Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija sojino mleko

sojino mleko

Pozdravljeni!

Moj sinko bo kmalu dopolnil 7 mesecev. Lepo jeva GH (zjutraj kakšen rižolino, melčna kašica; dopoldan sadna kašica; za kosilo zelenjava, krompir,riž ki jo že kombiniramo z meskom; zvečer pa spet melčni obrok – vmes kakšna skutica, sadje…).
Problem pa nastane pri prilogojenem mleku, ki ga je začel zavračati. Sicer res nadomeščava z mlečnimi izdelki (rižolino, otroška skuta, navadni jogurt in otroški, sir-vse ima zelo rad), vendar prilagojenega mleka (jeva Milumil2, čeprav sva probala že vse možne) pojem največ 100ml na dan.
Ker sama pijem sojino mleko, sem mu ga ponudila čisto malo po žlički in glej ga zlomka, tega pa je kar grabil.

Glede na to, da sem brala na vašem forumu, da je sojino mleko alergen, me zanima če je v najinem primeru, ko se ni pokazala nobena reakcija na mlečne izdelke tudi odsvetovano sojino mleko. Kravje mleko mislim uvesti šele po enem letu, celo raje pa bi kombinirala s sojinim.
Če bi lahko popil sojino mleko, o kakšnih količinah lahko govorimo?

Pa še vedno aktualna teža:)
pri 6 mesecih veikost 74cm in teža 8200g, porodna teža 3400g in 51cm. Je pravi dolgin, posledično izgleda suhec. Vsi mi govorijo da ga premalo ‘futram’. Kaj pa vaše mnenje?Je pravi maneken, kajne:)
Lep pozdrav!
Nataša

Draga Nataša,
kar se tiče telesnih mer, je otroček res med največjimi, po teži pa na 75. percentili. Čisto OK, po moje ga hranite odlično in mu nič ne manjka.
Sojino mleko lahko ponudite morda 1x dnevno, vendar vsekakor zraven kravjega (adaptiranega), kajti sojino mleko nima vitaminov, mineralov in beljakovin, ki so še potrebni za zdravo rast. Res je, da uživa mlečne izdelke, kar je odlično, morda mu torej zmešajte adaptirano in sojino.

Pridni ste in uživajte še naprej,

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!

Kot prvo hvala za odgovor. Sem mu zmešala sojino in adaptirano skupaj pa je odkonil. Sedaj so se šele začele težave. V celem dnevu ne spravimo v trebušček niti 100ml adaptiranega mleka:( Sploh več ne vem kaj naj. Smo probali že vse vrste, od Milumila, Bebe, Hippa, Humane, Dmovega….Resnično več ne vem kaj naj naredimo. Je res, da pojem melčne kašice, pa skute, sire,…ampak mleko takoj ko okusi začne odrivati in se nenormalno dreti. Smo zamenjali tudi cuclje in flaške. Še v barvno flaško sem mu ponudila, da ne bi videl da je mleko (ko spozna da je v flaški čaj, zagrabi takoj), pa je prepamaten za nas vse.
Imate še morda Vi kakšen predlog, ali kakšna mamica ki je bila v podobni situaciji?
Vem, da je še prezgodaj za alpsko mleko, pa vednar je to še edino mleko ki ga nismo probali (sojino smo).
Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav!
Nataša

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, Pilko,
morda bi rekli tako: če poje žitno kašico z mlekom, jogurt, skuto in sir, potem ima itak mlečnih izdelkov zadosti (s tem sigurno dobi toliko kot pri 600 ml mleka), pa s morda ne bi obremenjevali. Počakajte še kakšen mesec, potem pa poskusite alpsko mleko. Včasih je pač potrebno tudi tako, če otrok drugega ne mara.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close