Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija trdovraten, dolgotrajen kašelj

trdovraten, dolgotrajen kašelj

Spoštovani!

Punčka je stara 3 leta in že ena dva slaba meseca kašlja. Kašelj je moker, zdi se, kot da se ne more odkašljati. Ponoči se stvar poslabša in kašlja skoraj do bruhanja. Bila sem vmes že večkrat pri pediatru, pa pravi, da je vse okay, samo čaj, pa med priporoča. Ampak stvar se ne premakne nikamor. Strah me je, da ne bi šlo za kaj resnejšega. Punčka je v vrtcu in skozi nekaj smrka, na vratu tipam drobne bezgavke.
Kaj pravite vi na to?

Lepa, lepa hvala!
Andreja

Pozdravljeni, andreja a,
če je deklica že dva meseca občasno prehlajena, potem je tudi kašelj pričakovan, saj je ob prehladu in po njem kašelj skoraj vedno. Če se je vključila v vrtec sedaj prvioč, pa je obolevanje sploh pričakovano in tu ni kaj storiti.
Domača zdravila, ob povišani temperaturi k zdravniku. Če pa ima tudi težko dihanje (ugreza medrebrne prostore, jamico pod vratom, se hitro zadiha ob telesnih naporih) pa je potrebna dodatna diagnostika.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala lepa.

Da, punčko smo prvič vpisali oktobra. Moram povedati, da je zelo živahna, kljub prehladom, non-stop ima nekaj za opravit :), temperature nima.
Res, nobenih bolezenskih znakov, samo ta kašelj me skrbi, kdaj bo nehal.

Potem se zaradi kašlja ne obremenjujte preveč. Kašelj je čistilec pljuč in tako ga vzemite, torej, s kašljem odstranjuje deklica izločke, ki nastanejo pri prehladu, sluz, odpadne snovi.
Če so pljučka pri poslušanju vedno v redu, ni skrbi, vendar je ponavadi nosek tisti, ki je krivec za kašelj zaradi zatekanja nosne sluzi v požiralnik in sapnik med spanjem.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Andreja lep pozdrav!
Poleg dvojčic starih en mesec imam še hčerko staro 10 let, katera pa že slabe 3 mesece kašlja ko en star ata. Sprva smo mislili, da je vse skupaj povezano z rostvom malih pikic, ker nam pri zdravniku niso našli nič pametnega. Imela je dve angini, jemali ospen 1500 in nato 1000 pa kljub vsemu smo še naprej kašljali. Potem je bila diagnoza bronhitis dobili sva hikoncil a glej ga zlomka, čez tri dni rečejo, da ni bronhitis ukinejo hikoncil in dobiva sumamed. Tudi to ni pomagalo. Trenutno pa jemljeva singular junior to je zdravilo za astmo in moram priznati je BOLJŠE. Kašljala je pa tako kot pravite vi, do bruhanja, ja tudi bruhali smo. Bila je v ozbraz čisto zaripla, rdeča kot kuhan rak. Mi je pa gospa Tanč namignila da bi šlo lahko tudi za oslovski kašelj. Mi smo zadevo nekako ublažili upam da jo boste tudi vi in to čimprej. Mi sicer čakamo še alergologa. Lep pozdrav pa vesele praznike.

Draga Melitka,
pri otrocij okoli 10. leta je oslovski kašelj možnost, pri 3 letniku, ki je bil cepljen in je zaščita še dobra, pa ne ravno verjetna možnost. Le pri necepljenih in pri tistih nekaj odstotkih, kjer s cepljenjem ne dosežemo zaščite, bi bila ta možnost.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close