Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost vpliv psihe

vpliv psihe

Pozdravljene,
Zanima me vaše mnenje o vpivu psihe na zanositev.
Pred cca enim letom sem v 10 TN imela abrazijo (odsotnost ploda). Moram povedat da z možem otroka v tistem trenutku nisva načrtovala ker je bil popolnoma neprimeren čas-za oba Jaz sem bila psihično (nenehno pod stresom) in fizično (brez kondicije) povsem nepripravljena. Čeprav sva občasno v t.i. “bolj varnih” dneh imela SO brez kondomov, ki sva jih sicer redno uporabljala še iz obdobja fant-punca. V glavnem sva se zavedala rizika zanositve. Pa sem vendarle zanosila. No ko je bila nosečnost tu sva bila oba presenečena, jaz še bolj kot mož. Vendar sem se ravno do 10 T nekako sprijaznila in navadila na to misel-potem pa na UZ srčka ni bilo. Kasneje sem si kljub vsemu celo očitala, da je to zaradi tega ker ni bil 100% zaželjen.
Sedaj, v enem letu so se stvari umirile in sem pridobila nazaj psihično in fizično kondicijo in se počutim zares enkratno-kot že dolgo ne. Po novem letu sva začela načrtovat otročka. Vendar kljub odlični kondiciji le tega ni.
Kar hočem povedat je, da sedaj ko sem zares pripravljena zanositve ni-prej ko le ta ni bila zaželjena pa kar takoj!
Kaj menite ve?
lp
Ela

Seveda psiha vpliva na to. Ne očitaj si, da otrok ni bil 100% zaželjen. Vendar ne pričakuj, da boš zanosila kar prvi mesec. Ko bo, bo. Najhitreje pride, ko tega sploh ne pričakuješ. Čimmanj načrtuj, pri meni je tokrat verjetno krivo ravno to dvoletno načrtovanje vnaprej, da sedaj ni nič. V tistem času sem se namreč začela spraševati: kaj pa, če bo kaj narobe? Kaj pa, če ne bo takoj? Itd. Raje misli na druge stvari.

Nič si ne očitaj. Pri meni je bil, četudi sva si ga zelo želela (IVF), tud blighted ovum. Zagotovo se bo zgodilo, ampak včasih je traba malo počakati. V 1 ciklusu je možnost zanositve pri zdravih parih tako ali tako samo cca 25% (semenčice so sposobne preživeti le cca 3 dni, ovulacija pa je 24 ur). Torej pogumno delajta naprej, uživajta in se ne obremenjujta preveč.
Lp, Nataša

nova
Uredništvo priporoča

Jaz zaradi vpliva psihe nisem zanosila/drugega otroka/ 3 leta!Moralo je biti ravno tisti trenutek,tisto leto,primerna razlika med prvim in drugim…
Tretjič pa smo rekli,če bo bo,če ne,pa ne…Dojenčka smo “pridelali v 6 mesecih.Ne načrtuj preveč!

Draga Ela!

Ponavadi se je treba za tisto kar si najbolj želimo najbolj potruditi in žal, tudi najbolj načakati.Če si enkrat že zanosila, boš sigurno tudi drugič.Predvsem ne misli na to in se predaj možu zaradi vaju dveh, ne zato, da bosta naredila dojenčka.In ko boš najmanj pričakovala, ti bomo čestitale!
Pa ne pozabi nam sporočiti vesele novice!!!!

LP in veliiiiiiiiiiiiiiiiiiiko sreče!!!!!

Ana

hvala vsem skupaj za dobre želje, sicer pa spomladi se vse prime, ni kaj da se ne bi tudi nam, kajne.
lepo pomlad vam želim
Ela

Veš Ela to je tko:Če se dela otroka brezglavo je takoj na poti, če pa to delaš z glavo se lohk pa mučiš leta in leta!!!!

V mojem primeru potrjeno!!!!!!!
V prvo TAKOJ, sedaj ko ga načrtujemo pa nič! Danes naj bi dobila M., pa je še ni!!!!!!! Držite pesti.
Irena

New Report

Close