Med.Over.Net

Neplodnost

Odgovarjajo: Branka Žegura, dr. med., spec. ginekologije in porodništva

Pogovori, izmenjava izkušenj in informiranje o neplodnosti.

Branka Žegura , dr. med., spec. ginekologije in porodništva

Branka Žegura

Je to možno?Urinski test 14 dan +, krvni test pa negativen in obratno?

Default avatar

aninaaja

Zanima me ali lahko urinski test 14 dni po ET pokaže npr. +, je pa potem krvni negativen, ali pa je urinski test negativen, krvni pa potem preseneti?
Torej kako siguren je urinski test 14 dni po ET? Sto procenten?
Hvala!
Default avatar

k i t t y

Ne urinski test ni 100%. To jaz nekajkrat na teden opozarjam :-)

Edini zanesljiv test je krvni test.
Default avatar

matejan

Oj!

Urinski test je lahko pozitiven zaradi stop injekcije. Se je ze kar nekajkrat zgodilo, da je bilo tako.

Lp

Mateja
Mateja
Default avatar

k i t t y

V takem primeru ni problem inekcija bhcg ampak splošna nezanesljivost domačih urinskih testov.
Default avatar

julci

Ne vem če bo kaj pomagalo.Sama sem imela pred 2 letoma(1IVF) urinski test pozitiven,delala sem ga 3x.Vidna je bila rahla črtica 3x v treh dneh zapored.Po dveh dneh sem imela še krvni test,ki pa je pokazal vrednost bhcg komaj 5.Povedali so mi da se je prijelo,ampak je vse skupaj že propadlo.
Lani v 2 ivf-ju,pa mi je test spet kazal vsak dan do krvnega testa zelo rahlo črtico(enkrat sem poskusila tudi čez dan,pa ni pokazal nič),pa je bila vrednost komaj 87,kljub črni napovedi zdravnikov pa sem danes v 26 tednu.
Tudi sama nisem bila optimistična glede na nizko vrednost(druge so ga imele bhcg čez 1000),pa smo imele isti dan transfer 3 dni starih zarodkov.Jaz sem prišla s hormonom na 900 šele 19 dan.

Srečno
Default avatar

šalčka

Danes sem delala BC, pa je kazar rahlo črtico. Ko pa sem danes dala kri je bil bhcg 5.79.
Default avatar

julci

Kateri dan po transferju pa si.
Default avatar

šalčka

Včeraj sem bila 6 dan po ET. Et je bil v sredo. Pa ti?