Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Pregled vida za vozniški izpit

Pregled vida za vozniški izpit

Lep pozdrav!
Pred tremi leti sem šla na zdravniški pregled za vozniški izpit. Prijatelj mi je svetoval, kam naj grem, da bi imela ceneje. Zato sem šla do priporočenega zdravnika, ki pa me sploh ni pregledal kot drugod, vse je bilo bolj instant narave. Problem pa je ratal pri pregledu oči. Potekal je v temi, gledala sem pa v oranžno osvetljeno tablo z znaki in to preko ogledala. Meni se oči niso hotele hitro privaditi na temo, pa še solzile so se mi. Tako, da nisem prav vsega vdela.Osebno se mi zdi, da ni z mojim vidom nič narobe, je pa res, da trenutno jemljem tablete zaradi ušesa na katerega slabše slišim in mi povzročajo, da kdaj pa kdaj malo bolj megleno vidim. Kmalu mi preteče izpit, zato moram drug teden na pregled. Dobila sem več različnih napotkov. Eni so mi rekli, da naj grem najprej do doktorja medicine dela,… drugi pa da naj grem najprej do optika na pregled za voznika. Sedaj sem že naročena pri optiku, a se bojim, da bom mogoče prav takrat manj ostro videla in bom potem mogla nositi očala. Ali bi bilo bolje iti najprej na navaden pregled, ki ga lažje opraviš?
Hvala za odgovor.

Težko rečem kaj je boljše, drži pa nekaj, če boste padli na medicini dela, potem boste vseeno morali na pregled k optiku.

Lp.

mogoče pa bi mi morali na oba pregleda! ne gre se za to da pregled lažje ali težje opraviš, ampka ali med vožnjo dobro vidiš ali ne!

New Report

Close