Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja kam po nosečniške obleke

kam po nosečniške obleke

čao bejbe

kje ste vse tiste, ki bomo rodile v juliju?

Že dolgo se niste nič oglasile pa me zanima kako ste kaj, in ali mali nadobudneži že brcajo?

Moj še ne, pa komaj čakam, da začne.

Kmalu bom morala zamenjati cunje in si nabaviti nosečniške. Kje je velika, vendar ugodna izbira teh oblek? Je v Emporiumu drago, ali pa kje v BTC-ju?
Sama nisem iz LJ, pa ne želim izgubiti preveč časa z iskanjem, pri nas na Dolenjskem pa tako ali tako nič ne dobiš.

Lep pozdrav vsem, tina

ojla, v Baby centru je La vie (ih, pozabila kako se napiše), v A hali prav tako BTC, pa je prodajalna Kepica
branka

Kdaj jujija dobite? Mi 1., malčka pa čutim od 16 tedna, sprva rahlo vibriranje, ki se je stopnjevalo, zdaj sem noseča 21 tednov. Gardebobo sem že morala menjati, najprej zaradi bokov in rahlega trebuščka; prej sem imela bolj ali manj hleče s tesnim pasom (v trebuhu suha). Trebušček še ni fejst izrazit, je v kakem 18 tednu začel dobivati obliko, sicer pa me je čez pas že kar več. Jaz sem prešaltala na dolga krila, v H & M v Grdcu sem si nabavila hlače bolj športne, nazadnje pa še jeans krilo elastično, ki jo bom lahko nosila do konca. Hlače so bile 19 €, krilo pa 29 €. Vseeno ceneje kot tu. La vie je pregrešno drag, pa še izbire ni… Uživajte, julijke, se še pišemo, kajne?

nova
Uredništvo priporoča

Ko sem bila sama noseča sem šla k šivilji in naredila mi je hlače in to celo dvoje za ceno enih v La viju oziroma kepici. Tako da malo povprašaj šivilje po Dolenjski.

Tuki še ena, ki bo svojo bejbiko videla julija (19), čutim ga že kakšne tri tedne. Glede garderobe sem pa dudi sama v dilemi, pregledala sem že vse štacune in sploh ni izbere in da ne govorim o cenah. Mislim da se bom zapeljala kar čez mejo, so mi punce rekle da je dosti ceneje in veliko večja izbira.

Pozdravček od Tassi

Hojla, “mi” smo pa planirani na 04.07.
Kupila sem si hlače v La vie-u, 14.000 SIT. Težko je šlo iz denarnice, ampak nosijo se pa bajno – ker imam težave z zelo, zelo razsušeno kožo. Tolažim se s tem, da bodo poletna oblačila bolj lahka, že dolgo sem namreč ljubitelj tistih širokih hlač na elastiko, pri katerih imaš občutek, da nimaš nič na sebi. Mislim si sicer – Austria vabi (tudi za otroško opremo). Baje, da so tudi plenice precej cenejše kot tukaj.
Moje dete se sicer bolj kobali kot brca, zelo rado pa se mi namontira tja nekam pod želodec, tako da me potem fino tišči.

Lepo nosečnost vsem, morda se še s katero srečava kje v porodni… :))

Pozdravljena,
rok imam 7.7., brcanje – kar močno – čutim že par tednov…sicer te dni bolj poredko, ne vem zakaj??!
Ker je to moja tretja nosečnost, nosim nosečniške hlače že par tednov (trebušček hitreje raste)…imam par starih, kupila sem pa tudi nove v La Vie (baby center), na sezonskem znižanju je bila cena kar znosna, okoli 9.000 se mi zdi…Prej sem kupovala v Kepici (BTC-Hala A). Če že prideš v Lj lahko probaš tudi v Mothercare v Emporiumu, vendar nimajo ne vem kakšne izbire…Žal mislim, da so razprodaje sedaj že mimo.
Lepo se imej
Bibi

Živjo! Malo vas bo našišala ker sem na vrsti junija – pa vseeno po obleke se mi zdi da se po cenah najbolj splača v H&M v Graz – če vam le ni predaleč! Mi smo to združili z nakupom vozička v KIKI in se je res splačalo – voziček cca 40% ceneje kot tu za isti model, luštne kavbojke pa za 30EUR, pa še kupi ostalih cotk – ker je vse takooo ugodno na koncu zapraviš skoraj več haha. Dobre nakupe in pozdrav v vse trebuščke!

Hay,

jaz imam rok 14. julija, sicer še ni točen datum, ker moja ginekologinja pravi, da sem verjetno 1 ali celo 2 tedna manj noseča, kot je izračunano.

Moj še nič ne brca in komaj čakam da začne.

Tudi jaz bom mogla zelo kmalu zamenjati obleke. Rada bi si sama sešila hlače ali krilo pa ne vem kje bi lahko dobila kakšen kroj za nosečniške obleke. Ali morda katera ve kje bi se jih dalo dobiti?

čao zaenkrat,
tjaša

punce, hvala za nasvete

sama bom svoje dete videla 30. julija, če bo tako kot pravijo.
A v H&M kupujete nosečniške obleke ali navadne cote, samo da večje številke?

Moram pa rečt, da se mi do sedaj ni nikjer poznalo, da dobim dojenčka, v zadnjih 10. dneh pa je moj trebušček čisto podivjal.
tinka

Tjaša, v lanski avgustovski Burdi je kar nekaj krojev (zavij v kakšno bližnjo knjižnico).
Sicer pa moram reči, da sem si jaz sama sešila eno poletno obleko, ukrojila pa mi jo je šivilja. Prej sem šla po idejo v Kepico – finančno je bilo pa bistveno ugodneje…
Neumnica sem jo potem lansko poletje popravila, tako da mi je prav na običajno postavo.
Letos bom poleti spet sončila trebušček, ampak pod to obleko ga ne bom več mogla stlačiti… Škoda.
Sicer pa tudi jaz komaj čakam, da začne brcati. To mi bo nekako res dokaz, da imam bejbija vedno s sabo… moj bo če bo vse prav prijokal šele v začetku septembra, tako da bost ve do takrat že “ulaufane” mamice.
da bi bile zdrave in da bi bili vaši pikci OK!

Ravno prejšnji teden sem se jezila, da takrat, ko sem bila jaz noseča, pa že ni bilo take izbire kot danes. Bila sem v C&A v Villachu (Beljak) in res imajo kar veliko izbiro: kavbojke, tunike, jopce, nekaj bluz, kratkih majčk, jeans krila,.. Bistveno ugodneje kot pri nas.
Lep pozdrav vsem trebuščkom,
maxi

Hojla!

Danes ste me pa spodbodle! Prebiram forum že dolgo časa, danes se pa tudi oglašam. Tudi jaz rodim julija, rok tam okoli 23. Jaz moram reči, da uporabljam še kar moje stare hlače-z elastiko seveda. Kril pa v tem mrazu nič ne pogrešam. Tudi prej sem bila bolj okrogla.
Hvala pa za datum Burde. Tudi sama sem že iskala, kje bi dobila kakšen kroj za kasneje.
Lepo se imejte!

Hojla!

Danes ste me pa spodbodle! Prebiram forum že dolgo časa, danes se pa tudi oglašam. Tudi jaz rodim julija, rok tam okoli 23. Jaz moram reči, da uporabljam še kar moje stare hlače-z elastiko seveda. Kril pa v tem mrazu nič ne pogrešam. Tudi prej sem bila bolj okrogla.
Hvala pa za datum Burde. Tudi sama sem že iskala, kje bi dobila kakšen kroj za kasneje.
Lepo se imejte!

Hojla,
javljam se prvič in mi je kar malo čudno – pa se verjetno tudi klepetati navadiš po forumu. Jaz imam rok 7.7. Z oblekami nimam toliko problemov, ker moram itak biti doma (v vsaki stvari je tudi nekaj dobrega). Me pa zanima, kdaj si nameravate nabaviti nedrčke za dojenje – dojke menda po 6. mesecu več ne rastejo. Meni se namreč zdi škoda zapravljat za nedrčke, ki bi jih uporabljala samo dva ali tri mesece.
Lepo nosečnost želim vsem skupaj, Aljana

Jaz sem si ta modrček kupila že pred 14. dnevi. Imela sem ogromne problemi s svojimi starimi, saj je bil prvi znak nosečnosti povečane prsi in so me vsi stari modrčki tiščali. Morala sem si kupiti novega in se mi je najbolj smotrno zdelo kupiti tega za dojenje. Sicer imam številko 75 B, tega pa sem kupila 80B.
Moram rečt, da sem zelo zadovoljna saj se zelo lepo prilega, čeprav je še placa, če mi še kaj zrastejo. Kupila sem ga v Sanolaborju, izbire imajo kar nekaj, pa tudi glede barv ni tako pusto kot sem sprva mislila.

Skratka boljš že zdaj kupit tega, ker bo v času dojenja tako in tako nujen (tudi če bo na začetku potreba po večjem, bo pa na koncu v redu, ko bo že manj mleka), kot pa navaden modrček večje številke, ki ga verjetno ne bom nikoli več nosila.

Jaz bom v porodnišnici tam okoli 11. julija.

Sem si pa kupila hlače v Emporiumu, pa sem strašansko razočarana, ker trebuh samo poudarijo, imajo namreč pas tako visoko – skoraj pod prsmi.
Zato sem raje poiskala hlače še v navadnih trgovinah z najstniškimi modeli, oziroma hlače z nizkim pasom, elastične in moram reči, da je krasno. Nič me ne tišči, ker je pas nižji od naraščajočega trebuščka, pa še modni kroj je.

Mali pa brca, da je veselje. Komaj čakam naslednji teden, kjer bova z očijem skupaj občudovala malega na UZ.
Pa lepo pozdravljene!

Hojla punce !

Najprej hvala za informacijo o burdi, tudi sama sem že malo brskala, kje bi lahko našla kakšen nosečniški kroj.
Sama si zaenkrat še nisem kupila nobenih hlač ali obleke, ker imam farmarke že od prej in eno džersi dolgo krilo, ki je na elastiko v pasu in smo jo že ‘prikrojili’. Škoda se mi zdi kupovati kaj zimskega, bom rajši še malo počakala in izkoristila kakšen tolar za pomladno in poletno varianto oblačil.

Mi našega cekinčka pričakujemo 15.julija in z bodočim očkom seveda komaj čakava letošnje poletje.
Cotke že počasi zbiramo skupaj, od sester in bratov, pa prijateljic …. Večje stvari, kinderped, voziček, lupinico, … pa zaenkrat še samo opazujemo in zbiramo ideje.

Naš mali košarkaš (ne more biti nogometaš, ker sta dedi in očka navdušena košarkaša) je opozoril nase pred kakšnim tednom dni, v soboto, ko sva z dragim gledala evrovizijo, pa je zgleda bil ‘prevzet’ nad pesmimi in je plesal tako močno, da ga je začutil tudi očka. Ja, je pravo veselje nositi s sabo te naše male navihance, a ne ? Vedno nas razveselijo in polepšajo počutje.

Bodoče Mamice, lepo se imejte in lep pozdravček tudi trebuščkom !
alenka

zivjo vsem julijkam!
tudi mi imamo rok v juliju-natancneje 3., do sedaj poteka vse ok tudi otrocek ze brca tako mocno da ga je cutil tudi ocka ze v 19.tednu,jaz pa v 17.

aha, glede cunjic pa takole-tudi mene je zacelo stiskati v pasu ze 2 meseca nazaj, pa sem si najprej omislila dvoje sportnih hlac v vecji st- tako da bodo kasneje sle prav ocku :-). kasneje pa mi je prekipelo, saj sem zelela biti tudi lepse oblecena…ker sem s primorske, sem obiskala trgovine v gorici in se mi je nekega dne nasmehnila sreca- bil je cas popustov in sem staknila eno trgovino kjer so imeli razlicne kose oblacil po 10 EUR/kos-neverjetno. partner mi je v kabino samo nosil cunjice, jaz pa sem jih veselo pomerjala in stavila na kup…na koncu se je izkazalo da sem za 60 EUR kupila: dvojne stil kavbojke hlace za nosit do konca, ene zametne hlace, eno sportno majico s kapuco in dve bolj fini majici. ko sva se vrnila domov, sva pregledala in sestela originalne cene je zneslo 380 EUR….no comment. tako da mi niti na kraj pameti ne pride da bi sla v la vie ali emporium…
no, zavedam se da sem imela sreco vseeno pa svetujem da ce le upate kupujete na razprodajah ali pa preko malih oglasov,kar sem nameravala tudi jaz najprej storiti.

no zdaj imamo druge nacrte-zbiramo stvari za otrocka od frendov in sorodnikov tako da ze pocasi stavimo na kup…kajti zdi se nam bolj smotrno v prihodnosti porabit denar za didakticne igrace ali kaj podobnega, kot pa za stvari ki so prehodne narave in jih otrok hitro “uraste”-pa ne mislim samo oblek…

zelim vam veliko lepih in sproščenih dnevov v nosecnosti in kasneje!!!

aha se nekaj zanima me -glede na cas rojstva otroka (poletje) – kateri vozicek si boste omislile ??? kombiniran? samo sportni s prevleko?

najlepsa hvala za odgovore in imejte se cim lepse!!

patricija

New Report

Close