdim tako nekako nerodna, kar ne vem , kako naj se namestim in ko mi končno le uspe začne mali pikec v trebuščku izvajati svoje akrobacije pa me kar vse mine. Saj , to ni vsakič, se pa zgodi, in takrat sem vesela, ker je fant tako razumevajoč in da se vse lahko pogovoriva. Zdaj je pač drugače!
Pogovorita se in se morda pocrkljajta na drugačen način, ki bo zadovoljil tebe in ustrezal tudi tvojemu možu. Pa ne misli preveč na to, koliko časa boš po porodu brez, ker se mi zdi, da takrat na spolnost nekaj časa še pomislila ne boš!

Pa srečno!

Ja, kako se boš vsega skupaj lotila ne vem, že tako se mi zdi, da v vsakem mojem postu vsaj enkrat napišem, da se je treba pogovarjat…

Lahko ti povem samo to, kako je bilo pri nas. Če bi “normalno” seksala tolk, kot sva v nosečnosti (v obeh), bi podirala vse rekorde… Pa če smo realni, izgovori o “tehničnih problemih” zaradi trebuha so tudi za lase privlečeni… Blokade so torej postavljene samo v glavah – sicer se tudi seks začne v glavi, če smo že pri tem. Pa še spolnost po porodu (se nanaša na Majo) – tudi ni rečeno, da ti ne bo begala misli in da se ji ne boš z užitkom predala že zelo kmalu (pozabljamo, da spolnost ni samo spolni akt v klasičnem misionarskem slogu, pač pa še veliko in dosti več).

Ah ja, punce… Dajmo no, kako boste pa “trenirale” za naslednjega otročka? Pa saj vendar rabite svojo dozo sreče (mislim na sproščene endorfine), če ne zaradi drugega, pa za zdravje…

LP Mateja

Jaz lahko le rečem, da so v drugi nosečnosti hormončki čisto podivali in je bilo sexa ogromno. Zdej sem dobre tri tedne po porodu pa me že mika :)))))))) ampak bo treba še mal počakat, pa bomo že prežvel.
Pol pa v akcijo :))))

Še jaz povem…

Z vsakim tednom je mojega fanta vedno bolj strah.Oz. ni več tako iniciativen kot včasih.Sedaj sem v 29. tednu, seksava sicer veliko, vendar sem VEDNO jaz prva, ki ga zapeljem. Kar je v bistvu dobro, ker prej nikoli nisem imela toliko samozavesti za takšne zadeve. Enkrat v 20. tednu je imel pa totalno blokado pa sem ga privabila h seksu tako, da sem se slekla pred ogledalom, ko je on gledal nek film. Pa sem se občudovala, božala trebuh, potem ko sem opazila, da mu pogled vedno bolj peša name, sem ga prosila, da me namaže s kremo proti strijam…po zadnjici… In še kako je delovalo!! 🙂 Kako bo pa po porodu, bom pa še videla.

Pa-pa

jaz pa sem v 17 tednu. okrog 2 meseca sploh nisem imela želje po spolnosti.Koncno se je vrnila in glej novo oviro: po spolnem odnosu me noznica tako grozno boli, da mi gre kar na jok(gin je rekel, da ker ni dovolj vlaznosti).
tako, da sem malo žalostna…sedaj pa mi še ve pišete…kako noro seksate!!!!

Jaz sem imela med drugo nosečnostjo tudi težave z vlažnostjo. In ker sem malo cvikala uporabiti kar karkoli, mi je ginekolog predpisal eno kremo, Gynesten ali nekaj podobnega se ji reče, tako da nisva imela več težav. Prosi ga, za kakšno “sredstvo za podmazovanje” 🙂
Za prvo nosečnost se ne spomnim toliko, med drugo sem bila pa blazno pohotna, ko so me enkrat slabosti minile. Po drugi pa – živa groza. Muckanje, božanje, vse, kar hočeš, sam seksa ne. Pa je tudi ta faza minila in zdaj komaj čakam, da nisva oba tolk crknjena, da se nama še da 🙂

ZVITA SI KOT PRESTA !!!!! ha,ha,ha

Ja, z vlažnostjo ima veliko žensk v nosečnosti probleme. Pa ne potrebuješ nobenih posebnih maž za “podmazovanje”, ampak je dobro že navadno olivno olje, ki ga v majhni steklenički kupiš v lekarni (preizkušen zdravniški nasvet).

Srečno!

No, naj povem, da tudi moj “dec ne more”. In tako sem bila kar kak teden čisto na tleh, ker sem mislila, da je kriv moj izgled. In sem se še kako zmotila! Priznal mi je namreč, da ga ful prime in potem tudi ful mine, odkar je otročka prvič čutil brcniti. Ni ga strah, da bi ga poškodoval, ampak ima kar naprej tisti grozni občutek, da ga njegovo dete pri sexu gleda. Odkar je pa ugotovil, da naš otroček reagira na glasbo in božanje…je pač glede tega toliko slabše. Imeli smo tudi debato z našmi družinskimi prijatelji, ko je tudi prijateljičin partner priznal, da ga je zaradi istega občutka vse minilo. A jim potem lahko zamerimo?!
Sva pač seks nadomestila s crkljanjem v postelji in božanjem trebuščka.
(Včasih umiram od smeha, ko se moj mož z otročkom “pogovarja”.)

Jaz se zdaj tolažim s tem, da bo pač tisti “šesti” teden po porodu toliko bolj slasten…:))

LP in obilo užtkov vsem, ki “lahko”

Aha, dečki pogumni..tud moj je pri prvi nosečnosti kazal neke znake nerazumevanja, potem pa mi je pod roke prišla ena revija ne vem a Mama ali Moj otrok, v glavnem v njej je pisalo, kako se moški hecno obnašajo, ko začnejo
dojemati, da je pri seksu prisotno še eno bitje, kar je seveda daleč od resnice, razen tega, da se revež najbrž čist razgunca in ima potem morsko bolezen:)))
no in tako to berem in se naglas hihitam, pa je mojga zanimal, kaj pa kako, in prebere tisto, skoz bolj je bil rdeč, pol pa me pogleda, pa reče, ma ja no..

Pol je blo pa vse po starem, nobenih psiho ovir, le fizična – moj trebuh, ki smo ga nekak preplezal:))
Ja, porod je bil za crknt, ampak se mi je od želje že en mesec po porodu mešal, mojmu pa tud, da je bla že nevarnost samovžiga:)))

Sva pa tolk natrenirala vse finte prekašanja ovir, da tud dojenje ni bilo potem ovira:))

V glavnem, dečke je treba mal okrog prsta ovit..

New Report

Close