Najdi forum

Mena_hormonsko nadomestilo

Pozdravljene!

Zmeraj preberem kakšen dober nasvet in se obračam na vse, ki se spopadate s temi težavami. Spadam med tiste “mlajše” sotrpinke. Ginekologinja mi je predpisala obliže in hormonske tablete za lajšanje težav, ki jih zaenkrat še nimam prav posebno z obrazložitvijo, da se izognem osteroporozi, vročinskim valom….
Pa sem glede tablet in obližev zelo sklepnična. Jemala naj bi jih kar nekaj let. Veliko stranskih učinkov!
Na tržišču je veliko vrst zeliščnih tablet za preprečitev osteroporoze. Kakšen je učinek ?

Kako se “zdravite” in premagujete težave ?
Za vsak nasvet in pomoč se vsem zahvaljujem.

Lep dan

S homeopatijo.

Ko so se pri meni zacele tezave mi je zdravnik predpisal Trisequenc tablete, jedla sem jih 3 mesece, potem pa sem morala z njimi prekiniti, ker mi je zacel “skakati” krvni tlak in se precej povisal. Od takrat naprej se “zdravim” tako, da jem cimvec hrane, ki vsebuje fitoestrogene (snov v rastlinah, podobna estrogenu, ki se tudi veze v telesu na receptorje za estrogen), jemljem tudi nekaj prehranskih dodatkov, ki vsebujejo bolj koncentrirane flavonoide/fitoestrogene, npr. tablete Klimaktin (v lekarni, brez recepta) in koncentrat sojinih beljakovin (v trgovinah s sportno prehrano). Ker mena traja pri meni ze kar precej casa (pravzaprav upam, da se bo kmalu ze zakljucila), lahko recem, da sem s to “terapijo” kar uspesna. Celo vec kot to – znanci mi veckrat recejo, da izgledam precej bolje, kot sem pred 10 leti :-)).
Aja, da ne pozabim, se posebno kar se tice osteoporoze – to itak vse veste: kalcij, D vitamin, silicij so zazeleni dodatki pri prehrani, ce mislite, da tega ne dobivate dovolj. In tudi zelo pomembno – obremenjujte kosti! (hoja, telovadba, morda tudi nekaj vaj z lazjimi utezmi). Pri meni vse to zaenkrat dobro deluje.

ali lahko napišeš konkretno, katera hrana vsebuje te snovi (fitoestrogene)?

lp

V glavnem vsa zelenjava, strocnice, posebno soja, hmelj (ne, ni ti ga treba zveciti, kaksen kozarec piva si kdaj privosci :-), razne zdravilne rastline/zacimbnice. Zdajle sem v sluzbi in zato ne morem do podatkov, ki jih imam lepo pospravljene doma, upam, da se bom proti veceru spomnila, bom pogledala in napisala bolj natancno.

Pravzaprav, spomnila sem se, da imam spravljen link do clanka o osteoporozi, ki se mi zdi zelo dober. Ce ga natancno preberes, se bos kar veliko poucila o vsem potrebnem.
Tule je naslov strani:
http://www.medicaartis.si/teorija_osteoporoza.htm#3

Jaz sem na začetku tega obdobja (opazila sem pred letom dni. Prebrala sem precej literature tuje in domače. Težav telesnih nimam. Vse kar sem zaznala je neredna menstruacija, in lani sem se ponoči parkrat spotila to pa je tudi vse. Če pa bereš vso to strokovno navlako pa postaneš dobesedno depresiven. Po mnenju strokovnjakov bi morala okoli 50 leta postati napol plešasta, kosti bi naj bile še samo trhle trstike, trebuh kot prazna vreča, koža tanka in gubasta … Ne mislim živeti kot, da se bom vsak čas telesno in duševno sesula. Gledam ženske mojih let okoli sebe vse zgledajo normalno. Če bom imela težave se jim prilagodila in jih lajšala, ne bom pa vnaprej jemala zdravil za nekaj kar me mogoče sploh ne bo doletelo. Bolj kot se z mislimi ukvarjaš s tem bolj si v tem. Moja kolegica je imela navado, da je vsako jutro poročala v službi kolikokrat se je ponoči zbudila zaradi potenja, pa da jo danes glava boli, ker bi morala dobiti menstruacijo pa je ni, pa da je imela premočno menstruacijo itd. Skratka, cela firma je imela natančno poročilo o njenih intimnih zadevah. Vsi smo dobili vtis, da je to najtežje obdobje v življenu.Sicer pa vsaka ženska je drugačna. Jaz imam poleg službe še familijo in nimam volje kar naprej oprezati, če mi je vroče zaradi puloverja ali zaradi mene, če dobim menstruacijo jo dobim če ne pa tudi dobro, postarala se pa bom, ko bo tisti čas me ne rešijo nobeni hormoni s 70 gotovo nebom zgledala kot, da jih imam 40.

Draga gospa!
Mislim, da sva približno isto stari. Tudi jaz sem v meni. Če dovolite vam bom povedala še malo o mojih ginekoloških težavah. Pred dvema letoma sem imela konizajo – ker sem imela PAP 3. Sedaj pa sem zopet imela PAP 2. Po nasvetu ginekologa, od takrat “seksam” s kondomom, pa čeprav mi ni bil nikoli všeč. Tako pač je … Na zadnjem pregledu pa sem tudi sama dobila recept za neke tablete, ki naj bi jih jemala, ker imam vročinske valunge. Toda ginekolog mi je povedal, da če bom jemala te tablete, bom imela spet menstruacijo, pa še neke spremembe v prsih. Te pa ne maram, zato jih tudi ne jemljem. V lekarni imajo tudi klimaktin, ki pa mi ni pomagal. Na zadnje pa sem kupila Menal – fito soja (3.000 SIT) in jih jemljem občasno. Toda stanje ni nič boljše. Jaz mislim, da če sem v meni, bo treba kar malo potrpeti, potem pa ima človek vsaj enkrat mir. Če pa bi jemala tablete, ki mi jih je predpisal ginekolog, se bi mi mena podaljšala in potem je ne bi bilo nikoli konec? Tako mislim jaz. Glede osteoporoze pa so mi svetovali, da naj pijem več mleka, jogurta, skute, skratka potreben je vnos kalcija in vitamin D. Pijem več mleka, pa multivitamine uživam.

Mislim, da sem vam s svojim odgovorom vsaj delno pomagala.

Pa lepo pozdravljeniJM je pisal/pisala:
>
> Pozdravljene!
>
> Zmeraj preberem kakšen dober nasvet in se obračam na vse, ki
> se spopadate s temi težavami. Spadam med tiste “mlajše”
> sotrpinke. Ginekologinja mi je predpisala obliže in hormonske
> tablete za lajšanje težav, ki jih zaenkrat še nimam prav
> posebno z obrazložitvijo, da se izognem osteroporozi,
> vročinskim valom….
> Pa sem glede tablet in obližev zelo sklepnična. Jemala naj bi
> jih kar nekaj let. Veliko stranskih učinkov!
> Na tržišču je veliko vrst zeliščnih tablet za preprečitev
> osteroporoze. Kakšen je učinek ?
>
> Kako se “zdravite” in premagujete težave ?
> Za vsak nasvet in pomoč se vsem zahvaljujem.
>
>
> Lep dan

Draga JM, ne verjamem, da vam je vaša ginekologinja predpisala tablete IN obliže!
Jemlje se eno ali drugo. Če imate res hude težave, kar vročinski valovi niti niso
med najhujšimi, se kar odločite za eno ali drugo. Je pa res, da je vse tisto, kar so vam napisale ostale gospe (rekreacija, vitamini, kalcij itd) silno koristno za dušo in telo. Sama sem imela hude težave z mehurjem, odkar uporabljam obliže, so težave popolnoma minile! Stranski učinki pa niso tako hudi, zadnje raziskave
pravijo, da ni bistvene razlike med tistimi, ki so jih jemale ali ne. Jaz jim popolnoma zaupam. Res pa je, da redno hodim na preglede prsi in na gin. preglede. Želim vam vse lepo!

Lepo pozdravljeni

Ginekologinja mi je res predpisala obliže – Estraderm TTS 50, v kombinaciji tablet Utragestan (jemanje 10 dni v mesecu -1 tableto).

Vi ste verjetno brez maternice, zato zadostujejo samo obliži.

Oglasite se še kaj.

Lep dan vam želim

Draga JM, imate prav. Meni so obliže predpisali po operaciji. Prej hormonske
terapije nisem imela. Sem pa zelo zadovoljna z njo, hvala Bogu, da obstaja!
Prisrčno vas pozdravljam!

Za zdravljenje osteoporoze pomagajo vitaminski napitki :
Cal-De-Granulat, firma Novartis, cena CCa 10 EUR ( za 30 dni); kosti postanejo zopet trde, priporočljivo tudi za starejše osebe

za lajšanje klimakteričnih težav pa Soya plus kapseln, cena CCa 25 EUR ( za 45 dni)- vsebujejo naravne estrogene. Treba je jemati vsaj en mesec, da se pokažejo učinki, npr. prenehajo valunge.

Oboje lahko dobiti v vsaki lekarni v Avstriji. Dajo tudi formular za vračilo DDv.
Pijte čim več sojinega mleka, izogibajte se beli moki, sladkorju, čim manj kave in alkohola, jejte mnogo sadje , zelenjave, polnovrednih žitaric in razmišljajte pozitivno.
LP.

Pri meni se je pričela mena pri 49 letih, najprej je bil to zame kar šok, ko mi je izostajalo perilo, bila sem depresivna. Potem sem to sprejela dobrodošlo, zdaj sem vesela, da nimam več menstruacije. Zdi se mi, da sem še bolj polna energije kot prej, zredila sem se za nekaj kilogramov (zdaj sem ravno prava). Občasno se spotim ali me kaj zbada. Opažam, da se največkrat potim ko sem lačna (morda je to hipoglikemija). Jemljem kapsule kalcija in magnezija in mulitvitaminske tablete. Pomaga mi tudi c-vitamin. Opažam,da se močneje potim po kavi, kakšnem alkoholu ali mesni hrani. Če bom imela samo te probleme, bo kar v redu. Morda bom poskusila tudi svetlinovo olje ali lecitin. Menim, da me je mena celo pomladila, saj je koža še bolj mehka kot prej (morda, ker sem se zredila). Vem, da moram skrbeti za kosti in kdaj misliti tudi na starostne bolezni – preventivno. Ampak jaz se ne dam, menim da sem kot novopečena abrahamka vredna svojega spoštovanja in tudi še kakšnega prijetnega pogleda (ni nujno da od nasprotnega spola). Ženske imejte se rade in vse boste lažje prenašale. Pa lep pozdrav.

lepo pozdravljene,

krasno je prebrati toliko nasvetov. Stara sem 50 in s prijateljico sem odšla na pregled kosti bolj da jo spremljam kot zaradi sebe. Bila sem zelo presenečena, ko so mi ugotovili zelo močno osteoporozo in predpisali NHT, kalcij, telovadbo,…
NHT sem opustila že čez 2 meseca,kupila sem si kapsule Menal fitosojo – v drogerijah DM jih imajo, ampak nisem jih preveč redno jemala.
Najbolj me jezi, da moram pojesti toliko kalcija, ker ne pijem mleka. Kupujem sojino mleko s kalcijem in jem sire in jogurte in sardele, ampak to vendar ne morem vsak dan. Zaradi vseh teh sirov se mi bo povišal holesterol, brez sirov pa ne pridem do 1000 mg kalcija na dan.
Najlepši nasvet je bil telovadba.Tecite in hodite!

Nastja,
priporočam vam, da vedno kombinirate kalcij z dodatkom magnezija, saj edino tako lahko pravilno deluje. Pravijo, da mora biti razmerje kalcij:magnezij 2:1, še bolje deluje če je dodan še vitamin D in cink. Sploh pa je priporočljivo, da jemljemo še kakšen kvaliteten multivitaminski dodatek, saj se zelo rado poruši vitaminsko ravnotežje in nastopijo razne težave:sladkorna, depresija itd. Jaz najraje hodim, zdaj spomladi komaj čakam delo na vrtu in gibanje po svežem zraku. Mleka skoraj ne prenesem (zlasti ne alpskega). Ne vem, zakaj zdravniki predpišejo kalcij brez magnezija, saj se baje kalcij lahko nalaga v obliki kamnov ali na sklepih in povzroča vnetja. Vsekakor pa potrebujemo veliko zelenjave in domačega sadja. Predvsem pa mnogo sonca in svežega zraka, pa ni vrag, da bomo me mladenke okrog petdesetih zmogle tudi te težave.

Lep pozdrav.

Katija

New Report

Close