Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca odklonitev oživljanja???

odklonitev oživljanja???

Upam da pišem na pravo temo, prva pomoč?
Slišala sem, da je možno, da podpišeš nek list, v katerem odkloniš oživljanje oz.PP oz.NMP.
Primer…na cesti zagledam ponesrečenca in po tej teoriji bom najprej poiskala ta dokument, kjer je napisana odklonitev oz.prepoved oživljanja v primeru nesreče. Potem pa bom ugotovila, da ta človek sploh nima tega dokumenta in bo umrl zato, ker sem iskala papir o odklonitvi oživljanja?
Kako to zgleda?
Pri katerih letih, pa lahko ta list podpišeš?
Hvala za odgovor!
Ašyka

Spoštovani!

V skladu z zaključki posveta MEDICINA in PRAVO, ki je potekalo v Mariboru, takšen dokument nima ustrezne pravne veljave. Dokumenta torej ni potrebno iskati, pač pa začnete z osnovami oživljanja in pokličete strokovno pomoč (urgentno vozilo z ekipo).

Lepo vas pozdravljam in upam, da bo takšnih urgentnih srečanj čim manj.

Danica

Pozdravljeni!

Do zdaj sem tudi jaz mislila, da je to možno… Kaj pa v slučaju bolezni? Če, rečimo, zbolim za rakom in nočem pomoč – kaj tudi takrat moja beseda nič ne velja? Kje se lahko izve kaj več o tem?

Lp in hvala

http://deteljica.moj-album.com/

Spoštovani!

Pravniki so mi razložili, da ima tudi v vašem drugem opisu papir neveljavno vrednost. Človek lahko namreč takrat, ko se dejansko znajde v določeni težki situaciji drugačno razmišljanje, kot prej, ko še ni bil na tem.

Danica Rotar Pavlič

Seveda pa lahko, če si pri polni zavesti, odkloniš posege ali napotitve, ki jih ne želiš, tako da beseda nekaj velja. Pri reanimaciji v ožjem pomenu besede seveda nisi pri zavesti. Lp., A

New Report

Close