Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja 9 ur vožnje z otrokom?

9 ur vožnje z otrokom?

Pozdravljene!
Ker ste mi že večkrat pomagale s svojimi odgovori, Vas tudi tokrat naprošam in sicer: Letos se pogovarjamo, da bi šli na morje malo dlje in sicer Makarska. Julija bo sin star 1 leto in tri mesece. Ker je pot zelo dolga, cca 9 ur, me zanima, kako so vaši otroci – približno enake starosti prenesli vožnjo, če ste bili toliko časa na poti. Avto imamo ciser klimatiziran, pa vseeno – non stop v stolčku? Pa še to, kdaj se splača iti na pot (uro), zvečer, zjutraj, ponoči??? Tudi kakšen nasvet bi mi prišel prav. Naj povem, da sem šla lansko leto na morje sama z otrokom (brez moža, z mano je bila prijateljica) na Lošinj, pa je takrat vožnjo odlično prenesel. Je pares, da je bil takrat v lupinici, star pa je bil 4 mesece. Torej, vaše izkušnje, napotki, nasveti.
Hvala že v naprej. Imejte lep sončen dan!!
Nataša Z.

Mi smo imeli do sedaj vedno probleme v avtu. Nasa punca je stara 16 m in je zelo kinetičen otrok. Ko vso to energijo privežes so pa problemi. Pa smo se navadili tako, da ce se odpravljamo na vožnjo, ki traja več kot pol urce, se odpravimo (ce je le mogoče) takrat, ko je njena ura za spat. Lani smo tako hodili na morje zelo zgodaj zjutraj (res le do istre) in nazaj pozno zvecer. Ni bilo problemov. Tamala je v stolčku spala kot polh.
Letos se odpravljamo v Dalmacijo in najbrž bomo odrinili enkrat pozno zvecer.
Prijetno potovanje!

Pri nas je enako – mala zelo živahna in ne zdrži dolgo pri miru. Lani smo šli na Pag ob 1ih zjutraj, da je med vožnjo spala v stolčku in se je zbudila ravno, ko smo zapeljali na trajekt. Zaradi tega vem, da bomo tudi letos potovali ponoči. Pa še manj gneče je na cesti.

Vesna

Ojla!

No, tudi pri nas bo poleti podobno – malček bo takrat star 1 leto in 4 mesece in bomo po vsej verjetnosti šli v Zaton pri Zadru. Najprej smo razmišljali o Korčuli in če bi šli tja, bi sigurno štartali zvečer, zjutraj pa bi bili tam – ampak ne vem, če je dobro, da je otrok toliko časa skupaj v avtosedežu. Zaton pa je malo bližje, tako da se to ne bi izšlo. Sicer je bila tudi pri nas vožnja ena super zadeva dokler je bil v lupinici. Zdaj pa zmerom težje….
Kolegica je šla lani tko, da so štartali ok. 3.00 zjutraj, prepričani da bo malček spal – no, pa seveda ni in je bil ves čas buden.
Če bomo šli čez dan, se bomo pač večkrat ustavljali in pač dlje časa hodili dol – saj gremo na dopust, a ne?

Lep pozdravček, Jasna

Mi vsako leto potujemo v Dalmacijo.Lansko leto z štiriletno punčko,ki v avtu ne dela nobenih problemov( do njenega drugega leta vožnje raje ne omenjam) in z takrat sedemesečnico.Odrinili smo ob polnoči,tavelika je spala tamala pa je zaspala prvič šele na Reki in se čez eno uro zopet zbudila,ker so nas ustavili policaji in smo morali ugasniti motor.Lomila nam ga je celo pot,tako da je od polnoči in do desetih zjutraj,ko smo prispeli na cilj spala cca dve uri in pol.Probala sem jo čimvečkrat zamotiti v stolčku,da jo med vožnjo nisem jemala ven ,a žal ni šlo in če se bi vstavljali tolikokrat,ko se je mala naprdnila da bi se dojila,bi se res vozili tri dni.Letos se zopet odpravljamo na daljšo por,sicer bo stara osemnajst mesecev in upam,da bo vožnja boljša!
Lp
Andreja

Tudi mi se bomo za prvega maja podali na daljšo pot. Potovali bomo ob 20,00 zvečer, tako, da bosta sončka zaspala v avtu. Smo že preizkusili in nam je uspelo. Upam, da nam bo tudi sedaj. Glede dolgega sedenja v avtosedežih pa upam, da ne bo problem, saj sta oba udobna z naslonom.

lp

Na tako dolgi vožnji še nismo bili, največ 5-6 ur. Kako smo se vozili, pa je bilo čisto odvisno od njenega razpoloženja.
Ko smo se odpravljali na dopust pri 1 letu je ta vožnja trajala kakšno uro dlje, saj je dobivala “popizditise”. Bil je čas njenega spanja, pa ni hotela spati, ko smo se ustavili in razmigali ni hotela nazaj v avto, s tem da smo se morali ustaviti najmanj petkrat. Groza. Dva dni pred koncem dopusta sva že bila živčna, kakšna bo pot nazaj. In glej – vrnili smo se z enim postankom, brez vmesnega spanja in večji del poti sploh nisva vedela da je zadaj.
Tako je to pri nas – vožnja je loterija. Bi se pa na tako dolgo vožnjo sigurno odpravili v zgodnjih jutranjih urah – 1.00 -2.00.

Naše malo živo srebro niakkotr ni zdržalo niti 5 urne vožnje do Paga, čeprav je 3 ure inj pol prespal. Tudi mi smo hoteli takrta v Makarsko pa nismo šli zaradi tega ker se mi zdi predalweč se toliko vozit s tako malo pupo. Je pa odvisno od otroka. naš je bil star trakrat eno leto in nikakor ne bi to šlo.Je pa res Makarska riviera najlepša, a kaj čemo.

Lani je bila naša mlajša stara 1 leto in 7 mesecev, ko smo šli na Brač. Do Splita smo se vozili okrog 9 ur. Iz Lj smo šli ponoči okrog 23.00. Večinoma sta spali, pa se nismo nič ustavljali. Proti jutru sta se zbudili v Kninu, tam smo se ustavili toliko, da sem tamalo previla, potem pa naprej, pripravljene sem imela nekaj hrane, sokove, pa piškotke, tako, da sta se tudi s tem malo zamotile.
Nazaj smo šli pa opoldne in tudi ni bilo večjih problemov, malo sta spali, pa v Plitvicah smo se ustavili za kakšno uro, da smo se malo razgibali. Sicer smo pa peli, se hecali, gladali knjigice…
Peljali pa sta se privezani v sedežih. Obvezno.

Lp Barbara

TUDI JAZ TI PO LASTNIH IZKUŠNJAH (SEDAJ TRILETNI ROK) SVETUJEM DA SE RAJE ODPRAVIŠ ZVEČER. čE SE BOSTE ODPRAVILI PONOČI, SE LAHKO PREDEN GA-JO DAŠ V SEDEŽ PREBUDI IN OD RAZBURJENJA TI DOLGO NE BO ZASPAL-A.

Poleti smo bili v Zadru s šestmesečnikom. V avtu imamo klimo in med potjo smo se ustavljali vsaj vsaki dve uri. Imela sva tudi kup igrač! Vožnjo je dobro prenesel-večino časa je prespal.
Letos gremo na Hvar-vožnje cca 7 ur+trajekt. Me nič ne skrbi, ker se zelo rad prevaža v avtu. Če ni vajen vožnje v avtu, ga počasi navajaj-enkrat eno uro, potem dve in tako dalje. Srečno! Mojca

Brez problema smo se vozili ne 9 ,ampak 12 ur- do Dubrovnika in nazaj(stari smo bili 6 mesecev). Ko smo bili še malo manjši(4 mesece) pa tudi brez problema do Korčule. Potovati moraš ponoči-se pravi v poznih večernih urah, ko otrok ponavadi zaspi.Ustaviš se pa že zaradi voznika in sebe tudi, tako da lahko avto malo prezračiš, morda nahraniš in previješ otroka in greš dalje.
Mislim, da ne bo problema.Lepo se imejte!

živjo!
lani, ko smo šli na morje, je bila naša punčka stara 1 leto in 3 mesece. šli smo na korčulo. štartali smo pozno zvečer in se vozili in vozili. malo je spala, malo ni. če je bilo prehudo, smo se ustavili. ko smo že mislili, zdaj je pa konec, samo še trajekt, smo ugotovili, da je za trajekt že taka vrsta, da ne bomo prišli gor in smo šli še dodatni 2 uri. noro. res se je vleklo, ampak smo preživeli – pa brez klime v avtu.
naše načelo je: dopust se začne doma, ko se usedemo v avto. če upoštevaš to, se da priti daleč. tudi z majhnim otrokom.
srečno.
urša

Samo kot informacijo, mi smo enkrat čakali trajekt v Splitu za Hvar 8 ur. Pa niso vozili samo po voznem redu, ampak non stop, samo gužva je bila taka. Naslednji dan pa niso vseh zvozili, so ostali čez noč v Splitu. To je bilo leta 1996. Ne vem kako je sedaj.
Mogoče se v tem primeru splača peljati še dve uri, nižje ob obali (se ne spomnim imena, še kakšne pol ure od Makarske), tudi vozi trajekt na Hvar, tam pa ponavadi ni gužve, ker je relacija trajekta dosti krajša (20 min), potem pa še čez otok Hvar pol urce, si ga malo ogledaš.
Cenovno si verjetno na istem, toliko kot porabiš več bencina, plačaš manj za trajekt, ker je krajša relacija.

New Report

Close