Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Izvid naše driske

Izvid naše driske

Pozdravljeni!
Danes me je poklical Tadejev gastroenterolog in povedal, da so dobili izvide od virusev:negativni in koprokulture:našli naj bi en bacilus….ne vem kaj, ki se nahaja v pregretem rižu, to je vsekakor možno, ker smo bili 5 dni pred začetkom driske v kitajski, ki je sploh največja verjetnost za takšno okužbo. Je pa rekel, da ta bacil ne povzroča krvavih drisk, no njemu bi jih lahko glede na negovo občutljivost. Sem sumila nekaj, ker sem imela sama sluzasto blato, vendar brez driske in bolečin. No ta bacil se ne zdravi in bo sam po sebi odšel. Ali vi vsete kaj več o tej živalci, ker sama nisem nikjer nič zasledila.
Čakamo pa še izvide glede avtoimunega obolenja. Zaenkrat se niso odločili za nadaljne preiskave, če bi se pa taka driska še enkrat ponovila bodo takoj ukrepali,prav tako, če bodo krvni izvidi kazali na avtoimuno…
Sem kar malo pomirjena, sedaj se vsaj lahko tolažim, da je prej kakal zaradi mleka, sedaj pa zaradi bacila.
Kakanje pa je še tko, tko. Kakšen dan 1 krat obvezno ob 6 zjutraj, drug dan pa tudi 5 krat, toda sedaj samo do 2 krat na enkrat, tudi sluzi je manj, trkam. Ponavadi kadar rečem, de je boljši po 5 min zboli.
Spet je staknil prehlad,to je že 4 v msescu in pol, prejšni čet. sem šla v službo in jutri bo pro babi, ker 1teden delam, 1 teden sem doma že 2 meseca.Lani sem mu dala bronhomunal pa je bil v celi sezoni samo 2krat bolan-prehlajen. Prehlad se je vedno ustavil pri grlu in še kašljal ni. Ravno je prebolel laringitis, pa spet. Nimam ga v vrtcu, ampak v varstvu in je sam.
Kri ima vredu Hb132, ht 0,37, ostalo se ne spomnim izvid dobim po pošti.
Ali bi bilo smiselno, ko bo zdrav, podkrepit imunost u bronhomunalom?
Hvala in prijeten večer pa enga #cmoka# od Tadeja. Pravi “mami pet piše aniku a ananiku”(mami spet piše zdravniku na računalniku)

---------------------------------------------------------------------------------------------- Veliko več smo, kot le telesa in osebnosti. Ne glede na spreminjajoči se zunanji videz je notranji duh vedno lep in ljubeč

Pozdravljeni, Zvončica,
ja, to je bacillus cereus, vzrok je postan riž, oziroma riž, ki je bil kuhan, a ne shranjen v hladilniku. Poleti npr. se v 4-6 urah lahko naredi taka smola.
Pogosto so okužbe zelo burne, z bruhanjem in pogostimi in obilnimi driskami in običajno zadeva v dnevu ali dveh mine. Lahko pa gre tudi tako, bolj počasi in ne tako bruno.

Okužba z živili, ki jo povzroča bakterija BACILLUS CEREUS

Bacillus cereus je aerobna sporogena bakterija, ki se v naravi nahaja v zemlji, mleku, stročnicah in drugih živilih. Pogosto se jo najde v nizkih koncentracijah v surovih, suhih in pripravljenih (obdelanih) živilih. Toksin, ki ga bakterija izloča, lahko po 6 – 24 urah od zaužitja kontaminiranega živila povzroči drisko, ki ponavadi ne traja dlje kot 24ur. Za nastanek bolezenskih znakov je potrebnih ponavadi več kot 100.000 organizmov na gram živila.

Najpogosteje se človek okuži po zaužitju hrane, ki je bila po pripravi nepravilno hranjena, tako da je bilo omogočeno razmnoževanje bakterij. Bolezen se ne prenaša z osebe na osebo. Bolezen ne pušča posledic.

Preventivni ukrepi:
Poleg higienskega ravnanja pri pripravi hrane in upoštevanja, da se ne smejo križati čiste in nečiste poti je pomembno, da hrana po termični obdelavi ne stoji na sobni temperaturi, ker lahko spore Bacillus cereusa, ki se nahajajo v živilu, preživijo in se razmnožijo.
Mleko za dojenčke mora biti vsakokrat pred zaužitjem sveže pripravljeno.

Izvor in prenos: mesne in zelenjavne jedi, mleko, kreme, pudingi, kuhan in pražen krompir, riž, testenine (škrobna živila)
Simptomi: driska, krči v trebuhu, slabost, bruhanje
Izloča enterotoksin (črevesni toksin).

Če mu je lani Broncho-munal lepo pomagal, lahko poskusie tudi letos. Boste videli.

No, mami, pejmo mi raje spat. Ananik fuč, Tadejček ninat, mami tud.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Dobro jutro.
Ste bili pa dolgo pokonci. No moj pikec je točno 14 dni po prvih znakih laringitisa spet bolan. Nos ima totalno zabasan, pa mu sploh nič ven ne priteče, če pa že mu je rumeno zeleno. Tudi operil ne pomaga dosti, spali smo po obrokih 1 uro spanja, 1 uro nos pucanja in 1 uro uspavanja. Kiha, kašlja, vročine dele nima 37,6 v ušesku, včeraj zvečer 38. Res ne vem kaj je to letos, pa to so samo viroze, ki trajajo teden dni. Ali bi ga morala peljat pokazat, ker tale nos je vsakič hujše zabasan in vedno manj mu kaplice pomagaja. Mogoče bi moral dobiti antibiotikali kako?

---------------------------------------------------------------------------------------------- Veliko več smo, kot le telesa in osebnosti. Ne glede na spreminjajoči se zunanji videz je notranji duh vedno lep in ljubeč
nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, Zvončica,
samo izpirat in izpirat s fiziološko nad umivalnikom. Eno nosnico zaprite, drugo brizgajte. Pa zamenjajte. Ustka naj drži kar odprta, da teče ven. Kar po 1 dcl za enkratno izpiranje noska porabite. Tako boste izločili kepe zasušene sluzi iz zgornjih delov noska. Operil samo v očiščen nos. Če tako dobro govori, potem zna ta korenjak tudi pihati nosek, zaprete eno nosnico in nežno piha skozi drugo. Ne premočno, da pritisk ne potisne zgornje sluzi v Eustahijevo cev.
Če so kepice gnoja oz. izločki zelenkasti, potem bi bil antibiotik umesten, ne glede na to, da otrok ne izgelda tako zelo bolan, samo prehlajen.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Ja saj to delamo, kar z brizgo šopamo fiziološko not, pa sploh do not ne gre, kar nazaj steče iz noska. SAj zna lepo pihniti, samo nič ven ne pride, en nos ima dokaj prehoden en je pa zabasan tako, da če mu unega pritisnem sploh pihniti ne more, vsake tolko sem mu ta odmaši in takrat ger ven tak svetlo rumen smrkelj, men se ne zdi da bi bil gnojen. Tak je ko se zbudi , potem po je pa že bister. Dokler se spet ne zabaše.On fiziološko spije, kar ne steče ven, ali je to kaj narobe?
Včeraj je kakal 3 krat, danes še ni kakal, je pa ponoči imel take vetrove, da sem se parkrat zbudila. Prej je 1 uro sedel na kahli in vpil, da bo kakal, pa ni mogel. Nič ni jamral, da ga buba, samo da bo kakal in ni hotel iz kahle. Ko sem mu obljubila Natalijo je popustil. Vročine nima tako hude 38 v ušesku, samo se pa slabo počuti toži, da ga glava buba in je zelo nervozen, ker ne more dihat, zato sem mu dala 1 svečko paracetamola ali je to kaj narobe glede na njegove driske. Po calpolu mi včasih vse zbruha, zato se mu izogibam.

---------------------------------------------------------------------------------------------- Veliko več smo, kot le telesa in osebnosti. Ne glede na spreminjajoči se zunanji videz je notranji duh vedno lep in ljubeč

No, saj to je znak, da je zgoraj zabasan, če mu takoj čez nos ven priteče. Večkrat v isto nosnico prebrizgajte, pa vmes pihajte, pa spet brizgajte, mora iti ven. Če mu brizgate leže, potem jo požira, narobe ni. Vendar je dosti lažje in boljše brizgati sede, nagnjen nad umivalnik.

Je pa res revček. Po svečki bo morda malo bolj pokakal, pa še sluz bo vmes, zato se ne ustrašite. Če po Calpolu bruha, ne morete dati drugega, kot svečko.

Največji problem je nosek in dihanje.
Saj bo, boste videli.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Dobro jutro.
Tale prehlad je pa res grozen, jaz mislil, da bi res moral dobiti antibiotik. Poniči nismo spali čisto nič. Od 1h naprej mu je šlo skoz na bruhanje in 2 krat je bruhal nekakšno peno-belo. Ob 4h je zaspal in ob 6h je že imel nos zabasan totalno. Kateri antibiotik bi dobil v tem primeru, naj povem, da je samo 1 krat jedel antibiotik, ko je bil star 10 mesecev ravno zaradi kašlja, ki se je vlekel in vlekel. Dobil je ceclor in od takrat ni bil potreben.

---------------------------------------------------------------------------------------------- Veliko več smo, kot le telesa in osebnosti. Ne glede na spreminjajoči se zunanji videz je notranji duh vedno lep in ljubeč

Dobro jutro, Zvončica,
pogosto vidimo po uvedbi antibiotika, da je bil res potreben, prej pa nekako kolebamo, ja saj je samo prehlad, kaj bi dajali… Ko se zgoraj v nosku tako zabaše, pa je res bolje predpisati antibiotik.
Kateri antibiotik je odvisno od nekaj stvari: prvo bi jaz vseeno naredila bris žrela, saj je streptokok pogost povzročitelj teh težav. Če je pozitiven, potem Ospen. Če pa bi bil negativen, potem se pediater odloča po svojih izkušnjah. Nekateri (jaz tudi) najprej predpišemo Hiconcil (sploh, če ni pogosto na antibiotikih) in vsaj v 90% je uspešen. Sicer pa Amoksiklav, Ceclor, pa še nekaj orožja je v skladišču.
Če ste iz LJ, lahko pridete danes zvečer v dežurno.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!
Sva bila že v Domžalah.Ja je rekla zdravnica, da je kr bogi in da se mu je res ena bakterija vsedla, ampak samo v nosek, ker je že hotla dat antibiotik, pol se je pa premislila in je dala pogledat kri. Izvid:RBC 4,75 HGB 128 HCT 0,382 MCV 80 MCH 27 MCHC 336 RDW 13,8 PLT 210 MPV 7,9 WBC 12,3 IN CRP 22
Glede na to, da so levkociti tako nizki se je odločila, da ne bo dala nič. Me pa zanima zakaj je pri WBC 12,3 klicaj-ostale šifre poznam tudi vem, da so tukaj odstopanja, saj gre za otroka, vrednosti pa so za odraslega. Kaj torej pomeni wbc?
Streptotesta ni dala, rekla pa je da ima pordelo žrelo-malenkost. Kaj menite Vi? Doma imam Hiconcil, ki velja do 9 2007, vendar ga imam že več kot 1 leto, ker mi ga je moja zdravnica-sodelavka predpisala ko smo šli na morje, če bi ga potrebovali. Ali bi glede na take izvide Vi predpisali antibiotilk?

---------------------------------------------------------------------------------------------- Veliko več smo, kot le telesa in osebnosti. Ne glede na spreminjajoči se zunanji videz je notranji duh vedno lep in ljubeč

Pozdravljeni, Zvončica,
WBC (white blood cells) so levkociti in vrednost 12,3 za otroka ni povišano (računalnik ima najvišjo vrednost naštimano na 10,0 pri odraslih, zato označi vse višje od 10,0).
To mi je bilo kar jasno. Jaz običajno naredim tako: če se mi po poteku zdi, da bi bilo bolje dati antibiotik (torej daljši potek, po dveh tednih gost zabasan izcedek…), potem raje ne dam narediti hemograma (ker dobiš točno to, kar ste vi dobili), na ta izvid pa antibotika ne moreš dati.
Skratka, na te izvide antibiotika ne moreš dati, vendar je laboratorij zdarvniku samo v pomoč. Gre za potek bolezni, ki nam pove, da se običajno neka stvar tako in tako zaplete in poteka in v teh primerih pač antibiotik daš. Enako je pri vnetjih uišes, ko se poslabša pri enotedenskem prehladu in tudi ne damo pregledati krvi, običajno pa je kri v redu. Se pa ve, da je potrebno zdraviti.
Skratka, jaz bi zdravila.
Če Hiconcil ni pripravljen (je v obliki praška, ki mu je potrebno dodati tekočino), potem je rok veljavnosti v redu. Če pa je pripravljen, pa ga je potrebno zavreči.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Ne hiconcil je pripravljen.Ga bom vrgla stran. Ali mu lahko dam hiconcil, če mi ga moja splošna zdravnica(sodelavka) napiše in kako naj ga dajem?

---------------------------------------------------------------------------------------------- Veliko več smo, kot le telesa in osebnosti. Ne glede na spreminjajoči se zunanji videz je notranji duh vedno lep in ljubeč

Zvončica,
odgovorila sem vam na mail.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close