Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost za g. Primoža in druge moderatorje foruma

za g. Primoža in druge moderatorje foruma

Spoštovani,
ta forum je dragocen vir informacij. Še posebno je dragocen vir za tiste, ki se ne menimo za različne zdravniške spletke, ampak je naš cilj najti pravo pot in priti do malega deteca.

Menim, da je ustanovitelje foruma in tudi za obiskovalke dobrodošlo, da se oglaša čimveč različnih strokovnjakov z različnih področji. Zato ni smiselno, da pretehta samo ena struja, eno mnenje. Kot sem razumela iz pisma TB je gospod Tomaž Babič naš zastopnik v Državni komisiji za OBMP. Zakaj cenzura njegovega pisma, ki je bilo v skladu s pravili tega foruma? Ne zapravite si na cenen način svojega ugleda, prosim. Dolgo časa ste ga gradili!
Zmaga
p.s.Vseeno mi je, če to pismo objavite na forumu ali ne.

Pozdravljena!

Si si prebrala odgovor Kitty g. Babiču? Je lepo napisala, da njegov post ni bil brisan, ampak, da čaka na njegov odgovor, ki ga zaenkrat še ni dobila (mogoče ga sedaj že je).

Drugače pa piši g. Babiču, kajti sam je napisal, da podatke ne bo javno objavil, ker so v papirnati obliki – torej imaš vse možnosti, da jih dobiš. Piši mu na mail, pa se bosta dogovorila.

Tudi sama sem mu pisala na mail in mi je nazaj posredoval, kaj želi, poleg tega pa še odgovor koordinatorke za OBMP, da podatki niso končni, ampak zgolj študijske narave. Da bo zaprosila vse tri centre za dopolnitev in nato bodo opravili končno analizo in strokovno interpretacijo podatkov.

Jaz osebno ne maram nepopolnih podatkov, zato tudi nisem želela imeti teh podatkov.

Lep pozdrav in brez zamere,

Petra

Pozdravljeni, pozdravljene obiskovalci/ke foruma Neplodnost!

V sporočilih zadnjega tedna se nekateri sprašujete, ali je na forumu cenzura ali ne ali se prikrivajo določeni podatki in zakaj se javno ne objavljajo.

Če čisto na kratko pojasnim, večino pa je že bilo povedano:
Podatki, ki se objavljajo na spletnih straneh forumov Med.Over.Net-a, na katerih sodelujejo moderatorji so takšni, ki so uporabnikom v korist, so strokovni, preverjeni in hkrati so to tisti podatki, ki prinašajo določeno korist, ponavadi je to informacijska, včasih čustvena. To so osnovni pogoji za javno objavo.
V primerih, ko moderator oceni, da bi določena vsebina pomenila več škode, kot koristi, se ta vsebina skrije in je za oči uporabnika nevidna, dokler niso izpolnjeni pogoji primernosti za objavo.

Povečano število uporabnikov iz meseca v mesec je zagotovo eden izmed kazalcev, da ljudje Med.Over.Net-u, kot je rekla Zmaga, zaupajo. Ravno iz tega razloga pa moramo biti toliko bolj pazljivi in zaupanje upravičiti.

Morda komu poteza skritega sporočila, ki naj bi vseboval nepotrjene in nepremerljive podatke ni najbolj všeč. Želja Med.Over.Net-a ni v tem, da bi bili všečni, ampak da bi ohranili spoštovanje mnogih, ki so tukaj gor dobili toliko koristnih informacij in čustvene podpore v ravno pravem trenutku, od ljudi, ki te razumejo. Zato bo sporočilo počakalo na dopolnitev gospoda Babiča, potem bo pa moderatorka Kitty poskrbela, da boste ponovno “prvi v mestu zvedeli, kako zadeve pri nas stojijo.”

Hvala za razumevanje in vsi skupaj počakajmo še kakšen dan.

Andreja in Vaš Med.Over.Net

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I
nova
Uredništvo priporoča

Zahvaljujem se za pojasnilo, s katerim pa se ne strinjam, saj ni nujno, da ima moderator dovolj informacij. Kdo odloča, kaj je dobra in kaj slaba informacija in kako bodo uporabnice presodile, če nimajo vseh informacij.
TB kot član državne komisije, ki ima dostop do informacij, katerim morajo centri podati poročila, ti pa Ministru za zdravje, je verjetno bolj pristojen kot moderator, ki teh podatkov nima. Podatke je dal na voljo za tiste, ki jih to zanima.

Se strinjam MojcaP. Res nimam dovolj informacij. Res je pa tudi, da jih nimam ker mi niso posredovane. Na forumu lahko vsak napiše vse kar je v skladu s pravili in za to sam tudi odgovarja. Jaz posredujem samo, če se na to nekdo pritoži. V tem primeru je bilo tako. In ko pride do tega je najbrž vsem jasno, da je treba slišat vedno obe strani. In kaj narediti če ena stran ne želi nič povedat?

Se mi pa zdi, da vas veliko piše ne da bi vedeli kaj je bilo umaknjeno.

Namreč na forumu statistični podatki niso bili napisani! Tb je podatke z njegovo obrazložitvijo, da niso enotni ( točen stavek je bil : Podatki so res uradni, niso pa enotni po vseh centrih zato bi lahko obstajala možnost napačne interpretacije.) pošiljal samo preko elektronske pošte. Zakaj?
Če so podatki javni in namenjeni objavi, potem naj to naredi in tako tudi odgovarja za podatke, ki jih pošilja naokoli. Če pa ji na forum ne napiše in ne razloži, (zakaj?) ( obrazložitev da so v papirnati obliki je majava, saj tudi za pošiljanje po elektronski pošti je potrebno prepisovanje) potem zame to ne spada na forum.
Obstajajo dve možnosti, ali je javno ali pa ni.
Zakaj tb ni želel teh podatkov sam s svojim imenom napisat na forum? Mogoče zato ker če jih pošlje xy osebi in jih ta posreduje naprej odgovornost ni več njegova? Ugibam in ne najdem pravega odgovora.

Bom napisala še en xy primer.
1. nezi napiše da xy klinika je 50% manj uspešna od ostalih. To napiše s svojim imenom in priimkom in post ostane dostopen in javen za vse. Odgovornost o napisanem je njena in sama ve če je napisala pravilno in sama bo odgovarjala, če bo ta xy klinika ukrepala.
2. nezi napiše na forum da ima podatke o uspešnosti xy klinike, vendar podatki niso primerljivi in je možna napačna interpretacija, zato te podatke pošlje samo preko elektronske pošte. V tem primeru bo to sporočilo umaknjeno in nezi bo kontaktirana za obrazložitev. Potem so pa še dve možnosti:
– post bo vrnjen na forum
– post bo ostal skrit

Upam da bo kaj bolj jasno zakaj se gre in zakaj taka odločitev.
***********************************************************
Pa še posebej za MojcoP:
MojcaP vedno so ostala dostopna vsa sporočila, tako tista s katerimi se strinjam, kot tista s katerimi se ne. Sama se redno pisala o dogajanju vašega društva, forum društva Živa kolikor se da redno poroča o vaših aktivnostih, ker jaz mislim, da je tako prav. Mogoče o tem nisi obveščena. Jaz mislim tako nadaljevati in me take obtožbe bolijo, zato ker so nepravične. Prosim razmisli in boš tudi sama ugotovila ( v to sem prepričana), da ne bi karkoli umikala, če to ne bi bilo potrebno. Ne vem kje se je zataknilo, upam pa da bomo spet našli skupni jezik za skupni cilj.

Zmaga!

Kontaktiraj g. Babiča in si reši problem! -:)

Gospa Mojca, tako vi kot Tomaž Babič sta imela nekaj let gotovo vse šanse, da postaneta moderatorja foruma. Zamujeni vlak. Žal. Zdaj, ko je prišla konkurenca, je pa ogenj v strehi in padajo neke obtožbe, zbadljivke, ….. in presojanja, kdo je primeren za moderatorja in kdo ne.
Kitty JE PRIMERNA in povsem dovolj usposobljena, da deli svoje izkušnje z drugimi in da začetnike usmerja in jim pomaga.
Namen TB-ja pa je bil jasen in močno upam, da bomo kdaj dobili novega predstavnika v komisiji za OBMP, ki bo manj obremenjen s preteklimi spletkami in bolj usmerjen v pomoč neplodnim parom.

Kitty! Rada bi postala člania Društva Živa. Kako pridem do pristopne izjave?

Stara borka!

Se popolnoma strinjam z vsem kar si napisala!

Kdo pa pravi, da sta si ga. Mojca in g. Babič sploh želela postati moderatorja? In kdo si je sploh izmislil tega moderatorja? Sploh ne vem čemu služi. Na drugih forumih gredo posti najprej k moderatorju in jih ta objavi skupaj s svojim odgovorom. Čemu služi moderator na tem forumu mi res ni jasno. Ga. Eva počenja popolnoma isto kar je počela še preden so jo okronali za moderatorja. O njeni usposobljenosti bi lahko debatirali na dolgo in široko. Žal ta forum ni edini, kjer moderator ne zazna subtilnosti tona napisanega. Lastniki spletnih strani očitno nimajo ravno sreče pri izbiri moderatorjev.

Nikjer tudi ne piše kaj so naloge moderatorja tega foruma. Kolikor že spremljam ta forum, sem opazila, da je ga. Eva povzročila že toliko slabe volje, kot še nihče pred njo. Bile so polemike, a ne take na nož. Sploh pa ne tako pogoste. Da ima izkušnje in tudi nekaj znanja ji ne oporekam, a kaj ko je (vsaj v preteklosti) bil forum namenjen čvekanju neplodne populacije med seboj. Zdaj pa je to forum, kjer je v vsako debato vključi moderator, pa če temo oblada ali ne. Za povrh si dovoli kar neko brisanje postov. In povrh vsega postreže s šepavo razlago čemu vse to, ah…. kaj vem…

Mislim, da bi se lastniki spletnih strani morali odločiti ali bo to forum, kjer se bo veselo čvekalo še naprej, ali pa naj forum organizira tako, da gre vsako vprašanje najprej moderatorju in se ga potem objavi skupaj z odgovorom. V zadnjem primeru itak ne vem v čem bi se razlikoval od foruma Darovanja spolnih celic. Mogoče v tem, da tam odgovarja nekdo, ki je doštudiral medicino. Kaj vem, zdaj je vse skupaj neka zmešnjava. Jaz sem vsekakor zato, da ostane tako kot je bilo. Naj forum Neplodnost ostane tak kot je forum Nosečnost. Kjer ženske neobremenjeno klepetajo o svojih problemih.

Vsem skupaj v novem letu želim veliko plodnih dni, plodnih projektov in prijaznih ljudi.

Jaz pa mislim, da naša moderatorka Eva ne klepeta na tem forumu nič drugače, kot vse ostale. O svojih problemih in izkušnjah!
Forum pa je ostal enak kot je bil do zdaj.

Tole je pa že ornk foušarija!

Nehi ga srt Sharon, no! Itak je forum tak, kt je bil. Samo boli in to ful boli, ker se je našla Kitty, ki je kar društvo ustanovila, upa pokazat svoj obraz pred kamero in rečt, da ne more met otrok, pa še moderatorka je postala.
*******************************************************

Kitty mogoče bi bilo bolš,da začneš šlogat, heheheheh! Te bojo mel rajši! .) Nekateri. 🙂

Moj post lahko razumeš tudi tako kot si ga. Napisala sem pa popolnoma nekaj drugega.

Želim ti prijetne praznike.

Še vedno se klepeta in debatira tako kot prej, Sharon. Razlika je le v tem, da v kolikor pride do “chicken fajt”, potem lahko moderator to zadevo pomiri – da post skrije, zaklene,… V preteklosti je bilo kar precej vroče krvi tu gor.

Ja in tudi meni se zdi, da iz tvojega posta seka malce fovšije. Se opravičujem, če to ni res, ampak nekateri izrazi me napeljujejo na to.

Lep pozdrav, Petra

New Report

Close