Najdi forum

Pozdravljeni!

Danes sem odkrila vaš forum, malo pobrskala po njem in ugotovila, da je veliko družin, ki imajo podobne težave kot mi.
Moja starša sta stara 80 (mama) in 90 (oče) let. Živita sama in sta bila oba do nedavna telesno še dokaj čila. Pri očetu smo prve znake bolezni opazili pred pribl.10 leti, ko je postal nenormalno ljubosumen, agresiven in dobesedno hudoben do mame. Vsak moški je bil njen ljubček, skregal se je z vsemi sosedi, zalezoval jo je in jo obdolževal nemogočih stvari. Vsi smo mu dopovedovali, da nima prav, vendar nas sploh ni poslušal. Pomoč smo iskali tudi pri njegovem osebnem zdravniku, vendar nas je odpravil, da so to pač starostne težave. Moram povedat, da nas je imel ves čas “pod komando”, pri hiši je bilo veliko prepirov, sovražil je svojo taščo, nikoli nismo zanj nič naredili dovolj in tudi ne dovolj dobro, tako da na moje otroštvo nimam preveč lepih spominov in sem tudi odšla od doma takoj, ko sem imela možnost. Zdaj je začel tudi telesno zelo pešati, zadnje teden komaj še pride do stranišča, začel mu je uhajati urin, vedno ga zebe, nima teka. Velikokrat tudi pade, ker ga noge enostavno več ne držijo. Zanj skrbi pretežno mama, pomagam ji po svojih močeh, vozim ga k zdravnikom, umivam, brijem, vendar pravega sočutja in ljubezni ob tem ne čutim. Smili se mi edino mama, ki je tudi čedalje bolj šibkega zdravlja, vendar noče k zdravniku, zavrača zdravila, molče trpi, skratka “vrgla je puško v koruzo”. Oče si noče menjavat perila, cela hiša smrdi po urinu, ker ne dovoli zračit, češ da ga hočemo nalašč prehladit. Domačija propada, oče (čeprav je mama lastnica vsega) ne dovoli nikomur dati zemlje v najem, za odhod v dom noče slišat, vse nas zmerja za lenuhe, mami da vsak mesec samo par tisočakov, vse ostalo obdrži in “špara”, skriva po kuvertah, predalih… Imam še starejšo sestro, ki pa si pred problemi zatiska oči in bolj malo kdaj pride domov. Skratka … malo sem si olajšala dušo, vendar cele noči ne spim, izhoda pa ne vidim …
Vem da nimate čarobne paličice za rešitev naših težav, vendar sem vam hvaležna že, če ste tole prebrali in mi boste mogoče napisali kaj v odgovor. Lep dan in čimveč zdravja vam želim.

New Report

Close