Pediatrija

Odgovarjajo: Tatjana Grmek Martinjaš, dr. med., spec. pediatrije in šolske medicine

ritka

Default avatar
Pozdravljeni,

imam vprašanje glede vnete ritke. Imamo dvojčka, stara dobrih 4m in sedaj smo menjali formolo adaptiranega mleka...prešli smo iz aptamila pre na aptamil 2. Sedaj delamo še pripravek 1:3...in počasi bomo prešli na čisto 2. Od trenutka, ko smo začeli dodajati 2, opažam, da imata bolj rdečo ritko - izključno okrog anusa. Poskušala sem z različnimi mazili (tudi rpaška pasta in neko pasto Inatiol iz Avstrije in umivam z hrastovim lubjem, vendar pomaga zelo malo.
1. Zanima me, če nam lahko pediater predpiše, kakšno boljše mazilo na recept oz. nam predlagate kaj boljšega
2. Pri enemu dvojčku sem sedaj zadnje dneve opazila tik ob anusu (kjer so gubice) kot nekakšen majhen mozoljček oz. nabreklo gubico. To ga ne boli, vendar me zanima, kaj bi to lahko bilo. Zadeva se v teh dneh ni povečala.

Hvala
Default avatar
Pozdravljeni, lam,
te spremembe so možne ob menjavi mleka, vendar ne pomenijo še nič posebnega. Zaenkrat mažite s kakšno pasto (torej tisto, kar vsebuje cinkov oksid) in samo opazujte, če bi se razširilo.
Tudi nabrekla analna guba ne pomeni nujno še kaj bolezenskega. Počakajte, opazujte.

lp
Tanč
lp
(še vedno) Tanč

Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ISKALNIK JE ZAKON!!!

http://med.over.net/forum5/search.php?46
Default avatar
Hvala.

Zakaj pa nabrekne analna guba..tudi zaradi menjave formule...na kaj naj bomo pozorni, na kakšne znake in ali lahko počakamo do 4.1. ko imamo 2 cepljenje, da pokažemo pediatrinji

hvala
Default avatar
Ne vem, lam, to ni del nobene posebne bolezni, je samo za opazovati.
Če bi imel otrok zaradi tega težave (bolečine pri kakanjum sveža kri na blatu), potem morate k zdravniku. Če pa bo vse v redu, potem počakajte do 4.1.

lp
Tanč
lp
(še vedno) Tanč

Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.

ISKALNIK JE ZAKON!!!

Default avatar
Tanč,

zopet se oglašam glede mozoljčka ob anusu. Težav dojenček nima, ni krvi...se pa je ta mozoljček malce povečal in je videti bolj bel...kot, da bi hotel počiti in bi nekaj belega se izločilo. Klicala sem pediatrinjo in je rekla, da to ni nič posebnega in bo izginilo. Kaj lahko vseeno počakamo do 4.1. in ali lahko sedaj veste po opisu, kaj bi to lahko bilo.

hval IN LEPE PRAZNIKE
Default avatar
Pozdravljeni, lam,
poglejte, če je okoli kaj rdča koža in če je na dotik zatrdlinica boleča. Četudi bi počila in bi se vsebina razlila, boste dali obkladek in mazali, da se hitreje posuši. Če pa bi postajala vedno večja in bolj boleča, potem ne glede na datum pregleda, pojdite že prej.

lp
Tanč
lp
(še vedno) Tanč

ISKALNIK JE ZAKON!!!

Default avatar
Pozdravljeni,

zopet se vam oglašam in sicer smo ritko oz. mozoljček pokazali pediatrinji in je rekla, da ji izgleda kot neka mala cista, ki je povezana s sluznico (če sem prav razumela) in nam je dala za mazati z Diprogenta kremo in je ta mozoljček tudi izginil oz. se izpraznil. V biostvu je tako, da se napolni z neko belo tekočinco in potem zopet se izprazni oz. sploh ni vidno nič potem. Včeraj se je zopet pojavil, zvečar sem čisto malo namazala s kremo in je danes zopet izginil... Moram povedati, da je zelo majhen ta mozoljček.

Rekla je, da naj sedaj zadevo pustimo pri miru in da meni, da se bo samo izginilo.

še to. Dojenčka to nič ne boli in mu ne povzroča nikakšrnih težav ne pri kakanju, ne drugače...je velik dobrovoljček...

samo meni me to bega, kaj je to....

kaj menite o temu,,,
Default avatar
prosim, če mi odgovorite...hvala
Default avatar
Draga lam,
če je povezana s sluznico v črevesju, potem se bo verjetno ponavljala. Morda ne bi škodil pregled pri kirurgu (ne prestrašite se, oni se pač s tem ukvarjajo, v LJ npr. dr. Gvardijančičeva, abdominalna kirurginja, za otroke).
Z Diprogento mažete lahko nekaj dni, potem je treba narediti premor, ker gre za kortikosteroidno mazilo. Skratka, če se bo ponavljalo, vam svetujem pregled.

lp
Tanč
lp
(še vedno) Tanč

ISKALNIK JE ZAKON!!!

Moderatorji

Tatjana Grmek Martinjaš , dr. med., spec. pediatrije in šolske medicine
Tanč