Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina viroza-izguba okusa in vonja?

viroza-izguba okusa in vonja?

Precej dolgo se mi že vlečejo prehladi. Morda sem nekaj dni le malo boljša, pa se spet začne smrkanje, pa zamašen nos… In to zimo se mi je že drugič zgodilo tudi, da sem izgubila občutek za okus in vonj. Sedaj to traja nekako dva dni. Imam tudi precej gnojnega izcedka iz (stalno zamašenega) nosu, rahel glavobol pa občutek pritiska v ušesih in nasploh v glavi.
Je pogosto oz. normalno, da se ob tem pojavi tudi izguba vonja in okusa?
Nos si pogosto spiram s Sterimarom in cca. 2x dnevno odmašim z Operilom. Moram priznati, da sem tiste 3dni iz navodil za uporabo že davno prekoračila. Bolj štejem v tednih. Je morda tudi to razlog za moj problem? Vemsicer, da kapljice lahko povzročijo izsušenost nosu. Kaj menite? Hvala za odgovor.

Marija

Spoštovani!

Verjetno gre zaradi viroze za tako prizadeto sluznico nosu in jezika, da ste pač izgubili vonj in okus, kar pa ne bi smelo biti trajno. Pri teh stvareh je napovedovanje težko in na žalost boste morali počakati kake tri tedne. Če se v tem času vonj in okus ne bosta vrnila, se oglasite pri zdravniku. Morska voda ne more škoditi zazanvanju vonja, pri operilu pa bi se držal navodil. Nobena od teh snovi ne bi smela vplivati na okus, razen posredno, ker se ob izgubi vonja lahko spremeni tudi okus, ker nimamo kombinacije dražljajev.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

zguba okusa -arome delno tudi vonja-

že januarja sem zbolela za virozo ,imela sem samo vročino 6dni 38,9 pod 38 nipadla brez nahoda brez kašlja brez hujših bolečin ,zdravnik ni dal zdravil samo lekadol .od takrat nimam okusa ,od januarja sem shujšala za 10 kg nimam apetita .prosim za vaše mnenje.
hvala.
lp zlatka

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Včasih viroza “požre” čutne celice. Okus in vonj bi bilo smotrno preveriti pri nevrologu, da potrdi, za kaj gre, vendar kakšne bistvene spremembe po tolikem času ni pirčakovati.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close