Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija kdaj materina znamenja

kdaj materina znamenja

Spoštovana Tanč,
sem zelo radovedna in me zanima, kdaj približno se pri otrocih (dojenčkih) pojavijo materina znamenja?
Ali so ta znamenja najprej rdeče barve ali so že takoj temna?
Hvala za vaš odgovor.
N.

Pozdravljeni, Naya,
običajno se začnejo pojavljati po prvem letu in so sprva nežno rjavkasti, nekateri pa tudi temno rjavi.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Nas ga je dobil pri petih mesecih… sedaj je star 9 mesecev in ga ima se vedno… tako, da gre sigurno za znamenje…
Je mozno?

Lp

Gatmana25

Je, v redu, nekatera so vidna že pri rojstvu, največ tistih, ki so kasneje vidna v odrasli dobi, pa se jih pojavi po 1. letu.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!
Imam skoraj 5 mesečnega fantka. Pred enim tednom se mu je na stegnu naredilo znamenje, prilagam sliko. Zanima me, če je to kaj nevarnega ali je le navadno znamenje?
Hvala za odgovor in lep pozdrav.
[attachment=0]IMG_20170529_220708.jpg[/attachment]

Novorjenčki se rodijo brez pigmentnih znamenj (razen prirojenih). Po nekaj mesecih se začnejo pojavljati znamenja, t.i.lepotne pike.
Sumljiva so znamenja, ki hitro rastejo, spreminjajo barvvo, robovi postajajo neravni, zabrisani, iz znamenja pa izceja (kri, sokrvica).

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close