Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Zgodnje jagode so strupene

Zgodnje jagode so strupene

ZGODNJE JAGODE SO STRUPENE
Zdravstvo – sreda, 19. marec 2003 (10:57)

Nemąki del okoljevarstvene organizacije Greenpeace je ljubitelje zgodnjih jagod opozoril na vsebnost
strupa v nekaterih vrstah.

Po besedah kemika Manfreda Krautterja so nekatere zgodnje vrste jagod pravi strupeni koktajl. V
petih pregledanih vzorcih so naąli ostanke dvanajstih pesticidov, od tega je ąest prepovedanih. Med
njimi so tudi visoke koncentracije improdiona, ki je kancerogen in povzroča hormonske spremembe. Od
ątiri do ąest let star otrok bi lahko brez nevarnosti za zdravje na dan pojedel le od tri do ątiri
jagode, ki ne vsebujejo več kot 80 miligramov tega strupa.

Avstrijska organizacija za varstvo okolja Global 2000 opozarja, da so v jagodah, uvoľenih iz Maroka,
ľe lani naąli ostanke pesticida bifentrina. Nekateri testi so v kilogramu jagod pokazali 0,35
miligrama tega strupa, ta količina pa dovoljeno presega kar za sedemkrat.

Vedno bolj cenim in spoštujem navado mojega očeta, ki je samo sadje in zelenjavo, značilno za določen letni čas. Pa še to s svojega vrta, ali od male pridelovalke s tržnice. Držimo pesti za bio kmetovanje tudi po vstopu v EU!

Jaz tudi komaj čakam, da bojo zrasle pri tastu na vrtu, je s Primorske tako, da bo še hitreje ;))
branka

Hvala za tole informacijo. Bomo počakali na “taprave” jagode in med drugi tudi prišparali, saj so svinjsko drage pa še brez okusa. Deset, petnajst let nazaj tako ogromnih jagod, kot so zdaj, ni bilo, in to gotovo zaradi kemije.

Jaz sem jih pa včeraj dobila od moje mame, ki jih je s takim veseljem kupila na trgu v soboto za mene. Smrk upam da so te dobre, po okusu so odlične pa še velike so!
No verjetno bo bolje da počakam na maj, ko bodo prave jagodke.
Lp vsem
Petra

Mi si jih tudi kdaj privoščimo, oz. jih privoščimo naši princeski, saj je to edino sadje, ki ga poleg banan, je.
To, da so brez okusa pa sploh ne drži.

New Report

Close