Style.Over.Net

Poroka

Zjokala se bom...Poročna obleka

Default avatar

BajsiXXL

Naj vam zaupam svojo težavo. Poročiva se 26.8. jaz pa še vedno nisem šla rezervirat svoje poročne obleke. Vsi me že čudno gledajo, češ, da je že pozno in kaj sploh čakam. težava je v tem, da si kar ne upam iti, ker se bojim, da bo takih oblek, ki bi pasale name malo oz. skoraj nič in me bodo čudno gledali. Namreč imam konfekcijsko 44!!!! Zgornji del imam 40, spodnji pa 44-rit in boki. Želim si tako obleko, ki bi poudarila zgornji del in zakrila spodnjega pa se bojim, da tega ne bom našla. Saj hujšam in do poroke želim še malo dol spraviti ampak zdaj sem na tem in čas je za rezervacijo obleke. Namesto, da bi se veselila, imam odpor.
Je še katera taka tu, ki ima podobno konfekcijsko in kako je bilo pri iskanju obleke?
Vse tiste, ki nameravate pametovati glede hujšanja in da je treba prej misliti na to, se zadržite, ker ne poznate okoliščin.
Sicer pa VSEM-lepe priprave in še lepši zakon!
Default avatar

Onina

OK!!! Brez panike!!!! Sem videla kar nekaj nevest s tako konf. št., kot jo imaš ti in ti moram reči, da se bile vse sexi!!!!
Zdaj pa tako...čisto neobremenjeno pojdi v ene dva poročna salona in čisto tako na splošno vprašaj, če bi se dalo kaj dobiti zate in itak ti bodo rekla, da ja in potem probaj par oblek...če ti bo katera všeč, jo brž rezerviraj...če pa ne, potem pa razmisli o hlačah. Moja sestrična, ki ima tudi bolj veliko konf.št., je rekla, da bo sigurno imela hlače za poroko. Le-te daš narediti šiviliji in sicer bi ti pristajale bele oz. bež hlače, zgornji del pa naj ti sega skoraj do kolen. Rokavi so lahko čipkasti (glede na to, da imata poroko avgusta). Mislim, da bo tvoj dol padel, ko te bo videl!!!!!!!!
Default avatar

Casalli

Ti kar pogumno jaz imam št. 48-50 pa sem šla pogledat obleke ampak mi ni bila nobena všeč(beri prav) tako da sem si dala delat, imela potem hlače in jaknico in je moj kr dol padu k me je vidu, tko da kr z visoko dvigneno glavo pojdi pogledat(tudi "debeluške" smo lepe), če ne jo daj pa delat ponavadi še bolš stoji. KAR POGUMNO SE ODPRAVI IN POTEM POROČAJ
Default avatar

sstudentka

Hlače so v tvoji situaciji najslabša možna rešitev, ker ti bodo samo še bolj povdarile boke in rito. Pojdi v Grazio, imajo veliko oblek, pri katerih si lahko izbereš vsak del obleke posebej, zgoraj korzet in spodnji del princeskasto krilo...in mimogrede bokov pod to kiklo tako ni videt. In pusti si svetovati, ga. Andreja je nadvse prijazna in mislim, da se boš fanj počutila.
Odsvetujem Mod Art, ker sem prebrala kar nekaj spotikanj ob neveste, ki imajo večje številke od 40 (malo pobrskaj). Mogoče ni ravno fer, ker imam sama obleko rezervirano prav tam, ampak krila v Grazii mi niso sedla, počutila sem se pa tam odlično. Odnos v mod Artu tudi meni ni bil ok, ampak ok, bomo preživeli...
Default avatar

tea

Živjo,

ne bit žalostna, meni se zdijo tudi debeluške neveste prav lepe. Pomembno je, da si izbereš pravi model - kot si sama tudi že napisala - s korzetom poudariš gornji del, spodaj pa princes krilo, pri katerem ni toliko videt ne trebuha ne bokov.
Če pa še hujšaš ti svetujem, da si obleko raje daš delat, če ne boš preveč komlicirala stane isto kot če si jo izposodiš. Šivat ti jo pa začne kakšen mesec prej... Moja prijateljica (po mojem ima tudi št. 42-44) si je dala delat obleko v Gramatexu - tam kupiš blago, če prej pokličeš se tam dobiš s svetovalko oz. šiviljo.

Srečno!
Default avatar

Pat

Joj, a me boš imela za oportunistko, če ti pokažem in ponudim svojo poročno oblekco?????
In kar gre zraven?
Default avatar

Pat

lahk mi pišeš na mail [email protected] , pa ti pošljem še kako fotko...
Veš, za čez sem imela plašček z vlečko, enake barve kot korzet, vendar ga najprej nisem nameravala prodati. Sedaj pa pričakujem otročka, pa bom kar vse skupaj prodala. Pa ne bo huda cena.

Zraven spada še: plet čez rame v istem blagu, kot je krilo, okrasna sponka za v lase, mošnjiček v blagu korzeta. Podarim ti poročne revije.

Sem iz Ajdovščine.
Default avatar

majcica14

Zivjo, ne se jokat :)
jaz sem kake 14 dni nazaj iskala oblekco zase. Nosim sicer 40, ampak ker bom za svojo poroko v 7 mesecu nosečnosti in ker pridno pridobivam kile (konfekcijske 40 ne spravim več gor) sem bila tudi sama malce brezvoljna. Našla sem jo v Mod Artu in gospa, ki mi je svetovala je poklicala še šiviljo, tako da smo skupaj obleko predelale, da boki in rit ne bodo sploh opazni. Tudi zgornji del je krojen tako, da širša ramena ne pridejo do izraza.
Še prej sem ila v Poročnem kotičku, kjer so imeli samo eno veliko številko prosto za 10.6., potem pa sem bila še v Princu, kjer so pa imeli kar nekaj lepih.
Moja sestra, ki bo priča, nosi 44 - 46 in si je dala v princu delat krilo, korzet je pa našla od ene poročne obleke. Vse skupaj pride flu dobro in punci, ki svetujeta sta ful prijazni.

Veliko sreče in ljubezni!
Default avatar

nova

jaz imam tudi konfekcijsko 44 al pa celo 46 in sem šla v Gracijo in sem našla kar 3 obleke, ki so mi bile super všeč, prav pa še ful so me zožale. priporočam, da greš tja, ker so super, svetujejo ti in prepričana sem, da boš našla kaj zase. jaz imam poleg konfekcijske št. problem tudi z velikostjo oprsja, pa sem brez problemov našla obleko.
Default avatar

PinkaPakinka

Sori, ampak prav nič nisin lepa. Kot en krofek. Zgornji del ti stoji kot da bi ga šivala ena, ki je imela še večji model kot si ti...
Pa brez zamere...
Default avatar

Pat

:)) jah, jaz sem si bila pa všeč.
Default avatar

PinkaPakinka

Samo, da si si bila.
To je najbolj važno.
Default avatar

Ursska

Ti si pa mal bolana ker take govoriš. Čist lepo ji stoji zgornji del.

Urška
Default avatar

buckabucko

Hej, bajsi! (čeprav ne verjamem oz. vem, da to nisi, ker imam tudi jaz tako št., pa sem sama sebi čisto všeč!!!)
...in "problem", ki dejansko sploh ni problem sem rešila tako, da sem dala obleko šivat po meri. Imam res super šiviljo in mi bo naredila to, kar hočem, pa še moja obleka bo!!!

Če hočeš kakšno dodatno informacijo, pa mi piši na mail, pa ti posredujem njeno tel. št.
Lp, BB
Default avatar

sstudentka

Me pa res zanima kaka nevesta boš ali si bila ti PinkaPakinka...kako lahko človeka tako žališ, samo zato ker si anonimna? Niso vse punce suhe in vsaka se skuša kar najbolj pripraviti na "svoj" dan, tudi z pozitivno podporo drugih punc, ki smo tu precej redno prisotne. Res žalostno, da nekatere obiskujete forum samo zato, da lahko pljuvate po drugih.
In Pat prav lušna si.
Default avatar

PinkaPakinka

Zakaj ne smem povedati svojega mnenja? Samo rekla sem, da se mi zdi obleka krojena kot bog pomagaj (verjetno zanjo ni odštela več kot 100.000)
Sedaj sicer sem pri zelo suhih, ampak za poroko sem bila noseča in sem imela trebuščka, ampak sem imela kreacijo Dolce&Gabbana (kolekcija za nosečnice). za katero sem res odštela dosti, ampak je zgledalo vsaj na nivoju.
Če si bolj obilne postave, lahko malo več vložiš vase in zgledaš bolj zapeljivo kot pa katerakoli suhica...
Default avatar

sstudentka

Jaz pa mislim, da cena ni merilo in vsi si ne morejo privoščit dolce&gabanna ali max mara kreacij. Mnenje si vsekakor izrazila, prav tako jaz. Pošlji svojo sliko, da še tebe malo ocenimo.
Default avatar

tea

Jaz tudi mislim, da cena pa res ni merilo. Še posebej ne za srečo v zakonu...
Moja obleka naj bi tudi stala okoli 5000 EUR + potni stroški, da bi jo šla kupit v Rim, pa mi je šivilja naredila isto za manj kot 70.000 SIT:)
Default avatar

Pat

sstudentka, hvala za kompliment.

Kar zadeva izražanja mnenja, PinkaPakinka, je pa vse relativno. Morda pa bo tebi kdaj kdo rekel, da imaš pa "ne prav luštkanega otročka"... pa bo to pač izražanje mnenja... Saj veš, vse se vrača... ne v smislu kazni, ampak, kar daješ in kako daješ, to dobiš.

Za obleko še zdavnaj nisem dala 100.000, ker se mi ni zdelo, da bi morala toliko odšteti, da se počutim lepo. Ti očitno to rabiš.
Default avatar

Pat

PinkaPakinka, zdaj si pi pa res zbudila radovednost... boš dala gor eno fotko te oblekce, pa kako ti je pasala, da bom vedela, kaj misliš, ko rečeš, da je dobro, da je poročna obleka na nivoju. Obraz lahko izrežeš.