Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Policistični jajčniki, hormoni

Policistični jajčniki, hormoni

Pozdravljene,

mogoče mi katera lahko pomaga z nasvetom:
M imam neredne (od 25 do 39 dni). Vmes rjavo-rdeč izcedek (namesto M), ki traja tudi dva tedna. G je ugotovil “nekaj” cist na jajčnikih in rekel, da gre po vsej verjetnosti za policistične jajčnike ter da mi očitno nagajajo hormoni – očitno so ovulacije pri meni redke ali jih sploh ni.
Vse to ima seveda eno resno posledico – težave pri zanositvi. Se je katera od vas srečala s podobno situacijo in kakšna je bila rešitev G? Moj predlaga čakanje…
LP in hvala.

Meni je moj ginekolog predpisal klomifen, ker ni pomagal me je predlagal za IVF postopek.

Čakanje je v redu, če ne traja predolgo. Koliko časa sploh poskušaš zanositi? Kot je rekla Špela je klomifen dobra stvar, vendar pa so prej potrebne preiskave, da se izloči nekatere možne vzroke. Pco namreč ni dokazljiv z ultrazvokom.

nova
Uredništvo priporoča

Draga Elena!

tudi meni je ginekolog tik preden sem zanosila odkril na podlagi uz pco. pco ti ne sme potrditi samo na podlagi uz, ampak tudi na podlagi krvne slike, ki jo mora spremljati skozi cel cikel, da vidijo kako je z ovulacijami, sele potem ti potrdi diagnozo pco. v kolikor zelis zanositi, ti ovulacijo pospesijo s tabletami klomifem, in da se plod obdrzi s pomocjo dabrostona.
nikakor pa ne drzi trditev ginekologa, da je treba pocakati. pri cakanju je namrec tako, da znajo pc jajcniki popolnoma “podivjati” in jih je tezje spraviti v stanje za v ovulacijo, zato medicina bolj priporoca nadzor pc jajcnikov s pomocjo kontracepcijskih tablet – le-te ti nekako umetno vzdržujejo normalen menstrualni cikel. ko želiš zanositi prenehas z jemanjem KT in ti nato spodbujajo ovulacije s klomifemom.
svetujem ti, da se še enkrat pogovoriš s svojim ginek., mogoce poiščeš tudi second opinion, pa tudi na forumu dr.pušenjaka boš našla vse odgovore…
p.s.
ko so mi odkrili pco, sem se v istem mesecu, sicer brez kemije tudi zanosila.

vso sreco in lep pozdrav,

nika

Nika, najlepša hvala.
Grem res po second opinion. Se mi sicer ne mudi z zanositvijo – ko bo, pač bo – me pa vseeno skrbi. Kt pa ne smem jemati, niti jih ni miselno, glede na to, da bi rada zanosila.
Je dabroston obvezen, če imaš pco in zanosiš s pomočjo klomifena?
LP, Elena

Elena, lp!

sama sem bila tik pred jemanjem klomifema, pa potem ni bilo potrebno. mi pa je gin. povedal – ko sva delala zanositveni nacrt pri neplodnosti, da potem v ciklu najprej jemljes klomifem, da spodbudis ovulacijo, nato pa ko bi naj nastopila ovulacija pricnes z jemanjem dabrostona. dabroston pomaga vzdrzevati nosecnost, oziroma vzdrzuje aktivnost rumenjakovega folikla, ki do 12. tedna prehranjuje plod, po 12. tednu pa zacne prevzemati svojo prehranjevalno vlogo za plod posteljica. pri pco je tako, da hkrati in nekontrolirano nastaja – dozoreva vec jajcec in potem ko (ce) npr. zanosis (pri pco-ju) se zna zgoditi da se ponovno sprosti kaksno jajcece ali vec in to zmede celotno hormonsko ravnovesje v casu nosecnosti. to ravnovesje v nosecnosti pa pomaga vzdrzevati dabroston. tako je vsaj meni razlozil ginekolog. mislim, da daboroston tudi preprecuje splav.

lp
nika

Hvala za odgovor.
Bom pa vsekakor poskusila brez kemije, če bo le šlo.
Se še kaj beremo. LP

New Report

Close