Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika očala in tekočina za leče

očala in tekočina za leče

Pozdravljeni!!

Moja dioptrija je na obeh okah enaka in sicer -4,00. Ze vec kot pol leta uporabljam mesečne leče Johnson in sem z njimi ful zadovoljna in jih nikoli vec ne bi menjala za ocala, ceprav jih tudi se uporabljam. Imam pa dve vprasanji:
1.tekočina za leče : ali se res ful razlikujejo po kvaliteti (slišala sem, da je npr. Optifree najslabša, Renu naj bi bila pa najboljsa – zanima me koliko je to res) in katero tekocino priporocate za moje leče
2.očala – kljub temu, da imam leče, je tu in tam še potrebno uporabit očala in ker sem se svojih starih naveličala, bi želela nove okvirje – ali lahko stara stekla namestim v nov okvir (seveda, č bodo pasala notri) ali obstaja kakšna ovira za to, npr. da se kvaliteta stekl z leti poslabša, ….

Hvala za odgovore in lep sončen dan ša naprej!

Na prvo vprašanje zelo težko odgovorim, saj se kot prodajalec tekočin, ne smem postavit na nobeno stran kategakoli proizvajalca.

Očala je dobro še naprej občasno uporabljati, da se vam oči malo “odpočijejo” od leč. Stara stekla lahko namestite v okvir, če so tehnične možnosti (če so dovolj velika, da se lahko še odbrusijo). Kvaliteta stekel se pa z leti ne slabša.

Če potrebujete omenjene leče ali tekočine:

Lp.

Men so rekli, da je Opti free tekočina za zelo občutljive oči, saj vsebuje najmanj peroksida, ki lahko draži oči.Je pa res, da potem verjetno ne očistijo tako dobro leč…

To vam pa lahko pritrdim, da je opti-free za zelo občutljive oči in jih ne draži tako. Za ostale informacije pa me pokličite po telefonu, katerega lahko najdete na web-u.

Lp.

New Report

Close