Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika stekla

stekla

Spoštovani!
Zanima me koliko bi v Vasi optiki stala antirefleksna plastična stekla (tako za levo kot za desno oko) z montazo in koliko navadna stekla in koliko navadna plastična stekla za dioptrijo cca -1.5 ali -1.75

Lep pozdrav

Antirefleksna plastična bi stala z montažo 14900,00 SIT, plastična brez antirefleksa 9900,00 SIT, ter navadna steklena brez antirefleksa 5700,00 SIT.

Če imate še recept odštejemo 7200,00 SIT na zgornje zneske.

Lp.

Za odgovore se Vam zahvaljujem. Zanima pa me sledece:

– ali so navedeni zneski za samo eno steklo ali za obe (ker sem npr. ze pred 2 letoma za antirefleksna plastična stekla odstela 30.000 za obe stekli)
– ter ali moram iti po recept k svojemu osebnemu zdravniku ( sem stara 24 let in mislim da mi del sofinancira tudi ZZZZ)

Lep pozdrav

Cena je za obe stekli z montažo !

Morate k svojemu zdravniku, da vam napiše recept.

Lp.

Mene bi pa zanimala cena plastičnih stekel (obeh) z montažo, če so stanjšana 40% in cena za prav tako stanjšana steklena stekla. V obeh primerih z antirefleksom.
Dioptrija 8.

Stanjšanja v procentih niso najbolj relavantna zadeva, saj bi znal kdo napihnit stanjšanja.

Prefesionalni pristop je ta, da mi posredujete lomni količnik stanjšanja. Torej ne-stanjšana stekla imajo lomni količnik 1,5, prva stopnja stanjšanja 1,6, druga stopnja 1,67 in najtanjša, torej tretja stopnja 1,74 (stekla imajo spet drugačne lomne količnike). Če mi posredujeta ta podatek, vam posredujem ceno.

Lp.

Pozdravljeni!

Tudi sama rabim stanjšana stekla, saj imam cilindre – 2,50 in dioptrijo -2. Zanima me, kolikor stanejo najbolj stanjšana stekla, ki se dobijo pri nas.

Lep pozdrav.

Torej za vašo dioptrijo tudi najbolj stanjšana ne bi prišla vpoštev, saj nimate tako visoke dioptrije, da bi jo morali maksimalno stanjšati (metanje denarja skozi okno). Niste mi povedali ali bi imeli plastična ali steklena stekla.

Torej cena bi se gibala med 4.000,00 SIT in 15.000,00 SIT za eno steklo z antirefleksom. Seveda je takšen razpon, ker ne vem ali bi imeli plastična ali steklena stekla

Lp.

Pozdravljeni.

Imela bi plastična stekla. Prosim, da mi svetujete, kakšna stekla bi bila po vašem menju najbolj priporočljiva zame, saj imam rada nežne okvirje, kamor pa debela stekla ne pašejo preveč.

Hvala v naprej in LP.

Torej izbirate lahko med stanjšanjem 1,6 ali 1,67. Prvo steklo stane 6.700,00 SIT in drugo 12.800,00 SIT po steklu. Tanjše je 1,67 stanjšanje in bi v vašem primeru prišlo zelo lepo in tanko.

Lp.

New Report

Close