Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

JUŽNA AMERIKA

Default avatar

Vesnica

Popotniki!

Potrebujem nasvet glede nameravanega potovanja v J. Ameriko,
naslednje leto za približno 3-4 tedne. S fantom se sploh ne moreva odločiti v katero državo oz. katere države J.Amerike naj se podava.
Zato naproščam vas popotnike, da svetujete kam po vašem mnenju naj se odpraviva. Najraje bi potovanje organizirala tako, da bi prepotovala več J.Ameriških držav (vsaj dve ali tri).
Če ste se mogoče že sami podali na takšno potovanje,
pa vas naprošam, da poveste svojo popotniško doživetje.
Naprošam, da napišete kdaj je najprimerneje iti (katero letno obdobje),
koliko so vas stali stroški potovanja, kaj ste počeli, doživeli, kaj je še posebej vredno ogleda, na kaj je potrebno paziti...skratka čimveč informacij...

Za vse INFO najlepša hvala!!!

Peter & Vesna
Default avatar

N

vtipkaj na www.najdi.si ime in priimek kakšenag svetovno znanega popotnika, pa boš sigurno našla kakšno stran:)
Default avatar

Splicho

Na hitro!

Bil sm letos tik pred SP v nogometu v Braziliji, sicer samo za 9 dni vendar sm to posteno izkoristil...

Priporoacam ti naslednje. Rio moras obvezno dat v svoj itinerarij kajti to je totalno drugacen svet vzamte si par dni in obiscite vse znamenitosti!

V bistvu sem jaz sel z ocetom na sluzbeno potovanje ki je zahtevalo dosti potovanja po sami Braziliji amak kr fotr gre vsak let v Brazilijo jo ze kr dobro pozna!

Ce te zanima "svet" kave in podobnih reci obisci mesto Vitorija cca. 500km severno od Ria ki je najvecja luka na svetu za kavo in podobne reci (poleg Santosa ki je cca 500km juzno od Ria) od tam sem potoval v zvezno drzavo Minas Gereais ki je znana predvsem kot pokrajna ki pridela najvec kave v braziliji na leto! Drzava velika kot Francija in v velki vecini so plantaze razporejene tako da ce se obrnes za 360° vidis povsod plantaze in le plantaze!

Zatem ti priporocam da obvezno obisces slapove Iguasu ( Iguasu falls) ki so na tromeji med Brazilijo, Argentino ter Paraguajem....to so najvecji slapovi na svetu in so velki kot Victorija falls in Niagara falls skupaj in so dolgi vec kot 3 milje!
Nahajajo se v okolici mesta Foz do Iguasu ki steje priblizno 250 ali 300 tisoc ljudi in je skoraj izolirano v dzungli...
priporocam tudi par dni za ogled tega...in sicer ogled slapov je mozen z Brazilske in Argentinske strani; ce si ze tam si moras ogledat z vseh moznih lokacij kajti vsaka je zase inpresivna!
Tu ti preostane se obisk Paraguaju in drugem mestu po velicini za Asuncionom ki je takoj ob meji...za vidt kej prevec ni vendar obcutis razliko med Brazilijo ki je kot Holliwood proti temu...mesto je zanimivo predvsem po tem da se vanj odpravljajo ljudje po nakupe za avtobusi celu iz Ria ki je kakih 2500km stran...vse zivo najdes tm!!

Eto to je v bistvu to kar sm jst uspel vidt v teh 9 dneh!

LP!
Default avatar

vesnita

bila že kar nekajkrat v J Ameriki (Peru, Ekvador, Kolumbija, Bolivija, delno Čile).

Piši mi na mail, pa se bova obširneje pogovorili.

lp

vesnita
Default avatar

Eva

Živjo, priporočam Peru in Bolivijo, če seveda želiš spoznati drugačne kraje in ljudi. Midva z možem sva bila tam leta 1999, oba stara čez 30 in prvič na poti z rukzakom. Po nekaj začetnih dneh, ko mož ni in ni mogel preklopiti na njihov način življenja in je zbolel (hudo), se je pocajtal in potem sva se imela preostrale tri tedne super. Bila sva v Naski, Arekipi, Cuscu, na Titikaki, v La Pazu, Salar de Uyuni. Veliko je še ostalo nevidenega. Se bova še vrnila.

Pa srečno pot!
Default avatar

Lea

Leta 1999 sem bila v Kolumbiji in Ekvadorju - pet tednov. Ce ti finance in cas dopuscajo, ti vsekakor svetujem obisk Galapaskih otokov. Ne bo ti zal. Drugace pa predvsem poskusi dobiti cimvec dopusta, saj je skoda poti samo za tri tedne. Ce te zanima kaj bolj konkretnega, mi pisi.

LP

Lea
Default avatar

Vesnica

Hi Splicho!

V tvoji zgodbi potovanja po Braziliji me predvsem zanima kako si potoval? Vlak? Bus? Avto?...In kakšne so cene prevoznih sredstev? Kako hiter imajo promet, so zamude ali poteka tekoče?Ali si imel kakšne morebitne nevšečnosti, baje v Braziliji kradejo kot srake? Kakšne so cene prenočišč, hrane, kaj se splača kupiti???
Zaenkrat pa se ti za vse INFO nadvse zahvaljujem,
bodo dobrodošla popotnica pri odločitvi kam in kako!

Pozdravček, Vesna
Default avatar

Splicho

Lepo pozdravljena se enkrat!

Po sami Braziliji sem potoval vecinoma z letali...letala so dalec bolj sodobna kot nasa tako da o tem naj te nic ne skrbi...letalski promet je prav tako potekal brez vecjih zastojev in zamud!!! Skratka okol letal naj te nic ne skbi, brazilci imajo mislim da 4 ali 5 razlicnih Ponudnikov letalskih uslug jaz se potoval samo z firmo "TAM" ki je ena izmed 2 najvecjih brazilskih firm druga je "VIRAGO" meni se zdi!

Glede cen je tako, niso tako zasoljene cisto zastonj pa tudi niso vendar na razdalje se vsekakor splaca potovati z avioni...natancno ti ne morem povedat ker sem za njih oceta le bezno spraseval ;)

drugace smo pa uporabljali se osebne avtomobile na teh manjsih relacijah...

za Rio de Janeiro ti toplo toplo priporocam taxi sluzbe vendar le tiste pri katerih lahko kupiš tako imenovano karto na šalterjih od same firme kjer prav poves kam naj te pelje in to seveda placas vnaprej...tako te taksist ne more obrati na nacin da te pelje po ovinkih levo in desno...so malo drazji od ta navadnih vendar nic zastrasujoce prevec ce me razumes!!!

te ti priporocam ce prav ves kam si namenjena drugace pa ti lahko povem en primer kako sem po Riu taval z navadnim taksijem...kot prvo tip ni mel pojma o jeziku (anglescini) in smo se sporazumeval kot pantomimiki vendar na cilj sem vendarle prisel...namenjen sem pa bil na Marakano, Corcovado ( Kriz nad Riom) in nato se v shoping v sami poslovni center...kar ce vse skupaj pogledas je ogromna pot in ce jo primerjam z nasimi taksisti v Ljubljani je bilo zelo poceni izracunal sem tko laicno priblizno 6000sit za cel dan voznje po mestu...

tko da glede prevoza se odloci sama...avtobusi v Riu; te nisem preizkusil ker ni blo potrebe; so tudi zelo zelo hitri in zlo pocen ampak tle mors pozna kam kaksen pelje itd...obstaja se podzemna zeleznica ki pa ni boh ve kako razvita vendar je pa tudi baje dokaj sodobna...nisem sprobal!!

Glede spanja pa tako...cene dobesedno varirajo v vrtoglavih zneskih...odvisno kdaj potujes ce gres za cas karnevala so cene reci in pisi 2x drazje povsod...

Jaz sem bil nastanjen v hotelu na plazi Ipanema (sosednja plaza od copacobane) ki je prakticno enaka kot copacobana vendar nekako manj znana, je pa zato tok bolj varna...no k sm ze pri hotelih...bil sm nastanjen v hotelu Sol Ipanema (tlele mas naslov pa si poglej cene ce te zanima:

www.solipanema.com.br

cene so bile priblizno 150$ na noc ( 2 posteljna soba z pogledom na plazo) z zajtrkom....
kar je kr precej vendar so tudi drazji, sam hotel je pa kr luksuzen...mas pa tud dost cenejse variante, kakovost pa v bistvu manj al vec ista le da je hotel odmaknjen kak meter od plaze v notranjost in da nima pogleda na morje!! takih je mali milion...za primerjavo so cene na copacobani se dosti drazje!

ja prav mas glede varnosti v riu...je zelo veliko kriminala vendar jaz na sreco nisem mel takih izkusenj...

nepisano pravilo: zgledaj cim manj kot turist!!!!!

ne nosi ure, raznih verizic, dragocenih speglov, denarja mej le toliko kolikor ga bos zapravila itd...za dragocenosti poskrbi sef ki ga ima vsaka soba v hotelih!

je pa res da sem tudi nekako v Riu se zadrzeval stran od takih sumljivih mest!
copacabana je idealno mesto za tatvine tko da ce se bos ze tam kopala mej sabo le kako brisaco majck tko al tko ne rabis saj se itak vse zenske sprehajajo v kopalkah :))

pa le glej da se ne bos ponoci prevec zadrzevala na samotnih krajih!!

za druga mesta pa spet drugace ponavadi ni toliko kriminala vendar pozornost ni odvec!!

ce sem kej pozabil me kr prasi!!!

LP Dragan!
Default avatar

Splicho

pozabil sm napisat glede nakupov...

tko je manj al vec so cene enake al pa mal cenejse kot pri nas...majo pa brazilci zelo zelo kakovosten jeans...recimo v tistem delu sveta so recimo kavbojke firme TULON znane kot pri nas recimo LEVIS...se splaca kupit je ceneje kot pri nas...dolocene stvari se pa spet dajo pri nas kupit bolj pocen!

za jest: kaj naj ti priporocam, upam le da nisi vegeterijanka kajti ce nisi bo to (prehrana) tudi en del ki ti bo ostal v spominu...

namrec hrana predvsem njihovo meso je fenomenalno takega ni pri nas in v okolici tko da kr navali :)
zdej pa da ti priporocam prav doloceno gostilno nima smisla kajti to ni Lj da jo poznas na pamet...

pijaca: vsekakor moras probat Caipirinho (da se jo dobit tudi pri nas npr.: v coctail baru OZ v Lj) ki je njihova nacionalna pijaca in je pijejo takoreceno non-stop...kr precej alkoholna ampak se pac prilagodis okolju...ni pa pretirano draga!

eto tolk!!

LP!

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net