Poroka

Potovanje

Default avatar
Mene pa zanima, če je katera že bila na Kefaloniji in kako je tam? Jaz si namreč ne upam prav dolgo leteti z letalom in razni Maldivi odpadejo, Kaj še predlagate, da ni tako daleč.
Tanja.
Default avatar
Jaz sem ravno včeraj dobila informacijo, da je sicer na Kefaloniji čudovito (baje imajo najlepše plaže v Evropi), ampak, da če si prvič na kakem grškem otoku, je morda boljše zbrati katerega drugega, ker je na Kefaloniji (prav tako na Lefkasu) polno plaž zaščitenih, kar pomeni, da ne smeš biti na njih. In še baje rabiš najeti avto, če ravno ne želiš biti na hotelski plaži, ker so ostale plaže bolj oddaljene, kar je pač dodaten strošek (malo si lahko pogledaš cenik najetja avtomobila) .... no, pravijo, da je za začetek (in sploh na poročno potovanje) boljše iti recimo na Samos, otok ljubezni.

Toplo ti priporočam da greš tudi malo na forum Travel.Over.Net, kjer se oglašajo ljudje, ki veliko potujejo in prepričana sem, da ti bodo tam tudi za Kefalonijo dali informacijo iz prve roke.

Pozdravček!
Default avatar
Lani sem bila prvič v Grčiji - na Santoriniju. Mislim, da je to dober izbor. Otok je dovolj majhen, da ga v enem tednu pregledaš po dolgem in počez, in hkrati dovolj velik in zanimiv, da ti ne bo dolgčas. Zabave je veliko, če pa želiš bolj umirjen dopust, pa ga prav tako najdeš.
LP
Default avatar
Ja Santorini je res super. Eden izmed najlepših sončnih zahodov, delujoči ognjenik. Skoraj vse slike v katalogih, ki predstavljajo Grčijo so slike iz Santorinija.
Default avatar
Jaz sem že bila na Kafeloniji pa ti lahko povem le to, da je super vendar je nebi izbrala za poročno potovanje. Je zelo draga v primerjavi z drugimi grškimi otoki, če si gledala preko agencij. Če bi šla v lastni režiji bi te prišlo veliko ceneje, vendar morš presedti na drugo ladjo ob desetih zvečer. Problem Kefalonije, če greš v lastni režiji je, da je ta otok nekoliko manj turističen, a ker je zelo lep večinoma tujci že pred sezono rezervirajo večino apartmajev. Najlepši hoteli so ob treh najbolj znanih plažah, a ti so zelo, zelo dragi. Tisti hotel, ki ga največkrat ponujajo slovenske agencije pa je lep, vendar kar dosti oddaljen od plaže (tam je sicer lepa, a samo ena plaža)-če v agenciji piše 500m morš računati da greš do hotela v klanec.... Poleg tistega hotela ni nobenih trgovin in drugega življenja. Če ne želiš biti prikljenjena na eno plažo obvezno potrbuješ avto ali moped, ne vem pa, če imajo v tistem hotelu izposojo. Tako moraš iti s taksijem v glavno mesto, ki je oddaljeno kar kakšnih 15-20minut s skuterjem, da si ga lahko izposodiš. Ko sem jaz prišla v glavno mesto sem se skoraj zjokala, ker po dveh urah iskanja isem najdla nobene menjalnice. Drugače pa ima ta otok res ene najčudovitejših plaž, kar sem jih videla v vsej Grčiji. Tako vama Kefalonije ne priporočam za poročno potovanje, ampak za kakšne druge počitnice. Midva greva na Djerbo, ki je dosti ceneje (2 tedna AI 152.000/osebo). Če nama lahko kdo kar koli svatuje bova vesela.

LP Špela
Default avatar
Moj prijatelj je bil s punco na Djerbi lani poleti. Ni bil glih navdušen (prejšnje leto je bil na Lesbosu in mu je blo precej bolj všeč). NI mu blo všeč, ker je vse vezano na hotel (plaža, hrana,...). Imeli so nek safari,... Pa še menda je blo zelo vroče. Na Lesbosu mu je blo všeč, predvsem zarad tega, ker sta s punco najela skuter in se vozila na plaže, ki so bile sicer malo oddaljene, a sta jih imela skoraj zase... (na Djerbi sta bla vezana sam na hotelsko plažo, ki je bla kar zasedena). Je pa to stvar okusa.
Default avatar
ne nakladat. kefalonija in 350.000SIT. halo. sej nista šla na maldive. sam se plačal za srednje dober hotel za en teden okoli 80.000sit. plaže so čudovite, najlepša pa je na sredini otoka, od glavnega mesta oddaljena okoli 20-30minut z avtom. sam sem letoval v skali na jugu otoka, kjer so plaže peščene in mivkaste. vode je dovolj povsod, menjalnice so pa na vsakem koraku. vsekakor priporočam obisk tega prečudovitega otoka.
Default avatar
Midva sva tudi rezervirala hotel Skala. A mi lahko napišeš še glede avtov, a se jih splača najeti na otoku ali že v naši agenciji? Ali pa rajši skuter? Kakšna je pa hrana in ali si šel na kake izlete?
Na Djerbo sva najprej mislila ampak tam je skoraj nemogoče najeti avto oz.so zelo dragi, pa ne moreš biti 14 dni na istem mestu.
Pozdravček, Tanja.
Default avatar
Midva sva imela namen iti na Djerbo, pa so nama odsvetovali, ko sva povedala, kaj hočeva. Tudi po tistih informacijah, ki so jih dali meni, si na Djerbi vezan na hotel, hotelski bazen in hotelsko plažo. Zato moraš, če hočeš kaj doživeti (v smislu masaže in ostalega, kar v hotelu ponujajao) najeti hudo dober hotel, kar pač stane.

Na Maldivih, Mehiki, Kubi, Šri lanki, Mavriciusu, Vietnamu (to so destinacije, ki sva jih gledala), ... je v času, ko nas gre večina na poročno potovanje (maj, junij, julij, avgust) čas monsunov in je največ deževja ravno v teh mesecih.

Tako, da sva se na koncu odločila za grški otok (odsvetovali so nama Lefkas in Kefalonijo - sicer čudovita otoka s prelepimi plažami, ampak manj primerna za poročno potovanje kot kak drug grški otok, so rekli).
Default avatar
če si misliš sposoditi avto, stori to absolutno v svoji režiji (brez posredovanja agencije, vseeno koliko popusta ti bodo dali). meni so ponujali avto za 3 dni za okoli 150DEM, sam sem pa pri isti agenciji dobil isti avto za 100DEM. vzemita ga za vsaj 3 dni. v tem času, ko sva imela avto sva naredila po otoku okoli 700-800km, ker je otok kar velik. obvezno pojdita na plažo Myrtos, splača se vama pa tudi ostale zanimivosti pogledat. v skali so ostanki neke rimske vile z ohranjenim mozaikom. kefalonija ima precej stvari za pogledat. hrana je odlična, tudi, če si izbirčen kot jaz. od kar so grki uvedli euro so se stvari podražile, a ni sile.
še enkrat: kefalonija je zelooooooo lep otok.
Default avatar
O Djerbi: to so nam pripovedovali o enem porocnem potovanju tja dol, dva tedna. Zena lepa blondinka, v neki trgovini s tepihi so zaceli ponujat kamele - stara fora. Onadva sta kar pravila ja,ja, tisti tipi tam pa so to resno vzeli. Stvar je postala vroca, prikradlo se je en kup tipov od vsepovsod, parcek pobegnil v taksi, ki se slucajno ustavil pred vrati. Naslednji teden nista sla vec iz hotelskega kompleksa, ker ju je bilo strah.
No, le kot opozorilo na tamkajsnje navade.
Lp!
Default avatar
Midva sva okvirno rezervirala Kefalonijo, tud na Travel.over.net sva pogledala in kar hvalijo. Kam pa boste šle ve na potovanje junija oz.julija, glede na to, da za na eksotične otoke ni pravi letni čas.
Pozdravček, Tanja.
Default avatar
Jaz nism nič slabega rekla o Kefaloniji, super lep otok, ampak sama ga nebi izbrala za poročno potovanje. Tisti, ki pravi da julija ali avgusta v slovenski agenciji dobi za dva tedna Kefalonijo pod 100.000 ni res. Jaz sem šla avgusta in sem dala za apartma z najemom skuterja za 18 dni v lastni režiji z ladjo okoli 120.000, zato pravim da ti za ta otok agencija veliko preveč pobere. Bolje iti na Kefalonijo na kakšne druge počitnice, ker je dovolj blizu za ladjo, zdaj pa vama predlagam da gresta na kakšen drug otok na katerega gresta z letalom in preko agencije; Santorini, Karpatos, Zakyintos, ker vseeno pride ceneje. Če pa izbereta Kefalonijo so plaže res super, tudi zato ker so si med seboj zelo različne od skal, do kamenčkov in mivke. Na Kefaloniji si morata nujno ogledati Myrtos, Skalo, modro špiljo na sredini otoka pa je nekje še en samostan, kjer so odkrili mumijo (obvezna dolgo krilo ali hlače) pa še ena super taka manjša manj poznana plaža je , na žalost pa sem pozabila kako se ji reče. Kamorkoli gresta se bost imela lepo.

LP Špela
Default avatar
Kefalonija ni primerna destinacija za poročo potovanje. Sicer so že pred menoj povedali kar nekaj o tem. Kefalonija je draga, plaže niso nič posebnega(ne vem kje ste bili vi ki mislite drugače), polno upokojenih, premožnih angležov, popolnoma nič romantičnega ali zanimivega ni tam.

Predlagam, pa vsaj glede Grčije otok ZAKYNTHOS!!!!! Carska zadeva. Tam res veš, da si v Grčiji, medtem ko je Kefalonija en velik rezervat za stare in zdolgočasene. Zakynthos ima najlepše plaže(KALAMAKI BEACH), samo mesto je luštno, romantični sprehodi, dobra hrana(Kefalonija ima na izbiro angleški veliki ali mali zajtrk?!), krasni ljudje. Midva z možem sva se tam imela tako lepo,da ni res. Rentala sva skuterja(ugodna cena, se strinjam to rezerviraj sama), na plaži jedla lubenico, zvečer sanjarla na ležalnikih na plaži, slikala sončni zahod. Iz zasede opazovala, kdaj bodo na plažo prišle želve kareta-kareta,... Toliko lepih stvari na enem mestu,da ni res.

Kefalonija je bila kot hladen tuš. Kopica starejših angležov, ki so v belih dokolenkah hiteli po časopis, za zajtrj jedli klobasice in fižol, pa naj ne pozabim povedati,da so to ljudje, ki se ne znajo zabavati, temu primerna je tudi nočna ponudba.

Vsekakor pa je odvisno od vaju, kje si bosta naredila luštno. Midva sva šla na poročno potovanje na Daytona Beach in je bilo odlično. Lepo potovanje vama želim,

Mojca
Default avatar
Glede telih potovanj je stvar taka. Midva sva bila lansko leto septembra v Tunisu - Hammamet. Moram rect, da je bilo vse skupja zelo lustno. SEveda ce ne gres na dopust ali porocno potovanje, da bos lezal na plazi od jutra do mraka in lenaril. Midva sva si privoscila 2 dni safari v puscavo - enkratno dozivetje - klub temu, da je bilo 50 stopinj celzija. Zrah je suh in ni nobene tezave preziveti na teh stopinjah. Po dveh dneh safarija sva si ogledala tudi glavno mesto Tunis in pa izlet v Sidi Busaid - mesto umetnikov. Skratka dopust je bil lep - videla sva celotno Tunizijo od severa do juga. Za polezavanje in zabavo v hotelu je pa res bolj slabo poskrbljeno. Lezanje in lenarjenje priporocam na Hrvaski obali - Korcual ali Hvar. Poznam zensko, ki je bila ze na vseh koncih sveta pa pravi, da lepse obale in morja kot je Jadranska ni videla.

Glede Grcije sem skepšticna. Sem bila na veliki Grski turi za maturantski izlet. Le ta je bi, zelo drag 800 DEM. Razocaranje glede hotelov je bilo veliko.

Kamor koli boste slli se imejte lepo. Midva se dogovarjava za Korziko ali kaksen sredozemski otocek. (porocno potovanje v septembru)

Urska
Default avatar
Oh, Korzika je fantasticna! MIdva sva bila tam z motorjem. Res se splaca it to pogledat. Septembra sva se se komot kopala, lahko gres hodit v hribe, narava pa je tako divja, da sva se zdaj ocarana. Rdece granitne gore se kar spustijo v morje. Veliko je bilo tam tudi kolesarjev. September je res idealen, julija in avgusta so namrec te cestice kar zabasane z avtobusi in avtomobili.
Priporocam!!!
Lp!