Najdi forum

Rota virus?

Zivjo!
Midve z mojo 9-mesecnico sva v cetrtek prisle iz bolnice(uroinfekt);doma dobiva sirup Ceclor-antibiotik.Vceraj zveceje po antibiotiku bruhala,potem je bila Ok(dobro razpolozena in je spala).Zjutraj je dobila drisko(do 12.30 je kakala 3x),ima slab apetit,pije vodo in se doji.Razpolozena je normalno.Zdaj sem pa v dilemi-je to reakcija na antibiotik ali kaksen Rota virus?(kaksni so znaki pri Rota?)Zdravnik mi je narocil Linex kapsule;pediatra med vikendom tako ali tako ni za dobit.Kaj mislite,do kdaj naj cakamo doma oz.kdaj naj ukrepamo? LEP POZDRAV! MOJCA

Ojla!
Pri rota virusu je blato rjavo-zeleno in včasih tudi sluzasto, ima pa značilen močno kiselkast vonj. Glede na to, da je deklica dobro razpoložena, mislim, da gre predvsem za reakcijo na antibiotik, saj bi pri rota imela krče v trebuščku, ki ponavadi ne vplivajo ravno dobro na razpoloženje.
Vseeno ti svetujem, da v kolikor se driska še nadaljuje, oziroma deklica bruha, da jo vseeno odpelješ k zdravniku, ker je pri njeni starosti dehidracija zelo kmalu na vrsti. Vsekakor pa si beleži, koliko popije in je ne sili s hrano.
Upam, da sem vama pomagala in da bosta hitro spet zdravi.
LP, Beti

Se strinjam z beti. Mis mo imeli rota virus in takrat je bilo precej hudo. Mala je bila precej prizadeta, zelo huda driska, brez apetita in visoka vročina.

Mislim, da rota virus to ni. Se pa vseeno posvetuj s pediatrom.

Hvala obema,sta me mal potolazili.Koliko casa pa traja driska,slabost pri rota virusu?Vceraj je pojedla bolj malo,danes malo banane-do kdaj lahko tako strajka?Hvala se 1x! Mojca

Mojca…tudi jaz sem pred kratkim prišla s svojim sinčkom iz bolnice…
Prav tako me je zanimalo kaj če je pobasal zdaj še ta virus..Kajti en dan je opoldan iz malce čudnega vzroka bruhal.Potem je tudi kakal malce čudno.
Ampak po odkritem pogovoru z zdravnikom mi je povedal,da je čisto možno,da je reakcija na antibiotik.Mojemu malemu je bilo potem še en čas kar slabo,dvigovalo se mu je,blato pa ni bilo čisto oki….Ze v bolnici so mi rekli,da blato ni “bolano”,da se to takoj vidi po vonju in predvsem barvi.Bodi pozorna,da nebi vmes bilo kakšne krvi ali čudne sluzi…vseeno smo ga dali pregledati,a je bilo negatino…
Brskala sem še naprej in izvedela da je ta antibiotik podoben sestavi Zinnatu.tega je moj dobival in ga še sedaj,prej v žilo,zdej po žlički…….In da je izredno neprijeten in tezak za želodček…Pomoje je resnično to delo antibiotika.če bo še dolgo hudo,prosi svojega pediatra,da antibiotik zamenja za kakšnega drugega…
če pa je kakšen sum na rota virus,se bo to videlo v 24 urah.Saj se ta virus začne z močnim bruhanje,in to resnično močnim,potem preide v močno drisko….
Pri nas se je stanje po nekaj dnevih umirilo in normaliziralo..antibiotik mamo še isti ni bilo potrebno menjati… in ga bomo tudi še en čas imeli…
Držim pesti da bo z malo vse oki….Srečno!

Mi imamo tudi podoben problem.Hči stara 8 mesecev že 4 dni kaka sluzasto,rumeno-zeleno in to večkrat na dan.Vročine nima in tudi bruha ne.Zdravnica je v petek rekla,da bi lahko bila viroza,lahko je od zobkov,lahko pa tudi rota-virus,ampak,da še ne ve in naj počakamo,kakšno bo stanje.Kaj mislite,ali je možno,da imamo opravek prav s tem virusom?

Težko bi rekla takole na daleč….Zaupaj svojemu občutku.če je mala resnično slaba in je stanje resno,potem mislim da nebi bilo narobe dati blato v preiskavo.V enem dnevu izveš,tako da si lahko pomirjena..Drugače pa čisto enostavno mislim,da rota virusa ne moreš zanemariti,da bi tiho šel mimo tebe…je tako razpoznaven,otrok je resnično zelo bogi,tako da mislim,če bi bil..bi vedela …
Aja pa še to.majhni otroci s prehladi imajo dihalne poti tako majhne,da se velikokrat skozi prebavne izloča tista odvečna sluz,ki mora iz telesa..In tako poišče najlažjo pot.so pa zelo te poti prepletene med seboj…ta sluz,ki nastaja tako pri prehladu se tako lahko izloča med blatom.tako da razlog zakaj je blato sluzasto veš…Hvalabogu mali otrok se odkašljati ne more in s tem izpljuniti tisto sluz ven…zato telo samo poišče najlažjo pot ven…Toliko za v premislek…
Pri rota virusu je še nekaj zelo značilno..resnično se začne z bruhanjem,ki je obilno..v 24 urah preide še v drisko..in to obilno,smrdečo,zelo smrdečo..Tudi barva je nekaj nenavadnega..Blato je kar skoraj penasto,povezano s sluzjo….
Če si v dvomih,pokliči malo zdravnike,pozanimaj se…Ni odveč podatek,da je pametno klicati kr direktno v bolnico-pediatrični oddelek in tam poprašati ležečega pediatra kaj te skrbi..in kakšni so točni znaki..Znal ti bo svetovati in je to nasvet iz prve strokovne roke….pa še nekej pomirjena boš takoj!!
Srečno!

MOjca tudi mi smo imeli pred kratkim rota virus.Zacelo se je z lazjim vnetjem usesa in smo dobili CECLOR antibiotik.Po drugi dozi je mali zacel bruhat in driskat.Prepricana sem bila da je to reakcija na antibiotik in sem sla naslednje jutro k zdravniku in mi je rekla da je reakcija takoj po zavzitju antibiotika nemogoca, naj damo na pregled se blato.In res je bil ROTA.bLATO inma full kisel specificen vonj, otroci tudi bruhajo vrocina pa je lahko ali pa spolh ni prisotna.Kolegica mi je prinesla neke sprintane lise iz interneta na katerih pise,da linex in podobna zdravila sploh pri Rota niso priporocljiva, ker mora virus ven.Niti v prvih dneh naj otrok ne jev (CE SEVEDA SPLOH KAJ JE,MOJ NI NIC 4DNI) zivil, KI ZAPIRAJO.Virus se nahaja v blatu se tri tedne ko otrok nima vec driske.Ce se slucajno zgodi da bo tvoj otrok imel ROTA zelo pazite tudi nase ker se full hitro prenasa.Mi smo ga dobili vsi.Ne sili ga s hrano samo pije naj veliko.

LP

New Report

Close