Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost dr. REŠ in ostalo

dr. REŠ in ostalo

Pozdravljene!

No, pa sem spet v službi. Je bilo v petek kar prijetno, vendar sem pogrešala forum.

Pri dr. Rešu sva bila. In sicer: moža ni nič pregledoval, v bistvu se je ukvarjal samo z mano. Pregledal me je z UZ in ugotovil, da imam PCO (kar vem). Takoj mi je predlagal IVF. Res je, da se 1. poskus plača, 2. ne, 3. spet …. En postopek IVF stane okoli 500.000 SIT. Odvisno od tega, koliko ampul injekcij za stimulacijo ovulacije potrebuješ.
Vprašala sem ga glede sluzi ob ovulaciji, ki ni taka, kot bi morala biti. Pravi, da je to posledica Klomifena. Ta naj bi vplival na sluznico v negativnem smislu. Zato naj bi bil tudi PCT test brez smisla. Bomo videli, kako bo zdaj, ko sem brez Klomifena.
No, odločila sem se, da pri njem na IVF ne grem, ker je predrago.
Sem se pa že isti dan naročila na GK Lj. Tam moraš iti najprej na pregled h ginekologu in potem on pove kako naprej. Naročena sem že 24. 05. k dr. Medvedu (katera pozna?) Bomo videli, kaj bodo pa na GK rekli.

To bi bilo na kratko vse.

Lp,
Tašika

Draga Tašika, dr. Medved je pri meni opravil HSG, ker je bil moj G takrat zaseden. Je malo mlajši od ostalih in prijazen, drugega žal ne vem.

A za IUI pa nisi vprašala dr. Reša?

LP, Andreja

Super, da je dr. Medved mlajši!

Ja, za IUI sem seveda vprašala, pa ni bil navdušen. Mogoče tudi zato, ker je IUI cenejši (mislim, da okoli 150.000 SIT). Pravi, da če vztrajam, bi mi naredi IUI, ampak se mi zdi neumno plačevati. Raje grem z napotnico na GK in počakam.
Če bo dr. Medved rekel, da je bolje kar IVF, grem pa v IVF, kaj pa hočem.
Bom spet v pon. povedala, kako je bilo na GK.

Lp,
Tašika

Tašika, hvala za odgovor, zdaj imamo vsaj prvo informacijo, koliko košta IUI – še to, a si vprašala, če se plača vsak postopek IUI ali vsak drugi kot pri IVF? Jaz tudi čakam na IUI na GK (še nobene pošte, mislim, da bo res šele septembra).

LP, Andreja

Ja, tudi pri IUI se plača vsak 2. poskus.
Ko sem se prijavila na GK, mi je sestra rekla, da bom na vrsti jeseni. Rekla pa je tudi, da jim je še ostalo 17 pacientk, ki naj bi še prišle na vrsto pred dopusti – gotovo si tudi ti med njimi!
Andreja, mi lahko poveš, kakšne preiskave moraš imeti opravljene pred IUI?

Hvala,
Tašika

Tašika, jaz imam opravljeno HSG, laparoskopijo, pregled hormonov, da UZ niti ne omenjam, mož pa 2x spermiogram+pregled krvi na HIV (2. spermiogram +pregled krvi je opravil tik pred prijavo na IUI). To bi bilo to – je treba vse to priložiti vlogi za IUI (ne skrbi, to vse v tvoji navzočnosti prečekira in pripravi sestra).

A mi lahko poveš, s katero sestro si govorila, da jih bo še 17 pred poletjem; a s tisto na naročanju ali od tvojega G? Saj sem rekla, da bom mirno počakala jesen, ampak vseeno bi bila zelo vesela, če bi me kaj prej poklicali 🙂

LP, Andreja

Govorila sem s sestro, ki naroča (na GK), zato tudi mislim, da si ti med 17.

Jaz imam izvide: spermiogram, HSG, laparoskopija, histološki izvid splava in izvid genetske preiskave. Malo me skrbi, ker so izvidi stari od 1998 do 2000.
Si mogoče slišala, da so kdaj ponavljali preiskave?

Lp,
Tašika

Ja, tole ti bom odgovorila zelo laično, ampak mislim, da so tvoji izvidi dosti “sveži”; po moje bo moral mož še enkrat na spermiogram, kljub temu, če je bil takrat izvid v redu. Se spomnim, da je dr. Pušenjak enkrat eni odgovoril, da bo verjetno morala ponovno na preiskave, pa je imela izvide stare skoraj 10 let. A si imela splav pred ali po preiskavah?

Zdaj me pa res prsti srbijo, da bi klicala na GK, če sem notri…

LP, Andreja

Oba splava sem imela PO preiskavah!

Mogoče pa res ne bi bilo neumno, če bi klicala na GK? Saj več, kot NE, ti ne morejo reči.
Daj, poskusi in poročaj!

Držim pesti!

Tašika

Tašika, stara pesem, kličem pa se bodisi nihče ne oglasi ali pa je zasedeno. Bom še poskušala, ko kaj zvem, sporočim.

A so bile tvoje preiskave v redu a so kaj našli? Pa si potem brez problemov zanosila?

LP, Andreja

Tašika, tudi sama se spopadan s PCO, pa me zanima, ali so ti med laparoskopijo navrtali jajčnike, ali ne in kakšen je bil učinek?

Tašika, sorry, sem zdajle vidla, da imaš PCO! Če si 2x zanosila, pa ni hudič, da ne boš še tretjič!!!

Drži se, Andreja

Našli so samo PCO. Drugo naj bi bilo vse O.K. Pa spermiogram je tudi super.
Ne vem, bomo videli, kaj bodo na GK rekli.

Lp,
Tašika

Pozdravljene!
Ker vidim da imate pco me zanima, kako so ga ugotovili.
Srečno vsem!

Ja, pri laparo so mi naredili elektrokoagulacijo obeh jajčnikov. 5 mesecev po laparo sem zanosila, a žal v 6. tednu splavila. Nato pa 2 leti po tem še enkrat splavila v 6. tednu.
Mogoče imam pa nekvalitetna jačeca?
dr. Reš pravi, da bi bil zato tudi IVF najbolj na mestu, ker se tako lahko “izbere” kvalitetna jajčeca in ta oplodi.
Kako pa je bilo pri tebi. Silvy?

Pozdrav,
Tašika

Kaj pa vem. Reš pravi, da brez IVF zame ni upanja.
Je pa res, da se mu mogoče gre samo za denar. Zato me zelo zanima, kaj bo Medved na GK v petek rekel.

Tako!
Tašika

PCO se vidi že na UZ. Jajčnik ima mnogo cist. Najbolj se pa vidi z laparoskopijo, kjer ti ga “našpikajo”. To ti potem uravna delovanje jajčnika za nekaj mesecev, nato pa se spet pojavijo ciste (tako je pri meni).

Lp,
Tašika

Pozdravljena!

Ugotavljanje PCO-ja samo na podlagi UZ ni zanesljivo! Jajčniki so ponavadi po naravi več ali manj policistični. Problem je v kakšnem obsegu so policistični.
Pri sindromu PCO so naslednji “zunanji” znaki:
– neredne menstruacije (45 dni in več),
– poraščenost,
– na splošno povečana teža od normalne,
– in ostale hormonske anomalije…

Če ti najdejo pco s pomočjo UZ, je nujno potrebno narediti tudi preiskavo hormonske slike, šele potem ti lahko potrdijo sindrom pco-ja.
Tudi meni so odkrili zgolj po naključju sindrom pco s pomočjo UZ, pa sem v naslednjem mesecu popolnoma normalno brez kemije zanosila.

p.s.
veliki večini ob zgodaj odkritem pco-ju ženskam v kolikor še ne želijo zanositi dajejo KT, ki omilijo in nadzorujejo pco sindrom. ko želiš zanositi, pa greš pod drugi vpliv hormonov. s pco pa ženske malo težje zanosijo ampak vseeno donosijo brez problemov.

lp
nika

Nika, hvala za obširno informacijo o PCO.
Jaz imam samo neredne menstruacije, drugih znakov pa ne. Res pa je, da mi hormonske krvne slike niso še nikoli delali. Najbrž pride to zdaj na vrsto na GK.

Lp,
Tašika

Drage bodoče mamice!

Bolj, ko berem tole okoli dr. Reša, bolj mi vse skupaj obupno smrdi. Sedaj, ko malo brskam po spominu, sem se tudi spomnila, da sem nekje slišala, da so ga že vlačili po zobeh. Ne spomnim se pa, zakaj.
Skratka… mislim, da je tvoj primer, draga Tašika, tipičen znak, kako Reš rad dela IVF – še posebej “ta prvič”, ko plačaš.
Mogoče ga bom kdaj sicer potrebovala, ko bom na GK izčrpala že vse možnosti, ampak full mi smrdi!

Tašika, ti kar povprašaj še Medota, kaj pravi. Potem se pa pametno odloči! Poročaj!

LP, Taja

New Report

Close