Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost kolikim je uspelo s spontanimi ciklusi?

kolikim je uspelo s spontanimi ciklusi?

Zanima me, koliko od vas je uspelo zanositi s spontanimi ciklusi?

lep pozdrav vsem skupaj, še posebno pa našim novim bodočim mamicam!

jaz sem spontano zanosila en mesec po prvem IVF. Bila sem pa 5 let neplodna. Sedaj pričakujem drugega otroka, ki sva ga z možem tudi spočela spontano po 8 mesecih truda

Tri dni nazaj je bila rojena lušna punčka spočeta po nadzorovanem spontanem ciklusu. Mamica je presrečna, saj sta se prej nekaj let trudila, dala čez kar nekaj stimuliranih IVF, pa ni uspelo.
Upanja je veliko in uspeha tudi – srečno

Ajda

nova
Uredništvo priporoča

Kaj je pravzaprav spontani ciklus? V soboto grem na drugi IVF po zamrznjenčke, pa me zanima, kakšna je razlika med IVF in spontanim ciklusom.

Hvala!

LP
Taja

Mislim, da je zadeva taka:
IVF se opravi tako pri enem kot drugem postopku, razlika je le v tem, da je spontani ciklus ciklus, ko ženska ne prejema stimulacije (npr. v obliki Gonala), njegovo nasprotje pa je stimulirani ciklus. Pri stimuliranem običajno dobijo večje število celic, zarodkov, zato je upanje na uspeh lahko večje. Pri spontanem ciklusu dobijo eno, dve jajčni celici, zato je verjetnost, da se že pred ET kje zalomi, večja.

Hope

Lahko pa je velik PLUS to,da so celice naravne-bolj kvalitetne !!
Katja

Se strinjam! Običajno so res bolj kvalitetne in hitreje rastejo.

Hope

S spontanim cikusom je mišljen postopek, pri katerem ti spremljajo tvoj lastni ciklus in zorenje folikla in ko je pravi čas sledi punkcija in naprej postopek kot pri IVF. Pri IVF – stimuliran ciklus pa prejemaš terapijo, kar verjetno prejemaš tudi ti. Pri spontanem ciklusu je torej “na razpolago” samo ena celica oz. folikel, ki ti dozori v mesecu, s terapijo pri stimuliranih postopkih pa dozori pač več celic.

lepo pozdrav in srečno

Upam, da bodo tudi moji folikli, pridobljenimi s spontanimi ciklusi, bolj kvalitetni in dom dosegla uspeh.

pa srečno vsem skupaj.

nana1

New Report

Close