Forum.Over.Net

Mali oglasi

Kupujete, prodajate, podarjate, želite zamenjati? Tukaj je pravi prostor za vas.

kaj je skokec?

Default avatar

tinka

Ne vem na kateri forum naj vpišem to preprosto vprašanje: Kaj je to skokec? In koliko to stane? Hvala za odgovor.
Default avatar

iza

rada bi kupila fliperja za kopanje v bani,pa če katera ve koliko stane nov.
Default avatar

iza

tinka soooorrrrrrry sem naredila napako,ne za nalašč
Default avatar

Titi

Skokec je stvar, ki jo je moja mami uporabljala še zame, ko sem bila dojenček, pa je od takrat že več kot 30 let :)))
Ne vem, kakšni izgledajo danes in kje se jih lahko kupi. Takrat pa je izgledalo nekako takole. Kos močnega blaga v obliki hlačk brez hlačnic, obešenih na močne elastike. Elastike si pritrdil nekam na višino, v hlačke "obesil" otroka in sicer tako, da se je otrok dotikal tak in se je z nogicami od tal lahko odrival in tako skakal (od tod ime skokec). Pri nas je skokec visel z balkona na pločnik pred hišo in vem, da smo ga jaz in obe moji sestri rade uporabljale.
Je pa dilema ali ga uporabljati danes ali ne verjetno takšna kot pri hojici. Dokler otrok še ne sedi samostojno in se že dobro opira na noge, je visenje v skokcu verjetno bolj škodljivo kot koristno.

Aja, pred par leti sem videla bolj modernega skokca, ki je imel na vrhu elastik nekakšne kovinske objemke, s katerimi si ga lahko obesil na vratne podboje, kar je gotovo bolj praktično, kot pri tistem starem.

LP
Default avatar

tinka

Hvala Titi za odgovor. Izgleda, da si tudi pri modernih igračah težko izmislijo kaj novega. Ha, ha.