Style.Over.Net

Nega, ličenje in style

Odgovarjajo: Anja CajhenLaura Sardinšek, mag. kozm., dipl. m. s.

Forum za ženske in moške, ki si želijo izvedeti več o modi, trendih, lepoti, ličenju ter negi telesa in obraza. To je kotiček, namenjen izmenjavi mnenj in lastnih izkušenj ter vprašanjem modnim in lepotnim strokovnjakom.

Anja Cajhen

AnjaCajhen

Laura Sardinšek , mag. kozm., dipl. m. s.

Laura Sardinšek

maxfaktor-jev tekoči puder

Default avatar

jasna

pozdravljeni!
opažam da na forumu zelo hvalite maxfaktorjeve izdelke. sicer jih sama še nisem poizkusila vendar nameravam kupiti maxfaktorjev tekoči puder.
včeraj sem bila v DM in nikakor se nisem mogla odločiti katerega naj kupim. zasledila sem da obstajajo taki bolj rožnati pudri. takega zagotovo ne bi hotela, ker sem že po naravi malo bolj ''rdeča v lička'':) mi lahko prosim poveste kateri je ta puder? (kaj piše naj njemu) in kateri puder bi mi priporočali?
še eno vprašanje imam: kam nanesti puder, da ugotoviš kateri odtenek potrebuješ, na hrbtno stran dlani ali na podlaket?

hvala za odgovore
Default avatar

Nada-Orbico

Pozdravljena Jasna!

Res je, da se vecina tem vrti ravno okrog Max Factorja, verjetno zaradi tega, ker proizvode tudi najbolje poznam. Zal pa za noben proizvod ne morem trditi da je najboljsi, kajti ocejevanje proizvodov je zelo subjektivna zadeva.

Proizvod, ki je meni vsec, ni nujno, da bo tudi vam, ali obratno. Je pa car foruma, da se o proizvodih pogovarjamo, kajti vec glav vec ve in vsak nasvet je lahko zelo koristen. Naceloma pa vec informacij in mnenj o proizvodu pripelje do zaključka o kvalitetei določenega proizvoda.

Glede pudra: najprej bi vas prosila, da mi napisete za kakšen puder se odločate: tekoči, kremni, puder v kamnu... Kakšen tip kože imate? Ali želite prkrivajoč puder?

Pudra se NIKOLI ne testira na roki ( ne na podlakti in ne na dlani ). Vedno se testira na predelu med brado in vratom. Izbiramo vedno odtenek pudra, ki je enak odtenku na vratu.

Lp Nada
Default avatar

jasna

do sedaj sem uporabljala tekoči puder in bi ga tudi sedaj. kakšna pa je razlika med tekočim in kremnim pudrom?

rada bi puder, ki bi prekril moja rdeča lička. do sedaj sem uporabljala manhatanov matirajoči puder, ker sem imela dokaj mastno kožo. sedaj po dveh letih redne uporabe mat pudra (z njim sem bila zelo zadovoljna) sem ugotovila, da je moja koža postala zelo suha.

hvala
Default avatar

Puma

Za pozimi sta super Facefinity in Lasting performance - odlično prekrivata.
Zdaj poleti sta po moje malo pretežka.
Malo se posonči (ali uporabi kremo za samoporjavitev), rdečica na rjavi koži ni tako zelo opazna in potem lahko uporabiš le puder v kamnu (pa morda zelen korektor pod njim).

Jaz imam isti problem in sem zelo zadovoljna s Teint Idole (ki pa ni od Maxfactorja).
lp
Default avatar

Nada-Orbico

Jasna!

Razlika med tekočim in kremnim pudrom je ta, da je kremni puder veliko bolj prekrivajoč, kremozen, teksturno bolj suh, nanašamo ga z gobico ( največkrat z mokro zaradi lažjega nanosa ). Kremni puder je primeren za mešan in masten tip kože.

Koža se zelo spreminja, ne samo sezonsko ampak tudi z leti, največkrat postaja vedno bolj suha, posledica predvsem hormonske spremembe.

Svetujem vam, da pod mat tekočo podlago nanesete nekoliko bolj vlažino in hranljivo kremo za obraz. V tem primeru bo koža bolj vlažna.

Občasno si naredite tudi masko za obraz.

Največkrat je podlaga ( torej krema ) tisti dejvanik, ki vpliva na obstojnost in " obnašanje " pudra na obrazu.

LP Nada
Default avatar

Nada-Orbico

Puma!

Res je, da sta Max Factorjeva pudra Facefinity in Lasting Performance nekoliko bolj kremozna pudra. Osebno se izogibam kremoznih pudrov poleti, vendar pa smo uporabnice različne in nekatere uporabljajo kremozne pudre tudi v vročih, poletnih dneh.

Poznam tudi Lancomov puder Teint Idole in je zelo dober puder.

Hvala za nasvet in še tako naprej :)

Lp Nada
Default avatar

Alenka

Jaz trenutno oz. pozimi uporabljam Diorjev tekoči puder Dior-Skin. Imam pa mešano kožo. Prej ko še nisem bila v službi in je bilo malo manj denarja sem tudi uporabljala pudre Max Factor, vendar so mi pregosti. Moje mnenje je in glede na izkušnje, da se splača dati malo več denarja za pudre, je pa spet odvisno od tipa kože in kaj komu paše.
Sedaj poleti uporabljam obarvano kremo od Isadore - za vse tipe kože, ker so pudri v tej vročini pretežki. Obarvana krema lepo prekrije majhne nepravilnosti in zgladi kožo. Čez dan pa si navlažim kožo z vlažilnim sprejem iz aloe vere od Kahnetove. Ne razmaže kože ampak lepo navlaži.

LP, Alenka
Default avatar

Alenka

Jaz trenutno oz. pozimi uporabljam Diorjev tekoči puder Dior-Skin. Imam pa mešano kožo. Prej ko še nisem bila v službi in je bilo malo manj denarja sem tudi uporabljala pudre Max Factor, vendar so mi pregosti. Moje mnenje je in glede na izkušnje, da se splača dati malo več denarja za pudre, je pa spet odvisno od tipa kože in kaj komu paše.
Sedaj poleti uporabljam obarvano kremo od Isadore - za vse tipe kože, ker so pudri v tej vročini pretežki. Obarvana krema lepo prekrije majhne nepravilnosti in zgladi kožo. Čez dan pa si navlažim kožo z vlažilnim sprejem iz aloe vere od Kahnetove. Ne razmaže kože ampak lepo navlaži.

LP, Alenka

Moderatorji

Anja Cajhen
AnjaCajhen
Laura Sardinšek , mag. kozm., dipl. m. s.
Laura Sardinšek