Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bula za ušesom

Bula za ušesom

Pozdravljeni g. doktor,

imela bi samo eno vprašanje, in sicer, včeraj sem za levim ušesom (tam kjer je občutiti neko izbočeno kost) otipala bulo, ki je precej trda, neboleča a ni kost. Velika je približno kot fižol-malo manjša, samo da je popolnoma okrogla.

Zanima me kaj bi to lahko bilo, ali je mogoče zatečena bezgavka (samo mislim da je za ušesom ni) ali mogoče kaj drugega.

Prosim če mi z vašim odgovorom lahko pomagate, ker sem kar malo zaskrbljena.

Lep pozrav in najlepša hvala za vaš trud in dobro voljo.

Tadeja

Spoštovani!

Če je v bližini kosti, je skoraj zagotovo bezgavka. Poveča se ob kakšnem vnetju, prehaldu, glivicah v ušesih, manjših ranicah na koži… Če po treh tednih ne, izgine ali se bistveno ne zmanjša, obiščite zdravnika.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Spostovani

Ze vec let imam za levim usesom, na kosti nekaksno bulico, ki je trda in ima tipne robove. Vcasih jo cutim, me malo boli in zelo zelo pocasi se tudi veca, potem pa mine, kot da ni nic. Zadevo sem ze pred leti pokazala osebni zdravnici, katera je rekla, da to ni nic. Zadnje dni me pa ta bulica zelo boli (toliko, da se ponoci prebudim, ko se ulezem na levo uho) in je rahlo pordela.
Nerodno mi je ponovno delati guzvo v ambulanti in zganjati paniko, ce mi je enkrat ze bilo povedano da ni nic. Menite, da res ni nic posebnega? Skrbi me ker zdaj res boli tako kot ni se nikoli.
Lep pozdrav in hvala za odgovor

Pozdravljeni, če je pordela in boli, se je lahko vnela in je morda potrebno zdravljenje z antibiotiki ali kirursko, zato predlagam, da pokažetevzdravniku. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni
ne najdem mojega posta od par mesecev nazaj ko sem sprasevala za hci za tako bulico za uhljem.izkazalo se je na punkciji da je nerakast tumor. da svetujejo da se ga na orl odstrani. Operacijo ima meseca marca, kaj vi menite je res potreba, sploh ker se mi zdi da se bulica manjsa. Rekli so da ce zraste čahko poškoduje obrazni živec. Je možno, da če se posega v bezgavko in tumor da nekoc zato postane rakavo. Hci je stara 12 let.
lp

Žal ne navajate za kaksen nerakast tumor naj bi šlo, ne glede na to pa se ne spomnim nobenega primera da bi odstranjevanje benignih tumorjev povzročalo raka. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close