Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Neplodnost in služba

Neplodnost in služba

Haj,

zanima me, koliko časa ti vzamejo priprave na IUI ali IVF. ALi je obvezen dopust? Kako ste ve to speljale v službi?
Mene je že v naprej malo strah, čeprav mogoče tega ne bom rabila, da bom morala v službi razlagati, da grem napr. po injekcije, bla, bla, bla. Nočem jim namreč povedati. Še najmanj pa šefu, ki je itak debil in bi iz tega naredil celo dramo, tako, da bi se cela firma ukvarjala z mojo neplodnostjo.

Kako ste ve to rešile?

Tudi jaz sem bila v taksni dilemi.
Kombinirala sem star dopust in nov. Drugic bolniska itd. Zaradi vseh UZ pregledov, ki so zjutraj moras biti kar prosta razen ce lahko menjas sluzbo.
Vse skupaj traja pa kaksen mesec in pol do dva odvisno od stimulacije, ki jo dobivas.

Vso sreco, Bianca.

Najbrz si pricakovala odgovor zenske vendar jaz to nisem.
Tudi midva z zeno sva se dolgo trudila da bi dobila otroka po naravni poti toda zal nama to ni uspelo.Po dveh letih zdravljenja zene nama je vendarle uspelo priti na pregled v Ljubljano in sicer k dr. Drobnicu. Prvi ki je zahteval naj na preglede prideva oba.In res po 2,5 zdravljenja nama je po drugem poiskusu umetne oploditve uspelo in zena je v 31 tednu rodila trojcke ki so sedaj stari ze 3 leta in pol in so zdravi. Zato priporocam vsem parom ki imajo tovrstne tezave naj se cimprej prijavijo na preglede direktno v ljubljano, kajti le to je pot do druzinske srece.

Sama sem dolgo premisljevala, kako bom to speljala. A sem sla v kadrovsko sluzbo, se dogovorila za sestanek z direktorjem in mojim direktorjem in povedala, kako stvari stojijo. Moram reci, da je sicer sef malo nergal, a kaj je hotel. Nepolodnost je pac bolezen, kot rak ali kaj drugega.
Kar se preiskav tice, pa je tako. Vcasih si na UZ hitro gotov, in se ti zdi skoraj skoda, da si ves dan prost, pa doma, naslednji dan pa traja in traja.
Ker pa je stres eden od (pomembnih) dejavnikov nepoldnosti, je “odklop” od sluzbe lahko koristen.
Pri samem IUI ti ne dajo potrdila za bolniski stalez (jaz sem se tako dogovorila s splosnim zdravnikom), pri IVF pa 2 – 3 tedne od prvega dne punkcije. Ce pa se moras se voziti v Lj na vsakodnevne UZ preiskave, pa ti lahko kmalu zmanjka dopusta … Torej – je bolniska mnogo boljsa.

Kar pa se Lj in dr. Drobnica tice – tudi midva sva njegova paicenta (pravim sva, ceprav je bil prvi vzrok v meni – pregrada in miom, sedaj pa je diagnoza “vzrok neznan”), in na vse preglede in razgovore (ne govorim o UZ-jih pri postopkih) sva hodila k njemu skupaj. Ceprav znam biti “tecka” in zelo “firbcna” sem na vsa vprasanja vedno dobila odgovor, ki je “stal”.

In, ker je bil Dorotejin zdravnik, prav tako carjev in njegove zene, upam, da bo tudi meni prinesel sreco (ET mi je delal prav on :))))

Car, trojčki? Bi lahko rekla, da si pa res car! In kaj imate? Punčke, fanktke? Mešano? Napiši kaj, kako vam gre s tremi naenkrat? Jaz si prav težko predstavljam(imam dva otroka, pa se mi je pri vsakem zdelo, da sem že čisto zaposlena :-))

Veliko je odvisno od tega, če si iz Ljubljane ali ne, kdaj se ti začne služba in kako reagiraš na stimulacijo.
Jaz sem bila na tem že šestkrat, še vedno brez uspeha. V prejšnji službi sem imela tudi jaz podobnega debila za šefa, ampak sem speljala.
Na stimulacijo hodiš zjutraj ob šestih (jaz hodim k dr. Rešu) in če si točen, si do sedmih že v službi. Name sicer injekcije ne vplivajo kaj posebej (razen, da se zredim) in komot hodim v službo. Dopust si lahko vzameš samo en dan za punkcijo in en dan za transfer. Po transferju sicer priporoča 14 dni bolniške, vendar ni nujno, sploh če se v redu počutiš (jaz sem jo vzela dvakrat). Pri meni je tako, da če sem doma še bolj razmišljam o tem in sem še bolj živčna.
Tudi doktor pravi, da ni nobene razlike, da s tem če si doma ne moreš nič bolj vplivat na to, da bi se “prijelo”, no in pri meni se res ni – ne z bolniško, ne brez nje.
Ne obupaj,
srečno
Jelka

Prosim, če lahko napišete kateri dr. Drobnič je to – kako mu je ime?
Je to isti dr. kjer imajo moški posvet glede spermiograma? Je zaposlen na ginekološki kliniki ali kje drugje?
Hvala-

živa ja tako je to je tisti dr. Drobnič Sašo…..
Tudi moški hodijo k njemu.
Veliko uspeha
Lep dan
Doroteja

Emi, če sem te prav razumela, ti za IUI ne pripada kakšen dan bolniške, si se pa o tem dogovorila s splošnim zdravnikom? Sicer ne maram zlorabljati te možnosti, ampak razmišljam, da se bom jaz takrat tudi poskušala dogovoriti s splošnim zdravnikom za kakšen dan frej – zato ker se poznam in vem, da bom takrat živčna, če bom imela še na glavi službo pa sploh ne bo nobenega efekta!

Emi, držim pesti zate in seveda za vse druge. Po nasvetu Tašike bom danes prečekirala na GK, če me bodo še pred poletjem vzeli na IUI.

LP, Andreja

Hojla

Jaz sem bila na bolniški dva dni pred punkcijo ( imela sem mal večja jajčka in sem zato mal težje hodila – ne se ustrašit, saj jaz spadam med tiste, ki niso najbolj trpežne) in potem še 14 dni po transferju. Skupaj mi je zneslo 22 dni, zato tud teoretično neb mogla it na dopust, saj ga imam samo 21 dni dopusta. Pri IUI pa sem bila na bolniški 4-5 dni.
Vodstvu sem povedala, da sem neplodna in da bom morala na bolniške zaradi umetnih in mi je sedaj pošteno žal. Moji šef mi je namreč pred celim kolektivom za moj rojstni dan zaželel naj bodo postopki čim manj boleči. Taktno, da dol padeš!!!! In sedaj folk ne ve kako bi se obnašal do mene. Enim se zdi, da me morajo non stop tolažit, drugi me pa sprašujejo, kadaj grem na oplojevanje.

Pozdravcek

Ajda J

Ja, Andreja, pokliči in čimprej sporoči, kaj so rekli!
Tudi jaz imam tako smotano službo, da ne vidijo radi, če me ni. Dobro je, da imam še star dopust in ga lahko porabim do konca junija za moje opravke. Tako me nobeden ne sprašuje, zakaj me ni. Ampak, ko bo šlo enkrat zares, pa ne vem, kako bodo sprejeli. Bom pa poskusila biti v službi, kolikor časa se bo dalo.

Lp,
Tašika

Ja, sla sem do splosnega zdravnika (itak sem potrebovala bolnisko zaradi dni, ko sem bila na UZ), mu povedala, kako stvari stojijo in dal mi je bolnisko do rezultata (zal vedno M).
Po IVF pa na odpustnici dobis napisano – pripada 2 – 3 tedne bolniske; po sami punkciji pa takoj odpustnico “non potest” in se poseben izvid, ce bi moral na urgenco. Tako, da je tisto, da gres en dan po punkciji (v Postojni) v sluzbo kar kruto…

Ja, še tole sem prejle pozabila dodati: v prejšnji službi sem zaradi nenehnih pregledov (UZ in podobno) morala vodji povedati, kako je z mano. In sicer pod STROGO ZAUPNO! Da niti ne omenjam, da je čez nekaj časa vedel že cel kolektiv! Zdaj sem pa v novi službi, pa glede na svoje slabe izkušnje nisem dost pametna, kaj naj naredim: igrati z odprtimi kartami ali ne!?

Emi, hvala za pojasnilo, verjetno bom poskušala čim dalj ne povedati!

LP, Andreja

PS: Na GK še nič novega!

Draga Emi!
Dan po punkciji greš lahko komot v službo, saj veš prag bolečine je zelo relativen in odvisen od vsakega posameznika posebaj. Verjamem, da je lepo še nekaj dni počivati, ampak smiliti se sami sebi pa tudi ni dobro.

Sicer pa se strinjam s tabo glede bolniške. Najboljše je iti k svojemu osebnemu zdravniku in se z njim odkrito pogovoriti o vsej stvari. Mislim, da noben zdravnik ne bo kompliciral in brez večjih težav dal bolniški stalež.

Čav Katarina

Draga Emi!
Dan po punkciji greš lahko komot v službo, saj veš prag bolečine je zelo relativen in odvisen od vsakega posameznika posebaj. Verjamem, da je lepo še nekaj dni počivati, ampak smiliti se sami sebi pa tudi ni dobro.

Sicer pa se strinjam s tabo glede bolniške. Najboljše je iti k svojemu osebnemu zdravniku in se z njim odkrito pogovoriti o vsej stvari. Mislim, da noben zdravnik ne bo kompliciral in brez večjih težav dal bolniški stalež.

Čav Katarina

Res je problem vskladiti službo in preiskave.
Jaz moram priznati da sem imela veliko srečo. Hodila sem k dr. Rešu in ne glede na ogromno gužvo ki jo ima, ima vedno rezervirano med 6 in 7 uro zjutraj za inekcije in UZ pregled, tako da smo se ženske menjavale na par minutk. To ti pripomore, ker za ta čas ne rabiš bolniške ali dopusta, najkasneje ob 7:30 si prosta. Po samem postopku pa je tako, jaz sem šla vse skupaj 6x in sem probala vse variante, prvič sem počivala – ni bilo nič, drugič – 100% ležanje – sem zanosila in rodila, tretjič – 100% ležanje – ni bilo nič, četrtič – normalno življenje kot da se ni nič zgodilo – tudi nisem zanosila, petič – sem počivala – tudi nič in sedaj zadnjič sem sicer bila doma samo sem se z hčerkico ki je stara leto in pol normalno ukvarjala in lej test je bil pozitiven – to se pravi, počivaj, ne pretiravaj z delom in predvsem ne dvigaj, predvsem pa pozabi in ne razmišljaj samo o tem – meni to ni nikoli ratalo.
Pa veliko sreče
Jasmina

Tašika, govorila s “pristojno” sestro na GK, res nas je še 15, ampak najverjetneje ne bomo na vrsti pred poletjem. Bom še začetek junija poklicala, za vsak slučaj. Pa še M sem dobila ravnokar. Žalostna na kvadrat!

LP, Andreja

Zelo mi je žal za M, Andreja!

Čudno se mi zdi, ker mi je sestra (ki naroča) rekla, da bodo vseh 17 še pred poletjem “obdelali”. Jaz pa bi prišla na vrsto jeseni, če bi imela vse preiskave opravljene. Mogoče pa bo? Res ne bi bilo slabo junija še enkrat poklicati, saj te nič ne stane, vedela pa boš.

Srečno!
Tašika

Tašika, saj jaz sem najprej govorila s sestro, ki naroča, pa mi je rekla, da mi ona ne more povedati kaj dosti in naj se obrnem na vms. Hribernikovo. No, ona pa mi je rekla, da najverjetneje ne, da pa bo pred poletjem še preverila, če bi se dalo še koga vzeti. Bom začetek junija spet poklicala in ti sporočim!

LP, Andreja

Jaz sem imela srečo glede službe, saj sem injekcije dobivala med prvomajskimi prazniki in ko sem imela popoldansko izmeno. Tudi UZ sem imela, ko sem delala popoldne.Šefu lahko tudi malo prirediš resnico in rečeš, da imaš probleme s hrbtenico ali kaj drugega, sploh pa ti ni treba nič razlagati, samo reci,daboš imela ta in ta dan bolovanje.Če imaš dobrega ginekologa ti bo dal bolovanje od začetka do koca postopka, mislim, da to pripada tistim, ki se zdravijo zaradi neplodnosti.Sicer pa na prvem mestu misli nase in na svojega otroka, čeprav vem kako je s službo, a vedi, da si ti sama najbolj pomembna.Šef ti pri tem ne bo pomagal, če je debil. Tudi, če izvejo, ne oziraj se na druge sicer pa mislim, da bo večina ljudi sočustvovala s taboj.

New Report

Close