Najdi forum

Plodovke na balkonu

Zanima me, če kdo goji plodovke (paradižnik, malancano, papriko) na balkonu? Kakšen lonec in zemljo uporabljate?
Pred leti sem imela v koritu peteršilj, pa mi je postal rumenkast, potem pa je propadel.
Pravzaprav me zanima karkoli glede “vrtička” na balkonu. Hvala.

Čisto na kratko: če imaš svetal, južni balkon, potem se ti splača, ampak moraš saditi v globoka korita, v veliko zemlje. Ali pa (paradižnik) v vreče z zemljo. V lončkih gre, a morajo biti globoki. Peteršilj zahteva tudi veliko vode. Paradižnih in peteršilj sta dobra družba! Kar v isto posodo ju daj!

Če boš poskusila, javi v jeseni, kako ti je uspevalo!

Halo.Jaz imam vsako leto na moji terasi (k je zelo velika ) samo zelenjavo in zelišča. Ceneje je in hitreje mi zapolnijo prostor. V loncih ca 30cm premera imam male paradižnike.V večjem koritu papriko in malancane. V manjših loncih pa vse sorte začimb. Po kovinski strehici se mi vzpenjajo buče. Fino je poleti ko vse diši po začimbah, pa še vse imaš pri roki za kuho. Samo preden vse to zalijem pa tudi traja, in še ker tako na gosto sadim tudi do dvakrat na dan moram vse zaliti. Letos bi rada imela jagode plezalke, pa nimam pojma kje bi jih imeli. Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Če se ne motim, je malancana zelo zahtevna.
Paradižnik in paprika pa na balkonu dobro uspevata, če imata dovolj sonca, morata pa biti v dovolj velikih koritih oziroma lončkih. In treba je redno zalivati. Pa poskusi še z mesečnimi jagodami! Jih imaš prav tako lahko v lončkih, kar namesto rož.

New Report

Close