Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Kako naprej ?

Kako naprej ?

Pozdravljene!

Sem redna bralka tega foruma, od kar sem ga odkrila na internetu. Včasih tudi kaj malega napišem.
Nujno rabim vašo pomoč, zato sem se odločila, da se malo podrobneje predstavim.
Stara sem skoraj 30 let. Z možem se že 4 leta in pol trudiva, da bi dobila otročička.V tem času so mi dvakrat odmašili jajcevode, ki naj bi bili razlog za mojo neplodnost, hkrati so mi dvakrat odstranili septum (prvič žal nepopolno). Imela sem že 4xET. Prvič sem poizkusila s spontanim ciklosom, 3xIVF. Enkrat mi je uspelo celo pridelati 3 eskimčke. Zadnji 3. poizkus, pa se je končal v torek. Pridelala sem 9 celic, oplodile so se le dve in še te so se razvijale le do 4 dne.
Danes sem si že kar opomogla od razočaranja in se odločila za nov neizprosen boj. Prijateljica pravi, da bi bilo dobro, da spremenim laboratorij. Do zdaj sem bila s v Mariboru.Ne morem se odločiti, kam bi šla naslednjič ali k dr.Rešu ali v GK?
V Ljubljani se bojim neprijaznih sester, Postojna pa je zame kar daleč.
Kaj pravite ve? Kdaj delajo UZ v GK in kdaj pri dr. Rešu? To me zanima, ker bi rada hodila med postopkom v službo. Kakšne izkušnje imate z dr.Tomaževičem?

Za vse držim pesti, da bi vam CB čimprej pkazal dve črtici. Srečnim mamicam pa želim, da bi vam otročički čim bolj nagajali !!!!

Danaja

Draga Danaja.
Strinjam se s tabo, da po tolikih poiskusih poiskusiš srečo še drugje. Sama bi to storila isto. Kje, pa je tvoja odločitev.
Sama sem hodila v LJ. Malo sem presenečena, ker praviš, da se v Lj bojiš neprijaznih sester. Res je, da sta sestri na sprejemni malo manj prijazni (s. Blanka in Gina), čeprav se mi zdi, da sta se v zadnjem obdobju zelo spremenili na boljše. Se da z njima zelo lepo komunicirati. Kar se pa tiče sester v postopku (sestra Janja ali sestre pri punkciji) pa lahko rečem, da se skoraj vse obnašajo do nas kot mame, pomagajo, tolažijo, spodbujajo.
Punce v laboratoriju pa skoraj delajo čudeže (sama sem imela malo možnosti za nanositev in sklepam po pogovoru z drugimi pacientkami).
Je pa res, roko na srce, da je v veliki meri odvisno kakšen osnos do osebja imamo tudi me. Ene smo zelo tečno, druge premirne in potrpežljive. In s tečnimi, vedno nezadovoljnimi je zelo težko delat in jim kakor koli ugodit.
Mene osebno ni nikoli motilo čakanje na ULZ ali punkcijo (čeprav sem imela srečo, da nobenkrat nisen nenormalno čakala), prepustila sem se postopku in zaupala osebju. Rezultat: v tretjem postopku IVF sem zanosila in imam punčko, sedaj sem pa ponovno zanosila v prvem postopku. Seveda če mi ne bi uspelo v 3 ali 4 postopkih, bi kliniko spremenila.
Osebno (spet moje mnenju) se mi zdi brez veze, da bi hodila dr. Rešu in bi plačevala postopke še preden bi izkoristila 4 brezplačnih poskusov.

Upam, da sem ti vsaj malo bila v pomoč. Veliko uspeha.

maša

Ne vem zakaj bi se bala neprijaznosti sester v Ljubljani, na GK, meni se vse, sploh pa tiste na oddelku, kjer jemlejo kri, delijo terapijo in vse ostalo zdijo krasne, prav tako ostalo osebje oddelka za OBMP. Sestra Gina v sprejemni morda ni vedno najprijaznejša, je samo uradna in dela svoje delo. Ne boj se, že pred časom sem pisala da je zame prof. Tomaževič glavni as. Sprejela sem ga takšnega kakršen je in moram reči, da ga zelo cenim kot strokovnjaka in tudi kot človeka. Pove kakšna je situacija, včasih ti malo navije ušesa, se pa tudi pošali ali potolaži, po potrebi.
Kako naprej sprašuješ – s polno paro, z veliko zaupanja in dobre volje.
Lep dan in veliko modrih črtic (tistih dvojnih) vsem
M.

nova
Uredništvo priporoča

No tudi pri dr. Rešu ti postopkov ni potrebno plačevati kot je to napisala Maša, saj je z letošnjim letom dobil koncesijo.
Glede Postojne je tako da te Reš vse do konca spremlja v LJ na UZ, šele punkcijo in ET imaš v Postojni.
Zaradi službe ti je pa pomojem tudi bolje pri Rešu saj začne z UZ-ji že ob 6ih zjutraj na GK pa začnejo delati šele ob 8.15.
Dejstvo pa je tudi to da se pri Rešu vse odvija veliko hitreje kot na GK tako da če bi rada bila čimprej na vrsti in kmalu držala otročička v naročju potem je boljša izbira dr. Reš.

Je pa res da so povsod veliki strokovnjaki tako da je najbolje da se odločiš na podlagi tistega kar bo tebi najbolj odgovarjalo!
Še to meni je dr. Reš super – je včasih majhen sitko toda kdo ni!

lp, Mojca

jaz sem v podobni situaciji kot ti (4 ET in 3 IVF), s tem, da sem vse postopke opravila v ljubljani. tudi midva z možem se trudiva že 4 leta in pol. glede na to, da imam na kliniki vsakič podobne rezultate (ogromno celic, 20 in več, veliko zarodkov, pa vendar, vse se konča pri tem, …..), tudi sama razmišljam, da bi probala kje drugje. kaj pa vem, mogoče mi ne odgovarja terapija, …imam samo še en poskus, zato razmišljam, da bi ga izkoristila v MB, za reša pa tako imam še vedno čas. sama sem nekaj preiskav na začetku naredila tudi pri rešu, zaradi plačila pa sem se odločila, da grem na ivf v ljubljano. precej ti bi lahko povedala iz svojih izkušenj tako pri rešu, kot v ljubljani, ker pa bi potrebovala tudi sama nekaj nasvetov za maribor (in od tam ne poznam nikogar), te sprašujem, če si za to, da prideva tudi kako drugače v kontakt. javi mi. lep dan.

Živijo!

Kako je v GK ne vem, pri Rešu pa so pregledi in UZ vsak dan od 6-7 ure zjutraj v Ljubljani, ET in prej seveda punkcija pa v Postojni.
Če si Iz MB, boš najbrž težko hodila po pregledu še v službo, čeprav, če si ob šestih pri njemu, ti lahko uspe.Pregled pa pri njemu ne traja več kot 10 minut, še to ne.
Želim ti veliko uspeha!!!

Ana

Mija

Tudi jaz bi rada, da bi prišli v stik. Zato klikni na modro obarvano moje ime na vrhu sporočila, ki sem ga poslala jaz. Tako mi boš lahko poslala e-mail pošto direktno na moj naslov.

Danaja

danaja, žal ti ne morem odgovoriti, ker mi javlja napako. sem probala tudi preko svoje elektronske pošte, pa isto. lp.

Mija !

Pokliči me na GSM : 041 630 143

Rada bi ti samo rekla, da se nikar ne boj sester na GK v Ljubljani, ker so vse (vsaj tiste, s katerimi imaš največ kontakta) ANGELI. Mislim predvsem na sestre: Zvonko, Janjo, Lili, za dve ne vem imen – ena je vedno prisotna na UZ, druga pa pri punkcijah in ET. Vedno so prijazne, nasmejane, najdejo pravo besedo, tudi za kakšno razočarano dušo. Dobre so, da zdržijo tako hud tempo, jaz jih enostavno občudujem! Sestra pri punkciji te pomiri bolje, kot apaurin. Sestre Gine pa sploh ne poznam – sem očitno prišla dvakrat v postopek brez nje. Edino, kar me na GK moti, je zakomplicirana administracija in potem vsakodnevno čakanje na UZ. Težko je, če istočasno hodiš še v službo. Pa tudi to – ko enkrat začnejo delat gre kot po tekočem traku…

New Report

Close