Najdi forum

čiščenje WC školjke

Pozdravljeni vsi tukaj gori !

Imam problem.Grozno mi gr na živce vodni kamen po kotičkih školjke.Pri nas imamo zelo trdo vodo.Borim se s tem kamnom še pa še.Pa v kotliček dam plavo tabletko, pa drgnem s krtačko kar naprej,… Obstajajo pa kotički, do katerih ne morem, pa mi grejo pošteno na živce. Sem že razmišljala, če obstaja kakšna kislina, ali kakšno posebno čistilo, da bi to očistila. Aha, tudi tiste tabletke za čez noč, ki jih vržeš v školjko, ne pomagajo, ker ne pregrizejo celotnega kamna.

No, v glavnem, če imate kakšno rešitev zame, bi bila zelo vesela.

Obstaja – solna kislina, ki jo lahko kupiš v trgovinah a-la kmetijska zadruga. Za Spar, Mercator…nisem ravno prepričana, da jo držijo.
In deluje, le dobro zrači, ker ima neprijeten duh.

coca-cola

Zvečer ali pa kakšen dan ko te ni doma zlij v školjko 1-1,5 dcl varikine,školjko dobro zdrgni in pusti stati čimdalj…

Jaz uporabljam za čiščenje vseh površin v kopalnici DOMESTOS – so štiri različne vrste (plastenka rumena, zelena, modra in svetlo zelene barve). Vendar moraš biti pri tem zelo pazljiva, ker ostajajo tako kot po varekini bele lise na perilu, ki pride z njim v stik. Sestavni del DOMESTOS-a je fluor. Očisti vse do močnega sijaja in beline, WC školjko pa pustim “namočeno” čez noč in verjemi, tudi ta del sanitarij mi ostaja lepo očiščen in negovan.
Je pa res, da zelo smrdi in da je potrebno kar dobro prezračiti prostor, v katerem čistiš s tem čistilom. Tudi kopalno kad očistim s tem DOMESTOSOM, ploščice okrog kadi in nad kadjo pa tudi pošpricam z eno drugo vrsto Domestosa – v steklenički z razpršilom in tudi pustim stati čez noč! Kad postane bela in tam, kjer je email lepo ohranjen, tudi lepo svetleča – sijajna.

Veliko uspeha!

marija (1)

Mei se zdi zelo dobra zadeva Bref – pena. Povsod pride zraven, pa pustiš jo nekaj časa in gre vse dol.

Ja, pa prej izpraznete vodo v školjki, al to nalijete ko je voda not?

hvala vsem za pomoč, zdaj pa sam še zaviham rokave in veselo nad kamen.

svetujem ti, da ubogaš nasvet, ki ga je dal(a) –

COCA-COLA!!

VSE OSTALO HUDO OBREMENJUJE OKOLJE!! pomisli malo na to, ko bš v podtalnico poslala solno kislino ali kako drugo svinjarijo. kamen navsezadnje nikomur ne škoduje., gre torej samo za estetski vidik.

coca-cola pa deluje, le poskusi!!

Super – hvala, bom najprej poizkusila s Cocacolo.

uporabljam Domestos,več o njem je napisala Marija ,in lahko rečem,da je čiščenje z njim učinkovito in predvsem brez,posebnega,napora.

Cocacola? Bom probala.

Lep pozdrav.

1x na teden 2 dcl varekine pusti 2 uri in vse bo šlo dol.

Jaz sem pa najbolj zadovoljna s citronkino kislino. Posujem jo ta, kjer se nahaja kamen in pustim nekaj časa. Poskusi tudi to varianto!

New Report

Close