Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost malinov čaj

malinov čaj

Ojla!
Ko sva s partnerjem začela narahlo razmišljati o potomstvu, potem pa ni in ni bilo pravega rezultata, sem začela iskati odgovore.. pa me zanima, če ima katera od vas kakšne izkušnje s čajem iz malinovih vejic, ki naj bi pomagal, da se pikica obdrži…
Rada bi pridružila srečkam nosečkam, vendar ta mesec izgleda, da spet ne bo nič… ((
Hvala in lep pozdrav!

Kamilice so blagodejno sredstvo, ob katerem se pri uživanju, če drugega ne, vsaj psihično umirimo. Pri kroničnih ali prirojenih anomalijah pa kamilce ostajajo kamilce.

Za malinov čaj velja enako. Žal.

Ojla!
Hvala za odgovor!
OK, saj mi je jasno, če so nepravilnosti, prirojene ali pa bolezenske ali kakršnekoli pač že, da ne more noben čaj pomagati…
Se pa s tabo ne morem v celoti strinjati… Predvsem zaradi tistih odstotkov neplodnosti, ki nimajo organske razlage… Misliš, da v teh primerih malina ne more pomagati?
Pa lep dan tebi in vsem ostalim še naprej!

Ojla!
Hvala za odgovor!
OK, saj mi je jasno, če so nepravilnosti, prirojene ali pa bolezenske ali kakršnekoli pač že, da ne more noben čaj pomagati…
Se pa s tabo ne morem v celoti strinjati… Predvsem zaradi tistih odstotkov neplodnosti, ki nimajo organske razlage… Misliš, da v teh primerih malina ne more pomagati?
In ravno zato tudi sprašujem, če ima katera kakšne izkušnje…
Pa lep dan tebi in vsem ostalim še naprej!

Ojla…
Se javljam v zvezi s čajem… če mogoče kateri kaj koristi…
Na celjskem ga ne uspem dobiti, sem pa našla čaj iz plahtice, ki naj bi bil še boljši… Ne vem, bomo videli…
Pa od Mogote sem našla en čaj, ki poleg koščkov sadja vsebuje tudi malinine liste…
Že pijem! )))
Ravno danes imam dan M, pa upam, da bodo vseeno vrtoglavice zmagale (oz. tisto, kar naj bi bil vzrok zanjo)))))

Gordy – pazi pri plahtici. Po mojih informacijah je v nosečnosti ne smeš piti! Nisem 100%, zato raje vseeno vprašaj koga, ki se spozna na to. Meni jso priporočili pitje čaja iz malinovih listov (tega lahko vse do poroda), plahtice (do nosečnosti) in pa rmana. Pospešujejo prekrvavitev matrnice, urejajo ciklus…

LP
Briar

Briar, hvala!!!
Plahtico mi je svetovala farmacevtka v zeliščni lekarni, ker naj bi bila to prav “ženska rastlina” z več učinki… pomagala naj bi tudi pri težavah z zanositvijo, res pa je, da se za nosečnost nisem zanimala, ali jo smem piti tudi potem… To se bom že potem pozanimala )))
Vsekakor iščem malinov čaj še naprej, ker imam zaenkrat občutek, da je najboljši… In pijem tega od Mogote, ki ima vsaj malo listkov zraven )))
LP, gordy

Gordy, malinov čaj imajo v BTC-ju v eni lekarni, ki se (če se ne motim) imenuje Basilica ali nekaj podobnega. Vprašaj Ljubljančanke, sigurno jo poznajo. In prebrskaj po forumu nazaj – lani se je (spomladi) precej pisalo na to temo – kje dobiš te čaje.

LP
Briar

oha , gordy.
tud jest mam doma clelo zeliščarnico.no, v ašiču, pa še v eni zeliščarski bukli sem prebrala, da sta za te ženske zadeve dobra rman pa plahtice. punce pa pravjo , da še malina in krvomočnica. vse te zadeve dobiš v BASILICI v cityparku v Lj. to pa greš od knjigarne valenovak mal u desno, pa jo najdeš. majo res dobr založeno štacuno z vsemi takimi stvarmi.drgač taiste čajčke lohk dobiš tud na lj tržnici, tam k greš u ribarnico. so pa mal dražji.
lp, Nia

kopiram iz drugega foruma

Pozdravljene!
Jaz imam izkušnje z plahtico. Sama kar nekaj časa nisem mogla zanositi, pa mi je neka gospa predlagala plahtico. Ker sem imela zelo neredno menstruacijo, sem že čisto obupala, da bom sploh kdaj zanosila. Pa sem se odločila in pila čaj 3×dnevno po 2dcl. Je prijetnega okusa. Ašič pravi zanjo:Plahtica je prvovrstno zdravilo za vse ženske bolezni. Nosečnice naj bi redno pile ta čaj, ker ugodno vpliva na novorojenčka in lajša porod. Marsikatera operacija ob porodu bi odpadla, če bi ga ženske dovolj zgodaj in redno začele piti. Meni je pomagal ta čaj, saj sem po dveh mesecih dokaj rednega pitja tega čaja zanosila brez problema(prej pa leto in pol truda zaman) in sem sedaj v 5.mesecu nosečnosti. Upam da bo še kateri pomagal. Dobi pa se ga v lekarni. Pijem ga pa še zdaj 1-2×na dan, no včasih tudi pozabim. Srečno!!!

Moja zdravnica (splošna) pravi, da čaj ne more škodovati.

Toda:

40 litrov (namenskega) čaja = 1 tableta

Nataša

Ojla še enkrat!
V petek sem bila v LJ in v Basilici nabavila malinov čaj…
Poleg tega pa je moj dragi po moji izbiri nabavil v Mercatorju Mogotinega-gozdna jagoda (primešani malinovi listki!), ki bo nadomestil vse ostale čajčke za žejo )))
Saj, škoditi ne more a ne )))
Sicer pa trenutno že drugi dan prepričujem… saj niti ne vem koga, sebe naajbrž…, da imam otročka rada, čeprav še ni pripravljen priti v trebušček… in upam, da menstruacije ne bo (morala bi priti že v petek, pa je od vsega skupaj samo nekaj malega izcedka… rožnate do marelične barve… a je slučajno možno, da bi bil to tisti slavni rjavi izcedek?)… Hkrati pa si ne upam upati…
A se mi samo zdi, ali se mi rahlo meša???
OK, hvala vsem,ki boste tole prebrale za vašo potrpežljivost… ampak mi je lažje, ko spravim take misli ven iz sebe )))
Pa lep večer!!!

New Report

Close